anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HX20v Problem

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
leon1070
Poszukiwacz

HX20v Problem

Witam mam taki problem dzisiaj spadł mi aparat,aparat jest cały nie ma nawet ryski ale się nie włącza po otwarciu klapki z baterią i kartą pamięci świeci się dioda, wyciągnołem baterię na parę minut po włożeniu bateri do aparatu dalej nic jakaś rada? czy tylko serwis aparat nowy na gwarancji.

20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Karolina_L, zreknij proszę do Galerii Zdjęć :slight_smile:

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dziękuję. Wasza ptasia galeria robi wrażenie.

 

profile.country.PL.title
leon1070
Poszukiwacz

Witam była by sznsa tak w paru zdaniach porównać te dwa aparaty za dwa tygodnie wyjeżdżam na wakacje i się muszę zastanowić czy kupić znowu HX20 czy HX50 a z tym wifi to muszę być w zasiegu sieci z aparatem? i jeszcze jedno w Europie nie jest sprzedawany z GPS-em?

Pozdrawiam

{zdjęcia super}

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

leon1070 - HX50 przeznaczony na nasz rynek nie jest wyposażony w GPS.

 

Tak po krótkim użytkowaniu za HX50 przemawiają:

  • kółko korekcji ekspozycji - dla mnie to ogromny krok zwiększający wygodę!
  • znacznie lepszy akumulator ( 1240 mAh w HX50 w stosunku do 960 mAh w HX20V) - różnica jest wielce odczuwalna!
  • 30x zoom 
  • bardziej przemyślany mechanizm otwierania lampy błyskowej w HX50 (lampa otwierana jest manualnie co na pewno uchroni przed niespodzianką w postaci wyjeżdżającej lampki w HX20V)
  • Sterowanie za pomocą smartfonu przez WIFI! Fajny gadżet, ale działa świetnie!
  • Bezprzewodowy transfer zdjęć do komputera :slight_smile:
  • Stopka umożliwiająca zastosowanie zaawansowanych lamp błyskowych.
  • Wygodniej umieszczony przycisk "CUSTOM"

 

 

 

 

profile.country.en_GB.title
misjamars
Użytkownik

Cieszę się, że komuś podobają sie nasze zdjecia. Na temat HX20 nic nie powiem bo nie miałem okazji się z nim bawić. Co do HX50 to przez ten krótki czas znalazłem kilka plusów, które dla mnie są chyba najbardziej istotne:

- aparat ma solidną baterię - wczoraj bawiłem się nim dosyć długo i spadła tylko jedna kreska. Wydaje mi się, ze to dobry wynik.

- Mały lekki i przy tym poręczny - przez cały czas nosiłem go w ręku i nie przeszkadzał mi w niczym, zresztą gabaryty są idealne. Jak wybierasz się na wakacje z kobietą to spokojnie zmieści się w małej torebce razem z okullarami, kosmetykami, telefonem i portfelem, a jak jedziesz sam tak jak było to wczoraj w moim przypadku swobodnie możesz nosić go w ręku 😉

- Dużo dodatkowych funkcji i intuicyjne menu - dla mnie jako amatora zabawy z aparatem to świetna rzecz. Jezeli masz czas i chęć możesz pobawić się dodatkowymi możliwościami aparatu. Masz dostęp do 17 trybów scen filmu i foto. Dla mnie najciekawsze są: Miękkie ujęcie, korekcja drgań, korekcja pod światło HDR, pejzaż, plaża z reki o zmierzchu, fotografia sportowa. Dodatkowo są takie tryby jak mozesz spotkać w profesjonalnych aparatach P - auto ekspozycja z regulacja ustawień, A - fotografowanie z ręcznym ustawieniem przysłony, S - ustawienie czasu otwarcia migawki, M - ręczne ustawienia czasu otwarcia migawki i liczby przysłony, oprócz tego tryb nagrywania panoramy również świetna rzecz zresztą podeślę przykład bo akurat wczoraj zrobiłem.

- a jak się już zmęczysz lub będziesz chciał zrobić jakieś zdjecie na szybko to aparat posiada tryb auto który ustawia za ciebie wszystko a Ty mozesz cieszyć się fajnymi ujęciami. Tryb auto mnie zaskoczył, ponieważ testowaliśmy szybkość reakcji aparatu na zmianę fotogrfowanych przedmiotów i HX50 doskonale sobie radzi w trybie auto z przejściem ze zdjeć np: macro na np zdjecia ptaków - zajmuje mu to sekundy. Zanim podniesiesz się aby złapać w obiektywe np ptaszka to aparat jest już gotowy do robienia zdjęć -). Fajna sprawa. 

 

Zdjęcie panoramy o której wspomniałem:

 

DSC02145.JPG

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja jeszcze dodam, że do HX50 dzięki złączu MULTI Terminal można podłączyć pilota przewodowego 

 

Sony RM-VPR1

 

d52718240e550826e50ed0f20ac2f230.jpeg

Pilot z funkcjami wyzwalania migawki, rozpoczynania/zatrzymywania nagrywania, regulacji zoomu i blokady otwarcia migawki

  • Wyzwalanie migawki bez obaw o wystąpienie wibracji
  • Sterowanie zoomem i rozpoczynaniem/zatrzymywaniem nagrywania filmu

 

 

profile.country.en_GB.title
misjamars
Użytkownik

O proszę tego nie wiedziałem a ciekawe rozwiazanie. Dzięki Lajam za info.

Zapomniałem dodać słowa o WIFI.

Do przesyłania zdjęc nie potrzebujesz być w sieci. Wchodzisz w tryb galerii zdjęć w aparacie i łączysz się przez WIFI ze smartfonem. Wczesniej zainstaluj sobie aplikację Play Memories w telefonie. Jak dla mnie doskonałe ułatwienie życia 😉

 

No i te ptaki mam jeszcze kilka:

 

g8.jpg

profile.country.PL.title
leon1070
Poszukiwacz

Aparat kupiony, jest troszkę cięższy, oczywiście miałem etiu oryginalne po HX20 i miałem sprzedawać a tu spasowało wchodzi idealnie:smileyhappy: z tą lampą to jest meksyk fajna sprawa bawię się aparatem od rana,zdjęcia 3D da się chyba rozbić bo jest ikonka w wyborze sceny! a nigdzie nie pisali o tym.

Mam takie pytanko bo chciałem przesłać zdjecia przez wi-fi a tu wyskakuję coś takiego

"Podłączono do punktu dostępu,nie można połączyć sie z komputerem w celu zapisania"

Program PlayM zainstalowałem teraz z wszystkimi aktualizacjami aparat znalazł mi sieć i lipa.

 

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Pierwsza sprawa to gratuluję zakupu! :laughing:

 

Aby połączyć się bezprzewodowo z komputerem należy:

  1. Podłączyć aparat do sieci Wi-Fi. (ręcznie lub automatycznie)

  2. Połączyć komputer z aparatem przy użyciu kabla USB.

  3. W oknie [Aparaty i nośniki] wybrać aparat z obsługą funkcji Wi-Fi, a następnie uruchom [Ustawienia importu przez sieć Wi-Fi]. Wyświetlone zostaną ustawienia docelowe zapisywania i ustawienia zapory systemu Windows.

  4. Odłączamy kabel USB od komputera aparatu.

  5. W aparacie uruchamiamy funkcję importu Wi-Fi.

     

    Po rozpoczęciu importowania w prawym dolnym rogu okna wyświetlony zostanie wskaźnik postępu.
     
    U mnie to zadziałało. Windows 7, 64 bit.
     
    Czasem antywirus coś może zablokować więc na chwilę można wyłączyć ochronę i sprawdzić.
     
    Transfer jest jednak wolniejszy niż przy połączeniu przewodowym, a że ja mało cierpliwy jestem to wolę wyciągnąć kartę i skopiować przez czytnik zewnętrzny. :wink:
profile.country.en_GB.title
misjamars
Użytkownik

No ja też gratuluję 😉 i zapraszam do naszego tematu ze zdjeciami z aparatów Cyber-shot 😉

Co do problemu to udało się rozwiązać? Też miałem podobną sytuację ale po ponownej instalacji PM było dobrze. Jak coś to mogę rozpisać temat. może to coś pomoże.