anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Świergotamy?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Świergotamy?

Witam, nazywam się Krzysztof i od kilku godzin nie świergotałem.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
1 408 ODPOW. 1 408
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Tadeuszu, nic mi nie wiadomo o sztywniackiej postawie, jaką sugeruje to forum 😉 Może zaproponujesz nowy temat niekoniecznie związany ze sprzętem i fotografią? Myślę, że nie raz udowodniliście, że potraficie ciekawie rozmawiać i angażować się w przeróżne konkursy. Najlepszy przykład mamy tutaj (mój osobisty faworyt to okta77):

 

http://community.sony.pl/t5/Rozmowy-og%C3%B3lne/Konkurs-na-najlepsze-przebranie-na-Halloween-Do-wygr...

 

Pozdrawiam ciepło,

Barbara_K

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Barbaro, grywasz w gry komputerowe? Bo ja, tak po Szwejkowemu (z Haśka) lubię porównania. I takie mi się nasunęło: Dwie gry o podobnym temacie, jedna z przepiękną grafiką, druga z grafiką bardzo prostą. I wszyscy grają w tę drugą, chwaląc tę pierwszą za wygląd. Dlaczego? Bo ta druga jest grywalna, bardzo, a ta pierwsza tylko piękna.

 

Forum natomiast stanowią ludzie. Ludzie, którzy byli zżyci z naszym forum, stanowili jego "krew". Ludzie, któych forum utraciło robiąc hokus-pokus z serwerami, przenoszeniem, słabą funkcjonalnością, co w sumie trwało ok. roku. T|o długo, bardzo długo. I trudno bedzie ich ściągnąć z powrotem konkursem, nawet znakomitym i z wspaniałymi nagrodami. 
Poza coś, czego nie przeskoczymy - "zabezpieczenia". Poprzednio, wiele osób miało po prostu zakładkę w przeglądarce, do któej co i rusz zaglądali, dzielili się swoimi uwagami, nawiązywały się przzyjaźnie...
A co tu mamy? Za każdym razem trzeba się logowac na nowo - uciążliwość. Galerii w formie którą sobie wypracowaliśmy i uważaliśmy za bardzo dobrą i nam odpowiadającą nam, nie ma - jest, ale inaczej, mniej przyjaźnie, nie ułatwia dyskusjom na temat zdjęć...
Sama forma forum: pytanie - odpowiedź - do widzenia. To nie jest forum. Nie nasze.
Tak zachęcamy dawnych i nowych użytkowników do owiedzini brania udziału.
Ale "starym" nie podobają się zmiany, a "nowym" forma.

I tak zostało "zabite" wspaniałe miejsce służące integracji użytkowków Sony.

Czy się uda reanimacja i ile potrwa... kto to raczy wiedzieć?

Ale staramy się wskazać potencjalnym użytkownikom, że jest takie forum, może się uda...

 

Pozdrawiam również bardzo serdecznie.

 

 

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Tadeuszu, bardzo dziękuję za Twoją opinię. Dzięki takim zaangażowanym użytkownikom jak Ty to forum ma sens.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie - w gry co prawda nie grywam, ale Szwejka zdarzało mi się czytać 🙂 Rozumiem też Twoje rozgoryczenie sytuacją. Zgadzam się, że ludzie to „krew” tego forum – to się nie zmieniło nawet pomimo zmiany wyglądu. Mogę się zapewnić, że Sony bardzo sobie ceni opinię „starych” użytkowników i zrobimy co w naszej mocy, żeby przeskoczyć wszystkie techniczne problemy i odbudować unikalne miejsce, w którym wymienia się doświadczenia, dzieli opiniami i nawiązuje przyjaźnie. Dlatego jestem tutaj ja i cały Sony team.

 

Wiem, że droga była długa i wyboista, ale w końcu wszyscy teraz spotykamy się w tym samym miejscu. Z naszej strony,  zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby krew znowu spokojnie krążyła w systemie (wybacz porównanie;-).

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na forum ponownie,

Barbara_K

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Słuchajcie, a w jaki sposób można otwierać wątek tak, by wskakiwać do ostatnio przeczytanego postu w wątku, by dalej śledzić temat?

[α77]
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Tadeuszu, Tobie i wszystkim użytkownikom polecam poniższą wiadomość odnośnie wydłużenia czasu aktywnej sesji po zalogowaniu z 30 do 200 minut. A to na pewno nie koniec zmian, które mają poprawić funkcjonowanie forum.

 

http://community.sony.pl/t5/Rozmowy-og%C3%B3lne/Wylogowanie-z-forum-nowe-dobre-informacje/m-p/142627...

 

Pozdrawiam, Barbara_K

profile.country.pl_PL.title
hovany
Poszukiwacz

Tadeuszu,

 

Święta racja wyłania się z Twojej wypowiedzi. Ja ostatnio mocno klapłem. Zarówno towarzysko jak i fotograficznie. Wiem, że wiele z osób przeniosła się do pokrewnego forum, tam powstała taka "naszość". Z różnych powodów nie obserwuję go. Źródłem wszelkiej informacji pochodzącej stamtąd jest telefon od przyjaciela. Zmieniło się wiele. Nie ma Fotoklubu, Rafikiego oglądam przy okazji innych zainteresowań, zabrakło "aktywistów" - osób, które napedzały forum. Wiem, że Sebol, Kris i parę innych osób, także ja, planujemy kilka imprez o charakterze fotograficzno-integracyjnym. Tyle, że będą to imprezy z gatunku "towarzystwa wzajemnej adoracji". A może nie? Bardzo bym chciał.

 

Postaram się powrócić, momo przeszkód.

BZ
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

hovany, a to zaciekawiłeś mnie, jakie pokrewne forum?

Wiem, że sporo osób kontaktuje się czy też rozmawia za pomocą twarzoksiążki. Mnie tam nie ma więc od czasu do czasu ktoś rzyczliwy podrzuci tylko jakąś pojedynczą wiadomość.

Co do samego forum to wydaje mi się, że przerwy związane ze zmianami zrobiły swoje, wiele osób nie mogąc korzystać z forum albo odpuściła dyskusje albo przeniosła się na inne fora. Kolejna sprawa to wygląd (sprawa poruszana w innym wątku). Większość z nas przyzwyczajona jest do innego wyglądu forum - zdecydowana większość for które przeglądam oparta jest o inny silnik. Wygląd, ułożenie, możliwości tamtych stron przyzwyczaiły nas do takich a nie innej funkcjonalności. W związku z tym to co jest tu jest dla dużej części społeczności obce, nieprzyjazne i użytkownicy nie czują się tu swobodnie. Odpływ kilku- , kilkunastu użytkowników, którzy żywo dyskutowali na najrozmaitsze tematy spowodował, że jeden z działów czy wątków napędzających forum - shoutbox / świergotamy nie jest już tak aktywny. W związku z tym forum postrzegane jest jako typowo poradnikowe a to nie zachęca ludzi chcących pogadać o tzw. d... Maryni do zaglądania na to forum. I kółko się zamyka.
Innym przyczynkiem, według mnie, do takiego a nie innego działania forum jest właśnie ścisłe "zjednoczenie" forum ze stroną firmową. Przez użytkowników jest postrzegane jako forum firmowe więc rozmawiamy tylko na tematy ściśle związane ze sprawami firmy (a więc sprzęt, porady, co jakiś czas pojawi się frustrat, który przywali firmie bo to przecież firmowe). Ale właśnie oficjalne forum nie jest miejscem na pogawędki na każdy temat.

Ja nie chcę narzekać, ja chcę uczestniczyć w tym forum. Jeżeli ktoś mnie poprosi o napisanie co mi nie odpowiada, co mi nie pasuje to oczywiście opiszę. Ale mimo tych niedogodności będę starał się w miarę swoich skromnych możliwości uczestniczyć i odpowiadać na pytania.

Mam nadzieję, że forum choć troszkę ożyje, przybierze "kurs" w stronę bardziej towarzyską a nie tylko czysto techniczno -  pomocową.

profile.country.pl_PL.title
hovany
Poszukiwacz

Wot i chyba tejemnicę poliszynela?..

 

Piotruso, obecnie format forum, poza stroną graficzną, nie odbiega znacząco od starego. No, może galeria jest inna, ale też ma pewne zalety. I masz rację. Nie narzekajmy. Przecież to cały czas nasze forum i my się udzielamy. Jest Lajam, jest forum. :wink:

BZ
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Hejo, przyszedłem zobaczyć jak to teraz wygląda, bo Tadeusz w czołgu mówił, że nie ma źle :wink:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Hej Darku, i co Ci wyszło? :wink:

 

Wiesz, w czołgu hałas jest i źle słychać, ale potwierdzam: jest ponownie działające forum Sony, już bez niespodzianek typu zmieniony nick, czy inne takie... Jak coś nie funguje, dawać znać, poprawi się.

Wprawdzie tu nie mamy już tej mocy, ale znamy odpowiednich ludzi i...no, po prostu, jak są problemy z działaniem forum - meldować!

 

Jak już Bartek zauważył, galeria jest nieco inaczej zorganizowana. Lepiej, gorzej? Trudno na razie ocenić, ale jest i będzie teraz - taka. Do "starej" nadal można zaglądać, choć nie da się tam niczego dodać, zmienić.

 

Zachęcam wszystkich bywalców do odwiedzania naszego forum, gdyż tylko dzięki Wam ma ono szansę znów stać się "naszym" kącikiem dyskusyjnym, miejscem, gdzie wymieniamy się uwagami, doświadczeniem, opiniami, chwalimy zdjęciami, prosimy o poradę... itd. itp.

 

A pogoda jesienna w tym roku sprzyja fotograficznie, wyjątkowo. Prawdziwa Polska Złota Jesień :slight_smile:

------------------------------
fotoamator