anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A7r, inne obiektywy, inne przyzwyczajenia...

profile.country.pl_PL.title
jalu63
Użytkownik

A7r, inne obiektywy, inne przyzwyczajenia...

Natknąłem się na Dyxum na coś takiego:

http://www.dyxum.com/dforum/sony-a7r-field-notes-with-canon-ef-lenses_topic105161_post1259485.html#1...

jeszcze nie przejrzałem zdjęć, które autor oferuje do wglądu, ale po przeczytaniu tekstu stwierdziłem że warto rozpropagować go tutaj, albowiem jest to spojrzenie na ten aparat człowieka który:

- silnie jest/był związany z innym systemem (firmą) aparatów,

- kocha fotografię krajobrazową

ponieważ generalnie zachłysnął się (i nie dziwota) A7r, a jego spostrzeżenia są bardzo ciekawe, wykonał bardzo dużo zdjęć testowych nietypowymi dla nas szkłami (no może nie dla każdego z nas nietypowymi) warto poczytać i popatrzeć.

Jedyna trudność to język obcy, ale nie jest źle...

 

Ciekaw jestem Waszych opinii, oraz miejsc gdzie ten aparat jest testowany jako zatyczka do przedziwnej szklarni.

Po polsku testy prowadzi Michał z Łodzi o tutaj:

http://per-analogia.blogspot.com/
ale Michał jest jakby ze strony Sony, a tu mamy całkowicie osobę zdaje się nigdy nie związaną z naszym systemem.

24 ODPOW. 24
OTHO77
Nowicjusz

Kilka moich b. amatorskich i szybkich zdjęć z A7R (wszystkie robione w jpeg, pomniejszone, bez polepszeń, jedynie z Voigtlandera usunąłem częściowo winietę):

 

1. Sony Zeiss FE 1.8 55, f/7.1, ISO 400, 1/160 s.:

FE55 f7.1 iso400.JPG

 

2. Voigtlander Ultron 21 1.8: f/4.0, ISO100, 1/160 s., dzień słoneczny:

ultron21 f4.0 iso100.JPG

 

3. Leica Summarit-M 90 f/2.5, ISO 800, 1/4000s.:

summarit-m90 iso800 f2.5.JPG

profile.country.pl_PL.title
jalu63
Użytkownik

Ostatnio przerobiłem ....
no niedobre określenie, przeprowadziłem adaptację planara 50/1,4 który powstał dla systemu C/Y na freestyle do bagnetu E...

 

Zofia

DSC06834 pl50.jpg

 

Morze, nasze morze...

DSC07058 pl50.jpg

 

młodzi na roleczkach

DSC09356 pl50.jpg

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Świetny efekt Jarku! 

profile.country.pl_PL.title
jalu63
Użytkownik

:slight_smile:

dodam, że w każdym wypadku były to delikatne przechyły rzędu 1-2 stopnie. Chodziło mi by płaszczyzna ostrości chwytała po skosie jak najwięcej obiektów...

iFrost
Poszukiwacz

i to się nazywa zabawa fotografią - dzięki za podzielenie się zdjęciami z A7 - z wypiekami na twarzy czekam na A7 II z 5 osiową stabilizacją - miałem taką w Olku - tez daje mnostwo zabawy.