anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Premiera - HX100 - HX9V

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Premiera - HX100 - HX9V

Miło nam poinformować o premierze nowych aparatów Cyber-Shot

Model HX100V:
http://img248.imageshack.us/img248/7946/hx1001.jpg
http://img8.imageshack.us/img8/7248/hx1002.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/9257/hx1003.jpg
http://img211.imageshack.us/img211/3174/hx1004.jpg


- Przetwornik Exmor R™ CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela - Bardzo efektywna konstrukcja, która dzięki większej czułości i osłabianiu szumów w obrazie zapewnia doskonały wygląd zdjęć wykonywanych w słabym świetle
- Szerokokątny obiektyw 27 mm z zoomem optycznym 30x - Obiektyw Vario-Sonnar T* firmy Carl Zeiss odznaczający się bardzo szerokim zakresem zoomu i doskonałą jakością optyczną przy w całym zakresie ogniskowych
- Inteligentny tryb panoramy - Automatyczne łączenie serii zdjęć w celu utrwalenia bardzo rozległego krajobrazu, nawet z ruchomymi obiektami w kadrze
- 3D Sweep Panorama - Poruszając aparatem, można utrwalać bardzo rozległe panoramy 3D. Efekt jest imponujący zarówno na telewizorach 2D, jak i 3D
- Sweep Multi Angle - Wykonując serię zdjęć, można później oglądać scenę z różnych perspektyw. Wynik można oglądać na ekranie LCD lub telewizorze HD, korzystając z konsoli PS3® i aplikacji PlayMemories™
- Fotografia 3D - Wystarczy wcisnąć spust migawki: aparat wykona dwa zdjęcia i po analizie odległości wygeneruje jeden obraz 3D do wyświetlenia na telewizorze 3D
- Efekt rozmycia tła - Rób profesjonalnie wyglądające zdjęcia przedstawiające ostry obiekt na płynnie rozmytym tle, tak jak w cyfrowej lustrzance
- Płynny, szybki autofokus - Możliwość uchwycenia na zdjęciach nawet najbardziej ulotnych chwil dzięki nastawianiu ostrości w ciągu zaledwie 0,1 sekundy
- Śledzenie ostrości - Wystarczy wybrać obiekt w kadrze: Aparat Cyber-shot™ dokładni śledzi i utrzymuje ostrość obiektu, nawet jeśli pozostaje on w ruchu
- GPS i kompas - Automatyczny zapis danych geolokalizacyjnych w fotografiach i ujęciach filmowych i możliwość prześledzenia trasy podróży na mapie elektronicznej


Dane Techniczne: LINK








Model HX9V:
http://img96.imageshack.us/img96/4701/a1hx9.jpg
http://img140.imageshack.us/img140/6274/a2hx9.jpg
http://img687.imageshack.us/img687/4769/a3hx9.jpg
- Przetwornik Exmor R™ CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela - Bardzo efektywna konstrukcja, która dzięki większej czułości i osłabianiu szumów w obrazie zapewnia doskonały wygląd zdjęć wykonywanych w słabym świetle
- Szerokokątny obiektyw G Lens 24 mm z zoomem optycznym 16x - Wysokiej jakości obiektyw Sony o szerokim zakresie zoomu. Możliwość ujmowania w zbliżeniu odległych obiektów i nastawienia szerokiego kąta w celu wykonywania zdjęć grupowych i krajobrazowych
- Inteligentny tryb panoramy - Automatyczne łączenie serii zdjęć w celu utrwalenia bardzo rozległego krajobrazu, nawet z ruchomymi obiektami w kadrze
- 3D Sweep Panorama - Poruszając aparatem, można utrwalać bardzo rozległe panoramy 3D. Efekt jest imponujący zarówno na telewizorach 2D, jak i 3D
- Sweep Multi Angle - Wykonując serię zdjęć, można później oglądać scenę z różnych perspektyw. Wynik można oglądać na ekranie LCD lub telewizorze HD, korzystając z konsoli PS3® i aplikacji PlayMemories™
- Fotografia 3D - Wystarczy wcisnąć spust migawki: aparat wykona dwa zdjęcia i po analizie odległości wygeneruje jeden obraz 3D do wyświetlenia na telewizorze 3D
- Efekt rozmycia tła - Rób profesjonalnie wyglądające zdjęcia przedstawiające ostry obiekt na płynnie rozmytym tle, tak jak w cyfrowej lustrzance
- Płynny, szybki autofokus - Możliwość uchwycenia na zdjęciach nawet najbardziej ulotnych chwil dzięki nastawianiu ostrości w ciągu zaledwie 0,1 sekundy
- Śledzenie ostrości - Wystarczy wybrać obiekt w kadrze: Aparat Cyber-shot™ dokładni śledzi i utrzymuje ostrość obiektu, nawet jeśli pozostaje on w ruchu
- GPS i kompas - Automatyczny zapis danych geolokalizacyjnych w fotografiach i ujęciach filmowych i możliwość prześledzenia trasy podróży na mapie elektronicznej

Dane techniczne: LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
134 ODPOW. 134
profile.country.pl_PL.title
nolbi-----
Początkujący

Może w temacie pojawienia się w sklepach i ceny aparatu już coś więcej wiadomo, niż przypuszczenie że będzie to w kwietniu i cena około 1600-1800 ?

Dzisiaj widziałem na anglojęzycznych stronach były informacje, że pojawi się w połowie kwietnia-może ktoś to oficjalnie potwierdzić ? jeśli tak to kiedy :)

pozdrawiam

jaskol
Początkujący

Znalazłem ciekawy test HX9
http://www.dcresource.com/reviews/compa ... s?page=0,3

Na następnych stronach porównanie z Canonem i Panasem

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

Witam, sorry,że odsyłam do innego forum, ale...... poczytajcie mój post tu:

http://forum.fotopolis.pl/viewtopic.php?f=34&t=16020

profile.country.pl_PL.title
nolbi-----
Początkujący

Co telefon na infolinię Sony to dowiaduję się różnych terminów wejścia do sprzedaży. Wykonałem już 3 telefony średnio w odstępach około 1 tygodnia i ... :
1. telefon w marcu - informacja o wejściu do sprzedaży w drugiej połowie kwietnia.
2. telefon pod koniec marca - informacja od Pani, że mają zaznaczone w systemie czy gdzieś, datę wysyłki z magazynu centralnego na 6 maja.
3. ostatni telefon w ubiegłym tygodniu - jakiś Pan poinformował mnie o dacie 3 czerwca.

Pytanie więc jakie mi się nasuwało :
1. Czy tak naprawdę tylko my jako potencjalni klienci nie wiemy kiedy ten aparat pojawi się w sprzedaży bo data jest skrywana, czy też sami pracownicy firmy sony nie mają bladego pojęcia kiedy będzie sprzedaż tego aparatu ( informacje jak zobaczysz bardzo rozbieżne).
2. W sumie dwa najbardziej konkurencyjne aparaty czyli Nikon P500 oraz Fuji HS20 są już w sprzedaży - ciekaw jestem czy sony gra teraz na zwłokę z premierą aparatu.
3. Pytanie kolejne które pozostaje to cena która w dalszym ciągu na polskim rynku jest wielką niewiadomą. W cenniku na stronie niemieckiej, angielskiej to około 450 Euro/430 Funtów - jak na zarobki w tych krajach cena przyzwoita :) bo przypuszczam, że kwota jednej tygodniówki w tych krajach. Pewnie u nas cena będzie nie tylko mało konkurencyjna w stosunku do dwóch wyżej wymienionych konkurentów ale i będzie pewnie wynosiła średnią krajową pensje otrzymywaną na rękę :)

Czy można by prosić tutaj o administratora i jednocześnie pracownika firmy Sony o wypowiedzenie się w tym temacie i rozwianie wszelkich wątpliwości co do daty wejścia do sprzedaży i ceny ?
Już jakiś czas odpowiedź dostałem kilka postów wcześniej ale to były informacje mało konkretne.

Pozdrawiam
nolbi

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Nie jestem ani administratorem ani pracownikiem Sony, więc proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako wiążącej.
Na dzień dzisiejszy system zamówień pokazuje datę wysyłki na 20go maja a cena nie powinna przekroczyć 1900zł. Jak będzie, przekonamy się na początku czerwca. Oby nie później.

oregon-----
Początkujący

Witam. Jak jest z manualem w HX9V ? Czy można dobierać samemu przysłonę i czas ekspozycji? Na zdjęciach z góry widać M na pokrętle więc sądzę taka funkcja jest. W danych wyczytałem "Automatyczna przysłona TAK ,Tryb preselekcji przysłony NIE, Ręczna regulacja przysłony TAK" czyli jest jakaś możliwość nastawiania przynajmniej przysłony. Proszę o więcej info.

griszaGDA
Początkujący

HX9V a jak rodzi sobie z HDR ??? jakieś przykładowe fotki z HDR i bez HDR.


zastanawiam się co kupić HX9V czy HX7V, a może Exilim EX-ZR100 ???

griszaGDA
Początkujący

16 kwietnia oregon zadał pytanie patrz wyżej nikt z moderatorów sony nie odpowiedział :((((.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

griszaGDA napisał(a):

16 kwietnia oregon zadał pytanie patrz wyżej nikt z moderatorów sony nie odpowiedział :((((.


Wybacz, ale nie posiadamy tego modelu. :c63

Tryb M oznacza, że można ustawić manualnie parametry przysłony i czasu. Jak to się odbywa nie powiem bowiem - patrz pierwsze zdanie.

Liczysz, że ktokolwiek Ci doradzi zakup aparatu Casio kiedy stawiasz go na równi z serią HX?
O ile są tutaj użytkownicy Cyberhotów Sony, to raczej posiadacze Casio nie zaglądają w to miejsce.....trudno więc oczekiwać, że ktoś to będzie polecał.

Widzę, że mieszkasz w Gdańsku - nie łatwiej iść do dużego sklepu lub Sony Centre i dokładnie zapoznać się z aparatem, który chcesz kupić? Zawsze zastanawiało mnie jak można wydać pieniądze na aparat tylko na podstawie opinii z Internetu....czy nie lepiej podjąć świadomą decyzję? :smileyrolleyes:

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

W trybie M można wybierać czas migawki w zakresie 1/1600-30 s i dwa ustawienia przysłony: otwarta i przymknięta: f/3,3 i f/8 przy szerokim kącie, f/5,9 i f/14 przy tele.

nolbi napisał(a):

W cenniku na stronie niemieckiej, angielskiej to około 450 Euro/430 Funtów - jak na zarobki w tych krajach cena przyzwoita :) bo przypuszczam, że kwota jednej tygodniówki w tych krajach. Pewnie u nas cena będzie nie tylko mało konkurencyjna w stosunku do dwóch wyżej wymienionych konkurentów ale i będzie pewnie wynosiła średnią krajową pensje otrzymywaną na rękę :)


Nie myślisz chyba, że cena aparatu jest skorelowana z poziomem zarobków w kraju jego sprzedaży? :c20
W takiej sytuacji, wszyscy Europejczycy kupowaliby w Albanii a kraje środkowej Afryki byłyby prawdziwym eldorado dla nabywców elektroniki. 8-)