anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak ostrości w aparacie Sony DSLR-A390

ROZWIĄZANE
monia100
Nowicjusz

Brak ostrości w aparacie Sony DSLR-A390

WITAM!

Mam problem z aparatem Sony A390,pogrzebałam coś w ustawieniach, zdjęcia wychodzą nie ostre, w wizjerze nie widzę również ostro, tylko rozmazany obraz, migawka jest jakby spowolniona, po naciśnięciuspustu migawki spowalnia ona, nie robi tak szybko jak kiedyś zdjęć, czasami pojawia mi się na monitorze komunikat: przetwarza, aparat nie dostosowuje sam ostrości. jak to naprawić? Czy istnieje możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych? Obecnie nie chcę nic tam mieszać w ustawieniach, chcę tylko korzystać z trybu auto i zdjęć portetowych.

Proszę pomóżcie,

zagubiona Monika

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

W instrukcji obsługi na stronie 132 masz opisane jak przywrócić ustawienia fabryczne aparatu (przycisk menu potem trzecia zakładka z kluczem i nastawienia domyślne "potwierdzić ok" jeśli problemy nie znikną to będziemy próbować czegoś innego.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Nie do końca rozumiem pytanie dotyczące ekranu co prawda nie miałem nigdy w  rękach tego modelu aparatu ale na pewno ekran różowy nie był tylko w odcieniach szarości plus przy zmienianiu pozycji w menu to pomarańczowy. Co do obrazu w wizjerze po prawej stronie muszli ocznej masz takie pokrętło służy ona do ustawienia wizjera pod Twój wzrok. Generalnie polecam wyjąć z pudełka instrukcję i ją przestudiować warto poznać wsyzstkie funkcje aparatu.

 

A jeśli zdjęcia wychodzą Ci czarno białę to sprawdź czy masz ustawioną strefę twórczą na B/W dla koloru powinna być standard.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

W instrukcji obsługi na stronie 132 masz opisane jak przywrócić ustawienia fabryczne aparatu (przycisk menu potem trzecia zakładka z kluczem i nastawienia domyślne "potwierdzić ok" jeśli problemy nie znikną to będziemy próbować czegoś innego.

monia100
Nowicjusz

Witam
Serdecznie dziękuję a pomoc, udało się zdjęcia są ostre, jednak monitor
zrobił się czarno-biały a nie tak jak wcześniej mocno różowy, czemu nie
ma na nim koloru, zdjęcia wychodzą w kolorze? Obraz w wizjerze nadal nie
jest zbyt ostry, taki ma być, czy może jest brudny i trzeba go jakoś
mechanicznie oczyścić? Jeśli przestawię na LIVE VIEW to widać w kolorze.
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za tak szybką odpowiedź.
Pozdrawiam, Monika

 

***
Powód edycji: komentarz zawierał link do komercyjnej strony zewnętrznej, co nie jest zgodne z regulaminem forum.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Nie do końca rozumiem pytanie dotyczące ekranu co prawda nie miałem nigdy w  rękach tego modelu aparatu ale na pewno ekran różowy nie był tylko w odcieniach szarości plus przy zmienianiu pozycji w menu to pomarańczowy. Co do obrazu w wizjerze po prawej stronie muszli ocznej masz takie pokrętło służy ona do ustawienia wizjera pod Twój wzrok. Generalnie polecam wyjąć z pudełka instrukcję i ją przestudiować warto poznać wsyzstkie funkcje aparatu.

 

A jeśli zdjęcia wychodzą Ci czarno białę to sprawdź czy masz ustawioną strefę twórczą na B/W dla koloru powinna być standard.

monia100
Nowicjusz

dziękuję za pomoc

***
Powód edycji: komentarz zawierał link do komercyjnej strony zewnętrznej, co nie jest zgodne z regulaminem forum.