anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Premiera - HX100 - HX9V

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Premiera - HX100 - HX9V

Miło nam poinformować o premierze nowych aparatów Cyber-Shot

Model HX100V:
http://img248.imageshack.us/img248/7946/hx1001.jpg
http://img8.imageshack.us/img8/7248/hx1002.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/9257/hx1003.jpg
http://img211.imageshack.us/img211/3174/hx1004.jpg


- Przetwornik Exmor R™ CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela - Bardzo efektywna konstrukcja, która dzięki większej czułości i osłabianiu szumów w obrazie zapewnia doskonały wygląd zdjęć wykonywanych w słabym świetle
- Szerokokątny obiektyw 27 mm z zoomem optycznym 30x - Obiektyw Vario-Sonnar T* firmy Carl Zeiss odznaczający się bardzo szerokim zakresem zoomu i doskonałą jakością optyczną przy w całym zakresie ogniskowych
- Inteligentny tryb panoramy - Automatyczne łączenie serii zdjęć w celu utrwalenia bardzo rozległego krajobrazu, nawet z ruchomymi obiektami w kadrze
- 3D Sweep Panorama - Poruszając aparatem, można utrwalać bardzo rozległe panoramy 3D. Efekt jest imponujący zarówno na telewizorach 2D, jak i 3D
- Sweep Multi Angle - Wykonując serię zdjęć, można później oglądać scenę z różnych perspektyw. Wynik można oglądać na ekranie LCD lub telewizorze HD, korzystając z konsoli PS3® i aplikacji PlayMemories™
- Fotografia 3D - Wystarczy wcisnąć spust migawki: aparat wykona dwa zdjęcia i po analizie odległości wygeneruje jeden obraz 3D do wyświetlenia na telewizorze 3D
- Efekt rozmycia tła - Rób profesjonalnie wyglądające zdjęcia przedstawiające ostry obiekt na płynnie rozmytym tle, tak jak w cyfrowej lustrzance
- Płynny, szybki autofokus - Możliwość uchwycenia na zdjęciach nawet najbardziej ulotnych chwil dzięki nastawianiu ostrości w ciągu zaledwie 0,1 sekundy
- Śledzenie ostrości - Wystarczy wybrać obiekt w kadrze: Aparat Cyber-shot™ dokładni śledzi i utrzymuje ostrość obiektu, nawet jeśli pozostaje on w ruchu
- GPS i kompas - Automatyczny zapis danych geolokalizacyjnych w fotografiach i ujęciach filmowych i możliwość prześledzenia trasy podróży na mapie elektronicznej


Dane Techniczne: LINK








Model HX9V:
http://img96.imageshack.us/img96/4701/a1hx9.jpg
http://img140.imageshack.us/img140/6274/a2hx9.jpg
http://img687.imageshack.us/img687/4769/a3hx9.jpg
- Przetwornik Exmor R™ CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela - Bardzo efektywna konstrukcja, która dzięki większej czułości i osłabianiu szumów w obrazie zapewnia doskonały wygląd zdjęć wykonywanych w słabym świetle
- Szerokokątny obiektyw G Lens 24 mm z zoomem optycznym 16x - Wysokiej jakości obiektyw Sony o szerokim zakresie zoomu. Możliwość ujmowania w zbliżeniu odległych obiektów i nastawienia szerokiego kąta w celu wykonywania zdjęć grupowych i krajobrazowych
- Inteligentny tryb panoramy - Automatyczne łączenie serii zdjęć w celu utrwalenia bardzo rozległego krajobrazu, nawet z ruchomymi obiektami w kadrze
- 3D Sweep Panorama - Poruszając aparatem, można utrwalać bardzo rozległe panoramy 3D. Efekt jest imponujący zarówno na telewizorach 2D, jak i 3D
- Sweep Multi Angle - Wykonując serię zdjęć, można później oglądać scenę z różnych perspektyw. Wynik można oglądać na ekranie LCD lub telewizorze HD, korzystając z konsoli PS3® i aplikacji PlayMemories™
- Fotografia 3D - Wystarczy wcisnąć spust migawki: aparat wykona dwa zdjęcia i po analizie odległości wygeneruje jeden obraz 3D do wyświetlenia na telewizorze 3D
- Efekt rozmycia tła - Rób profesjonalnie wyglądające zdjęcia przedstawiające ostry obiekt na płynnie rozmytym tle, tak jak w cyfrowej lustrzance
- Płynny, szybki autofokus - Możliwość uchwycenia na zdjęciach nawet najbardziej ulotnych chwil dzięki nastawianiu ostrości w ciągu zaledwie 0,1 sekundy
- Śledzenie ostrości - Wystarczy wybrać obiekt w kadrze: Aparat Cyber-shot™ dokładni śledzi i utrzymuje ostrość obiektu, nawet jeśli pozostaje on w ruchu
- GPS i kompas - Automatyczny zapis danych geolokalizacyjnych w fotografiach i ujęciach filmowych i możliwość prześledzenia trasy podróży na mapie elektronicznej

Dane techniczne: LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
134 ODPOW. 134
farmer
Początkujący

oby było jak piszesz:) w Sony Centr Bielsko 2 tyg był dostępny ale cena 1500zł.. ;) może jak pojawią się w większej ilości to cena spadnie.

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

Krzysztof napisał(a):

Od najbliższego tygodnia powinien trafiać do sklepów.



O którym modelu mowa ?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Pewnie o HX100, bo HX9 jest już w sklepach.

profile.country.pl_PL.title
nolbi-----
Początkujący

Pozwoliłem sobie zadzwonić na infolinię Sony Polska i oni nic nie wiedzą o terminie wejścia tego aparatu do sprzedaży.

Prosiłbym o sprecyzowanie czy dotyczy to polskiej dystrybucji czy z innych źródeł (innego kraju europejskiego).

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nolbi napisał(a):

Pozwoliłem sobie zadzwonić na infolinię Sony Polska i oni nic nie wiedzą o terminie wejścia tego aparatu do sprzedaży.

Prosiłbym o sprecyzowanie czy dotyczy to polskiej dystrybucji czy z innych źródeł (innego kraju europejskiego).


Masz na myśli infolinię Sony Europe LTD. Nigdy nie było Sony Polska, było SONY Poland, ale już nie ma - ale to takie tam naprowadzanie na dobrą drogę.

Nie wiem, co wiedzą pracownicy na infolinii, myślę jednak, że oni nie muszą wiedzieć, o planowanych dostawach. Nie wiem, domyślam się tylko. Natomiast zdecydowanie bardziej wiarygodne są dla mnie słowa Krzysztofa, który jest z DIT dawniej SONY Foto Team. I skoro pisze to Krzysztof, to jest to polska dystrybucja. I skoro pisze to Krzysztof to na 99% tak będzie. Pomijam różne dziwne sytuacje typu trzęsienia ziemi itd. Bo nie wiem, czy słyszeliście, ale znowu wybuchł wulkan na Islandii :(

Obserwuję ten wątek(o ilości PW nie wspomnę) i nieco mnie przeraża, jak mocno te aparaty są wyczekiwane. Muszą być wyjątkowe. Muszę się im przyjrzeć na plenerze :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
nolbi-----
Początkujący

Mój kontakt był z tym działem :

Dział Obsługi Klienta:
Adres: ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
Telefon: 0 801 500 500 lub 22 33 88 700

Tu też dostałem info, że nie wiadomo kiedy będzie, może to być czerwiec ale na chwilę obecną nie mają informacji kiedy ma być dostawa do magazynu. Rozumiem, że nie traktować tej informacji na tej infolinii jako wiążącej, tylko uznać, że na 99% powinien być w tym tygodniu ?

Co do tego czy ten aparat jest wyjątkowy czy nie - pewnie są aparaty podobne, natomiast jeśli chodzi o mnie, to na tle nikona P500, i FujiFilm HS20 (modele innych producentów o zbliżonych parametrach) to ten najbardziej odpowiada :) stąd też jestem jedną z osób które o niego wypytują :).

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nolbi napisał(a):


Tu też dostałem info, że nie wiadomo kiedy będzie, może to być czerwiec ale na chwilę obecną nie mają informacji kiedy ma być dostawa do magazynu. Rozumiem, że nie traktować tej informacji na tej infolinii jako wiążącej, tylko uznać, że na 99% powinien być w tym tygodniu ?


jak to sam zacytowałeś infolinię: "nie wiadomo kiedy będzie, może..."
Nie posiadają informacji. Zaś Krzysztof posiada ;)
Tak jak napisałem - nic na 200%, ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że termin podany przez Krzysztofa będzie zrealizowane. Z doświadczenia wiem, że rzadko się w tych sprawach myli. Liczę po cichu, że nic przez ten czas się nie stanie...

nolbi napisał(a):


Co do tego czy ten aparat jest wyjątkowy czy nie - pewnie są aparaty podobne, natomiast jeśli chodzi o mnie, to na tle nikona P500, i FujiFilm HS20 (modele innych producentów o zbliżonych parametrach) to ten najbardziej odpowiada :) stąd też jestem jedną z osób które o niego wypytują :).


Ta klasa sprzętu jest poza moim prywatnym zainteresowaniem, stąd też moje zdziwienie. Z tego co pamiętam to ten aparat był na targach w Łodzi. Wziąłem do ręki i sprawił wrażenie solidnej i ciekawej konstrukcji, ale to aparat nie dla mnie.
Liczę, że już niebawem wszyscy, którzy czekają będą mogli zrealizować swoje "plany" zakupowe :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
nolbi-----
Początkujący

No cóż - powiem tak -mam małego dzieciaka, który jest wszędzie -liczy się dla mnie by szybko ustawiać ostrość (a ten aparat to oferuje), by móc nakręcić film w rozdzielczości full hd (ten oferuje to z szybkością 50 klatek itd itp ) ... - lustrzanki nie biorę pod uwagę stąd chciałem na prawdę solidny aparat ale jakiś kompakt.

No nic -to pozostaje mi podobnie wierzyć, że i tym razem Krzysztof się nie pomyli.

Wiem, że był na targach w Łodzi -sam w tym mieście mieszkam ale nie dałem rady na nich być, stąd też właśnie zastanawiałem się czy ktoś był i widział ten aparat na żywo i jak się on prezentuje, ale piszesz że wygląda na solidną konstrukcję to może rzeczywiście będzie takowy. Poprzednik jego HX1 wciąż jest w cenie około 1100zł w sklepach i jest to model z 2009r, więc widocznie nie jest to jakiś "chłam"

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

Mi, dziś, na infolini tez powiedzieli aby pytać w połowie czerwca(sic!). Do jakiego sklepu najlepiej dzwonic i pytac ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nolbi napisał(a):


Wiem, że był na targach w Łodzi -sam w tym mieście mieszkam ale nie dałem rady na nich być, stąd też właśnie zastanawiałem się czy ktoś był i widział ten aparat na żywo i jak się on prezentuje, ale piszesz że wygląda na solidną konstrukcję to może rzeczywiście będzie takowy. Poprzednik jego HX1 wciąż jest w cenie około 1100zł w sklepach i jest to model z 2009r, więc widocznie nie jest to jakiś "chłam"


Tak jak napisałem wyżej - wziąłem go na chwilkę do łapek. Fajnie się trzymało, ale nie robiłem "szczegółowych oględzin" :P

Z tą ceną za HX1 to szok. Pamięta, jak był na targach w Łodzi dwa lata temu. Nieźle trzyma cenę.


Ernet napisał(a):

Mi, dziś, na infolini tez powiedzieli aby pytać w połowie czerwca(sic!). Do jakiego sklepu najlepiej dzwonic i pytac ?


może próbuj dzwonić do fotojokerów lub salonu Sony Store (WWA) lub Sony Centre.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer