anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

obiekty, miejsca

ArturGniezno
Początkujący

obiekty, miejsca

Jakie są wasze ulubione tematy do FOCENIA ta wspaniała lustzaneczka?
Ja uwielbiam lasy i łąki oraz jeziorka (Ostatnio Piechcin Kujawsko -Pomorskie). w tym roku MRU (Międzyrzecki rejon umocniony) oraz Toruń i Polskie morze klify Jastrzębia Góra, Rewal i Trzęsacz:) to są przynajmniej moje plany na ten rok no i może jeszcze kilka zabytków po drodze na wakacje oraz spontaniczna fotografia.
Pytanko teraz do was?
czy sa jakies portale które pozwalaja wrzucac zdjecia bez limitów przesyłu oraz wielkości zdjęcia?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca


czy sa jakies portale które pozwalaja wrzucac zdjecia bez limitów przesyłu oraz wielkości zdjęcia?

Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie.
Ale najpierw zapytam - po co?
Zdjęcia najwygodniej ogląda się, gdy w całości mieszczą się na ekranie monitora.
Utarło się, że najwygodniejszym formatem jest 800p na dłuższym boku (dla panoramy może być wyjątek). Forum SONY umożliwia wstawienie większego zdjęcia, ale trzeba się liczyć z uwagami userów, że źle się im ogląda - i będą mieli rację (oczywiście - wstawienie zbyt małego zdjęcia, też nie jest dobre).
Natomiast "waga" zdjęcia? Ustalony tutaj limit 250KB wystarcza w zupełności na pokazanie zdjęcia w odpowiedniej jakości.
Natomiast, jeśli jest konieczność (z jakiegoś powodu) pokazania zdjęć w pełnej rozdzielczości istnieją portale usługowe typu rapidshare.

Oczywiście jest jeszcze opcja postawienia własnego serwera i zamieszczania tam zdjęć w pełnej rozdzielczości, ale jak to nie będą np. zdjęcia testowe nowych obiektywów, to kto będzie ściągał te megabajty danych, dla obejrzenia tylko?

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witam,

w związku z tym, że temat pasuje do tego działu ("Luźne rozmowy") przeniosłem go w odpowiednie miejsce.

Pozdrawiam,
kris
Moderator Forum Sony

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
wratislavian
Początkujący

chyba wiem o co Ci chodzi. sciągnij sobie program picasa
http://picasa.google.pl/
chyba jest limit zdjęć, ale ja go jeszcze nie osiągnąłem.

Creatoor
Początkujący

wratislavian napisał(a):

chyba wiem o co Ci chodzi. sciągnij sobie program picasa
http://picasa.google.pl/" target="_blank
chyba jest limit zdjęć, ale ja go jeszcze nie osiągnąłem.


Bardzo dobre rozwiązanie. Limit to 1 gigabajt powierzchni dyskowej co daje jakieś 4000 fotek o rozmiarach 800x600.

ArturGniezno
Początkujący

jak ktos chce na picasa mam konto nowe i juz pojawiły sie fotki zapraszam do ogladania admoon86