anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dlaczego Sony produkuje coraz gorsze kompakty?

Zigur-----
Początkujący

Dlaczego Sony produkuje coraz gorsze kompakty?

Witam, jestem nowy na forum. Od dawna jestem fanem marki Sony zawsze uważałem ja za synonim jakości, niezawodności i innowacyjności. mam w domu wiele urządzeń Sony i z każdego byłem i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio szukałem jakiegoś przyzwoitego aparatu kompaktowego na prezent świąteczny i dość długo analizowałem co jest na rynku w przedziale 300-500zł bo taki mnie interesował. Miałem kiedyś Cybershota coś ok 3 megapikseli i robił świetne zdjęcia dlatego też chciałem się przyjrzeć bliżej aparatom Sony. W sklepie sprzedawca zaproponował mi model W510, 520 i ewentualnie W530 ale ten już kosztował znacznie więcej bo ok 450zł. Miałem ze sobą kartę pamięci aby zobaczyć w domu jak wyglądają zdjęcia z tych kompaktów i powiem szczerze byłem niemile zaskoczony. O ile zdjęcia z W530 jeszcze wyglądały przyzwoicie o tyle W 510 i 520 to tragedia. Nieostre, straszne szumy.. brak słów. Dla porównania w cenie W510/520 można już było kupić Canona A2200, który wypadł wyraźnie lepiej, a do tego ma lepszą jakość wykonania i filmy HD.. a w Sony.. słabiutkie filmy QVGA i nieatrakcyjna obudowa.. Były jeszcze aparaty olympus D715 i Nikon S3100. Jakość zdjęć trochę lepsza ale za to znacznie lepsza jakość wykonania i filmy HD! W cenie W 530 można było kupić Canona A3200 z optyczną stabilizacja obrazu, filmami HD, znacznie lepszym wykonaniem i o niebo lepsza jakością zdjęć! Panasonic FS16 też wypada lepiej niż Sony a kosztuje tyle samo. Tu nie chodzi o bezpodstawną krytykę, ale zastanawiam się dlaczego ktoś, nawet zwolennik marki, ma kupić sprzęt, który jakościowo odstaje od konkurencji a kosztuje tyle samo albo i więcej? Jakiś czas temu kolega kupił tez aparat Sony W120 i to był świetny aparat jak na swoją cenę(wtedy zapłacił coś ok 400zł) a teraz mamy W 520 :smileyevil: . Bardzo się zdenerwowałem. Ja rozumiem, że każda firma musi być oszczędna i nikt nie zaoferuje super jakości w niskiej cenie ale Sony to Sony i powinno trzymać poziom, przynajmniej nie gorszy od konkurencji!

Dodam jeszcze, że widziałem jak wielu ludzi kupowało te modele W510 i na pewno nie będą zadowoleni. Pytanie tylko czy, jak za jakiś czas będą chcieli kupić nowy aparat, chociaż spojrzą na aparaty Sony? Reputacja firmy na pewno ucierpi.

0 ODPOWIEDZI 0