anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex 7

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
malman
Użytkownik

Nex 7

Witam. Mam taki problem. Uzytkuję Nexa 7. Jakiś czas temu zauważyłem dziwne zachowanie.

Wygląda to tak: Kiedy jestem na zewnątrz w dużym świetle, po włączeniu aparatu i przystawieniu wizjera do oka pojawia się najpierw zupełnie biały ekran. Po chwili dopiero widzę w wizjerze obraz. Efekt ten jest widoczny ze wszystkimi objekywami Sony jakie mam czyli 20mm, 50mm, 35mm, 18-55mm i 18-200mm. Trwa to ok 2 sek , czasem jednak eliminuje mi to wykonanie fajnego zdjęcia. Jestem streeciarzem i właśnie po to kupiłem ten aparacik. Nie obserwuję tegoefektu  w pomieszczeniu nawet ciemnym. Czy ktoś może pomóc ? Nie wiem czy ma tak od nowości czy dopiero od jakiegoś czasu. Wcześniej tego nie zauważałem. Może coś nie tak mam w ustawieniach ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Witaj.

Nie zdążyłeś odpowiedzieć na moje pytania więc ja podzielę się moimi przemyśleniami. Wydaje mi się, że aparat wyłącza się z nastawami jakimś średnim czasem, średnią czułością i całkowicie otwartą przysłoną. Dlatego w momencie włączenia aparatu obraz jest przepalony. Dopiero po chwili aparat zaczyna czytać dane ze światłomierza i ustawia warunki ekspozycji adekwatne do sceny. Dlatego w momencie gdy włączasz aparat podnosząc go do oka zauważasz biel / przepalony obraz, który po pewnym czasie wraca do prawidłowej ekspozycji.

Potwierdzają to spostrzeżenia kolegów z innego forum:

col_kurtz:

"Nie jestem pewien ale czasem po szybkim włączeniu tak na chwilę może być. Z tego, co pamiętam, to wystarczy przycisnąć spust aby przyspieszyć ustawianie aparatu, jeżeli nic mi nie przeszkodzi, to sprawdzę to po południu."

Adwers:

"U mnie w N5N mam to samo, rzecz jasna na ekranie."

ikit:

"No właśnie mam takie wrażenie że po włączeniu może sobie po prostu dobierać ekspozycję. Ale nie pamiętam czy działa to po włączeniu czy po wyjściu z uśpienia też, czy ma 'zapamiętaną' starą ekspozycję i jak drugi raz się obudzi w tych samych warunkach to będzie ok a jak będą inne to najpierw sobie ustawi z prześwietlenia/niedoświetlenia."

Michel:

"To zupełnie normalna sprawa, nie tylko po wybudzeniu/włączeniu. Szybkie przekierowanie aparatu na bardzo jasną scenę z bardzo ciemnej też daje taki efekt. W A7 też tak jest, tylko dzieje się to szybciej (ok. 1s) - pewnie pomaga nowszy procesor.
I faktycznie dostosowanie wizjera do sceny można przyspieszyć lekkim naciśnięciem spustu."

To kilka wypowiedzi użytkowników NEX-ów.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
malman
Użytkownik

Witam. Nikt z użytkowników Nexa 7 nie ma tego problemu ? Aparet robi super zdjęcia, jestem bardzo zadowolony. Jednak ta "rozgrzewka " bardzo jest denerwyjąca.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie mam NEX-a więc nie sprawdzę ale nie spotkałem się aby ktos na jakimś forum lub nawet w spotkaniach osobistych mówił o takim efekcie.

Sprawdź i napisz, czy taki efekt występuje przy każdym trybie fotografowania, tylko w manualu czy może tylko przy trybach automatycznych i półautomatycznych? Czy włączasz aparat ze zdjętym dekielkiem z obiektywu czy może dekielek zdejmujesz po włączeniu aparatu? Czy efekt ten występuje zawsze po podniesieniu aparatu do oka czy może tylko gdy go włączasz?

Zaraz zapytam na innym forum (jeżeli pozwolisz skopiuję Twój post i wkleje go tam), użyszkodnicy powinni odpowiedzieć.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Witaj.

Nie zdążyłeś odpowiedzieć na moje pytania więc ja podzielę się moimi przemyśleniami. Wydaje mi się, że aparat wyłącza się z nastawami jakimś średnim czasem, średnią czułością i całkowicie otwartą przysłoną. Dlatego w momencie włączenia aparatu obraz jest przepalony. Dopiero po chwili aparat zaczyna czytać dane ze światłomierza i ustawia warunki ekspozycji adekwatne do sceny. Dlatego w momencie gdy włączasz aparat podnosząc go do oka zauważasz biel / przepalony obraz, który po pewnym czasie wraca do prawidłowej ekspozycji.

Potwierdzają to spostrzeżenia kolegów z innego forum:

col_kurtz:

"Nie jestem pewien ale czasem po szybkim włączeniu tak na chwilę może być. Z tego, co pamiętam, to wystarczy przycisnąć spust aby przyspieszyć ustawianie aparatu, jeżeli nic mi nie przeszkodzi, to sprawdzę to po południu."

Adwers:

"U mnie w N5N mam to samo, rzecz jasna na ekranie."

ikit:

"No właśnie mam takie wrażenie że po włączeniu może sobie po prostu dobierać ekspozycję. Ale nie pamiętam czy działa to po włączeniu czy po wyjściu z uśpienia też, czy ma 'zapamiętaną' starą ekspozycję i jak drugi raz się obudzi w tych samych warunkach to będzie ok a jak będą inne to najpierw sobie ustawi z prześwietlenia/niedoświetlenia."

Michel:

"To zupełnie normalna sprawa, nie tylko po wybudzeniu/włączeniu. Szybkie przekierowanie aparatu na bardzo jasną scenę z bardzo ciemnej też daje taki efekt. W A7 też tak jest, tylko dzieje się to szybciej (ok. 1s) - pewnie pomaga nowszy procesor.
I faktycznie dostosowanie wizjera do sceny można przyspieszyć lekkim naciśnięciem spustu."

To kilka wypowiedzi użytkowników NEX-ów.