anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

tx10 czy tx100, a może inny?

ala------
Początkujący

tx10 czy tx100, a może inny?

Proszę o pomoc w wyborze aparatu. Zastanawiam sie nad aparatem z serii tx. Nie znam sie jednak na parametrach. Zależy mi na zdjęciach i filmach mojego małego ruchliwego synka. Nie wiem czy wspomniane modele tx10 czy tx100 nie są za wysokie dla moich potrzeb? A może mają takie funkcje, które nawet dla takiego laika jak ja będą przydatne? Zależy mi na poręcznym aparacie, dobrych zdjęciach, raczej nie wysuwanym obiektywie. Może macie jakies inne propozycje?

44 ODPOW. 44
ala------
Początkujący

No to doczekaliśmy się. Pewnie głupie pytanie co to jest ta karta MS? Wyżej ktoś podał jakąś czy to to samo? Jestem kompletnym laikiem w sprawach techniki proszę więc mi jeszcze raz wsakazać co ma dokupić do aparatu - kartę (jaką/jakie), etui, i co jeszcze? (ładowarkę? nne?). Pozdrawiam i z góry dziękuję A.

rich72
Początkujący

MS = Memory Stick (np PRO Duo) (właśnie do niej Lajam podał Ci linka kilka postów wcześniej)

TX10 - Obsługiwane karty pamięci MSD (czyli Duo),MSPD (ProDuo),SD (Secure Digital) /HC/XC.

Etui - nie mam pojęcia - aparatem można rzucać i go topić więc musi się kieszenią zadowolić, ładowarkę i aku ma w zestawie :c20

Gienek322
Początkujący

Mam aparacik TX7, obecnie już nie będący w ofercie sony. To w zasadzie poprzednik TX9 i bardzo go sobie chwalę za dobrą jakość zdjęć jak na zdjęcia z kompakta. Przede wszystkim w porównaniu do innych kompaktów, aparat ten bardzo dobrze kompensuje szumy i w powiększeniach jak gdyby zamalowywuje powierzchnie zaszumione, nadając im jednolitą barwę. Nie istnieją więc plamkowe miejscowe przebarwienia. Aparat ma świetnie działający układ stabilizujący drgania ręki.
No i znakomity wyświetlacz 3.5 cala, bo ma wysoką rozdzielczość i znakomitą warstwę przeciwodblaskową. Nie spotkałem się z jakąś lepszą w innych aparatach. Po prostu nawet w dziennym świetle nie odbija się w nim nic. Poprawia to znakomicie więc obserwację tego wyświetlacza. No i widać na nim obraz bez zmiany kontrastu i to z każdej strony ukośnie.

Skoro w aparacie TX100 zastosowano wyświetlacz tej samej wielkości i powiększono mu jeszcze rozdzielczość z 921 kpixeli na 1229 to jedynie tylko lepiej dla użytkowników.

Mam tylko zapytanie dla znawców tematu co to oznacza w nazwie wyświetlacza co znalazłem w opisie danych technicznych tych aparatów.

Clear Photo LCD plus / dla aparatu TX100V

Xtra Fine LCD / dla aparatu TX9

Na czym właśnie polega różnica w konstrukcji, opisująca wyświetlacz LCD jako Xtra Fine, czy też Clear Photo plus. Czego to po prostu dotyczy.

Obydwa te aparaty mają te największe wyświetlacze 3.5 calowe

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

W przypadku TX7 mieliśmy do czynienia z bardzo dobrym wyświetlaczem LCD. W TX100 wyświetlacz ten został zastąpiono wyświetlaczem OLED.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

OLED jest lepszy ...ale z czasem się wypala. Niestety- taka jest specyfika tej technologii
Po wtóre - 16 mln pixeli na tej samej powierzchni matrycy co w TX7 (gdzie jest tylko 10) musi oznaczać pogorszenie właściwości foto-optycznych a co za tym idzie - spada zdolnosć akumulacji fotonów przez poszczególne fotocele. Innymi słowy - aparat będzie szumieć mocniej niż TX7

TX7 mial tylko jedną wadę - brak korekcji geometrii optyki na drodze programowej (podczas filmowania pojawiają się zniekształcenia typowe dla rybiego oka) Korekcja działała tylkow trybie foto