anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakosc zdjec w HX9

sfegraa
Początkujący

Jakosc zdjec w HX9

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnosnie jakosci zdjec w HX9. O ile jakosc filmow jest bardzo dobra to do zdjec mozna sie przyczepic. Wszystko jest ok gdy przeglada sie zdjecia na komputerze (lub TV) w widoku pelnoekranowym, wtedy zdjecia sa ok. Jednak gdy to samo zdjecie powiekszymy do 100% wtedy robi sie koszmar, mydlo, jak by ktos namalowal zdjecie farbami. Nie wiem moze to moje odczucie i sie czepiam ale moj stary canon A95 robil lepsze zdjecia. Mam nadzieje ze ktos podzieli sie ze mna swoja opinia na ten temat.

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zdjęcie Neptuna jest na ISO 100.

Ja powiem, że mi trudno ocenić zdjęcie mając na co dzień lustrzankę i na pewno lepszą matrycę i optykę od tej w kompakcie..oglądanie zdjęć w 100% powiększeniu to nie jest chyba droga do czerpania przyjemności z fotografii...czy na odbitakch powiedzmy A4 też widać te deformacje JPG?

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Witam
Dzieki piotruso za wytlumaczenie co oznacza 100%, jesli ktos ma z tym jeszcze problem to najlatwiej w dowolnej przegladarce do zdjeć np. windowsowej nacisnac przycisk "rozmiar rzeczywisty" taki prostokat ze strzalkami skierowanymi na niego. Obawiam sie ze na telewizorze nie zobaczy sie tego o co mi chodzi, trzeba ogladac zdjecie na komputerze. Tak. To prawda, że nie wiedziałem co oznacza powiększenie 100%. Ale wiedziałem co to jest rozmiar rzeczywisty. Tego typu rozmiar oglądam na telewizorze podłączonym do laptopa, obraz nie mieści się na ekranie. Póki co poznaję ten aparat, i uczę się. Pozdrawiam :c37