anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY H55 - filmy HD i co dalej

krzychu.pl
Początkujący

SONY H55 - filmy HD i co dalej

Witam,
jestem już od paru tygodni posiadaczem aparatu Sony H55. Mam jednak pewne pytania, które nasunęły się ostatnio po przegraniu plików na dysk komputera.

1. Czy mogę nagrać na płytę DVD/inny nośnik pamięci sam plik filmu (tj. .mp4) nie martwiąc i nie przejmując się, że powiązane z nim są inne pliki, których już dalej bym nie przegrywał (czyli .modd .moff .THM)?
Nie chciałbym mieć po prostu w przyszłości takiej 'niespodzianki', że przez te brakujące pliki, które są przyporządkowane do każdego filmu z osobna straciłbym całą filmotekę :)

2. Czy istnieje jakiś w miarę prosty program do obróbki filmu z tego aparatu (chodzi przede wszystkim o pocięcie filmików i wyrzucenie niektórych ujęć)?

7 ODPOW. 7
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

ad2. Dołączony do aparatu program PMB posiada taki funkcje. Zainstaluj i pobierz aktualzację do wersji 5.2 - dodatkowo będzie po polsku.

krzychu.pl
Początkujący

Rzeczywiście, PMB w wersji 5.2 i to PL daje radę.

Natomiast kwestia pytania 1 nadal pozostaje nierozstrzygnięta.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

ad.1 Może nie do końca będzie to odpowiedź na Twoje pytanie, ale tutaj również użyłbym PMB. Program posiada możliwość nagrania płyty DVD zarówno w SD jak i HD(tutaj trzeba pamiętać że tak nagrana płyta będzie do odtworzenia w odtwarzaczu BD), ewentualnie istnieje możliwość wyeksportowania plików na inny nośnik.

krzychu.pl
Początkujący

sadam napisał(a):

ad.1 Może nie do końca będzie to odpowiedź na Twoje pytanie, ale tutaj również użyłbym PMB. Program posiada możliwość nagrania płyty DVD zarówno w SD jak i HD(tutaj trzeba pamiętać że tak nagrana płyta będzie do odtworzenia w odtwarzaczu BD), ewentualnie istnieje możliwość wyeksportowania plików na inny nośnik.



nagrywane przeze mnie pliki są w HD, więc wynika z tego, że odtworzy ją tylko odtwarzacz Blu-ray?
Ważniejszą kwestią jest jednak, że jak komuś dam taką nagraną płytę z filmikami, żeby ta osoba nie miała problemów z odtworzeniem jej na swoim komputerze?? (w końcu nie musi posiadać oprogramowania SONY na swoim dysku twardym)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Jeżeli osoba której chcesz dać płytkę nie ma odtwarzacz BD to musisz ją zapisać w SD.

Gienek322
Początkujący

A ja mam takie zapytanie do obeznanych co do tego modelu H55 czy jest możliwość wyeliminowania w ustawieniach podglądu zdjęcia po jego wykonaniu. Szukałem po wszystkich opcjach w menu i jakoś nie mogę tego odnaleźć. Czyżby ten prosty model aparatu nie posiadał możliwości wygaszenia tej funkcji i miał to wpisane na stałe?
Po prostu opóźnia mi to gotowość aparatu do następnego zdjęcia.
Zawsze wolę opcję zajrzenia do zdjęcia na swoją decyzję, a aparat zawsze mieć gotowy pod następne zdjęcie, gdy sytuacje na planie się zmieniają.

krzychu.pl
Początkujący

Nie zauważyłem takiej opcji.

Rozwiązaniem /pewnym/ jest przełączenie aparatu z trybu pojedynczego zdjęcia na sekwencje zdjęć, wtedy robisz zdjęcia dopóki nie zwolnisz migawki.