anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Premiera SLT A58

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Premiera SLT A58

Witam,

dzisiaj swoją premierę ma aparat SLT a58.

A58_front-1200.jpg

W mocnym skócie:

- SLT

- 20.1 mpix

- ISO 100-16 000 (25 600 w trybie redukcji szumów)

- 5kl./s (8klatek w trybie priorytetu zdjęć seryjnych Tele-zoom)

- Full HD (50i/25p)

A58_wSAL1855-2_TMT_02-1200.jpg

HVL-F20M_wA58_front_off-600.jpg

slt-a58 (2).jpg

slt-a58 (8).jpg

Informacja prasowa:

Cyfrowy aparat SLT oparty na technologii przepuszczalnego lustra.

Szczegółowe obrazy z nowego przetwornika obrazu Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 20,1 megapiksela
Rejestracja szybkich akcji dzięki nowemu systemowi AF z funkcją śledzenia ostrości i trybowi zdjęć seryjnych z szybkością 8 kl./s*
Wygodne komponowanie ujęć z użyciem nowego wizjera OLED Tru-Finder
Nowa funkcja automatycznego kadrowania zapewniająca profesjonalną kompozycję zdjęć
Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu nowego aparatu z wymiennymi obiektywami. Model α58 jest oparty na technologii półprzepuszczalnego lustra i wyposażony w efektywny i dokładny system automatyki ostrości. W rezultacie z łatwością można nim uchwycić niepowtarzalne, rozgrywające się w ułamku sekundy wydarzenia. Co więcej, jakość wykonywanych zdjęć jest znacznie lepsza niż z automatycznego aparatu kompaktowego, a funkcjonalność — podobna jak w znacznie droższych lustrzankach cyfrowych.

Sercem aparatu α58 jest nowo opracowany przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS o bardzo dużej efektywnej rozdzielczości: ok. 20,1 megapiksela. Drugi kluczowy element to udoskonalony procesor obrazu BIONZ. Do jego zadań należy zapewnienie dużej ilości szczegółów i niskiego poziomu szumów na zdjęciach i filmach Full HD oraz szerokiego zakresu czułości ISO, od 100 do 16 000.

Po zainstalowaniu na aparacie jednego z 35 dostępnych obecnie obiektywów z mocowaniem typu A (wliczając w to dwa konwertery) można uzyskać nieskazitelny obraz nawet w niesprzyjającym oświetleniu, na przykład w słabo oświetlonych wnętrzach czy podczas nastrojowych zachodów słońca. O stabilność i ostrość zdjęć wykonywanych z ręki troszczy się stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE. Pozwala on na nastawienie dłuższego czasu migawki lub większego zbliżenia niż w standardowych systemach bez stabilizacji.

W przeciwieństwie do zwykłych lustrzanek cyfrowych aparaty SLT firmy Sony zawierają półprzepuszczalne lustro, które stale kieruje światło zarówno do głównego przetwornika obrazu, jak i do osobnego czujnika automatyki ostrości. Takie rozwiązanie pozwala przez cały czas utrzymywać ostrość komponowanej sceny, którą można obserwować na uchylnym wyświetlaczu LCD lub w kontrastowym wizjerze OLED Tru-Finder o dużej rozdzielczości. Brak spowalniającego działanie aparatu, ruchomego lustra umożliwia także stały podgląd obrazu w czasie zdjęć seryjnych i nagrywania filmów Full HD.

Aparat α58 doskonale nadaje się do uwieczniania sportu, dzikiej natury i wszelkich szybko rozgrywających się wydarzeń, jak również chwil w gronie przyjaciół lub najbliższych. W trybie priorytetu zdjęć seryjnych Tele-zoom można nawet przybliżyć kluczowy moment i uchwycić go na serii ostrych zdjęć, w tempie 8 klatek na sekundę. Wydajny, 15-polowy system AF ma teraz nową funkcję śledzenia ostrości ruchomych obiektów. Ułatwia ona fotografowanie sportowców podczas zawodów lekkoatletycznych albo zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Znany z poprzednich modeli tryb automatycznego komponowania portretów został obecnie zastąpiony przez bardziej uniwersalną funkcję automatycznego kadrowania. Po jej włączeniu aparat α58 analizuje, co widać w kadrze — jedną osobę, dwie osoby, ujęcie makro, ruchome obiekty itp. — po czym samoczynnie „przycina” obraz, nadając mu wyrazistą, profesjonalną kompozycję. Opracowana przez Sony technologia By Pixel Super Resolution gwarantuje nawet, że skadrowany obraz zawiera tyle samo pikseli co źródłowe zdjęcie. Automatycznie wykadrowany obraz zapisywany jest jednocześnie z oryginalnym kadrem.

Tryb efektów w obrazie, wybierany pokrętłem trybu pracy aparatu, umożliwia swobodne stosowanie 15 efektów artystycznych, takich jak zabawkowy aparat, obraz czarno-biały czy częściowy kolor.

Dzięki nowemu wizjerowi OLED Tru-Finder komponowanie ujęć, nastawianie ostrości i oglądanie obrazów staje się prawdziwą przyjemnością. Ten elektroniczny wizjer o dużej jasności i wysokiej rozdzielczości umożliwia sprawdzanie w czasie rzeczywistym, jeszcze przed wykonaniem zdjęcia, działania wszystkich korekt i ustawień: kompensacji ekspozycji, przysłony, czułości ISO, balansu bieli, efektu w obrazie itp. W rezultacie końcowa fotografia na pewno będzie wyglądać zgodnie z oczekiwaniami.

Model α58 jest pierwszym aparatem Sony z mocowaniem typu A obsługującym nową technologię Sony „TRILUMINOS Colour”. W rezultacie, barwy filmów i zdjęć oglądanych na telewizorze BRAVIA z technologią „TRILUMINOS Display” są nadzwyczaj żywe i realistyczne.

Nowy, oparty na technologii półprzezroczystego lustra aparat Sony α58 będzie dostępny w Polsce od wiosny 2013 r.

* W trybie priorytetu zdjęć seryjnych Tele-zoom

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Tagi (3)
28 ODPOW. 28
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

W końcu polskojęzyczny test SLT A58, Optyczni, no ale...

Ciekawe z tą rozdzielczością, jedno jest pewne, ostatecznie obalony zostaje (nawet u nich ) rzekomy wpływ lustra na rozdzielczość :slight_smile:

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
nepray
Użytkownik

Ja tam nie do końca się z optycznymi zgodzę (tylko, że ze strony użytkowej, a nie tablicowej) :slight_smile:

 

Miałem okazję dość poważnie przestrzelać tę puszkę - jak tylko się odkopię, to opiszę wrażenia i efekty. :wink:

mariusz.mariusz
Poszukiwacz

Witam szanownych dyskutatntów. 

 

Właśnie skorzytałem z zaproszenia SONY  (czyt. promocyjna cena/do możliwości) i zmieniłem po 9 latach dobrej pracy swoją amatorską lustrzankę na bardziej nowocześniejszą a58.

 

Ogólnie aparat mnie zachwyca w porównaniu do poprzedniego i jako amator odczuwam przyjemność ze zmiany sprzetu — w takich interwałach czasowych po porstu dają więcej radości :). 

  

Ogólnie swoje zdanie pod testem tego aparatu już opisałem na optycznych, ale może tutaj ktoś odpowie mi na kilka pytań początkującego?: 

 

Bogate i funkcjonalne menu, wygodny dla wielu opcji przycik FN skłania mnie do kilku pytań o więcej aby przejść w stan ZEN:


1. Jakie są możliwości ustawienia własnych programów w tym aparacie? Dla takiego "mnóstwo funkcji" wydaje się to być drobiazgową funkcjonalnością w menu związaną wyłącznie z wolą wydawcy, ale jakoś nie potrafię tego odkryć?


2. Zaprogramowania przycisku zoom na tryb fokusa. Jak to zrobić?

— Zoom cyfrowy to dla mnie bardzo rzadka funkcja w porównaniu do innych w aparacie tego typu. Ten przycisk u mnie się marnuje, a to szkoda wielka.

 

3. Zaprogramowania przycisku "efekt wizualny" na zmianę pola autofokusa, jak to zrobić?

– jw. raczej na pewno z takich efektów nie będę korzystał tak często jak np. zmiana pola autofokusu.

 

4. Czy jest sposób na prostsze usuwania wielu zdjęć podczas szybkich sesji?

— Obecny sposób poprzez menu jest mało funkcjonalny — jak dla mnie.

 

5. Dlaczego w tym aparacie z kitowym 18-55 domyślnie reg.błysku ustawiona jestna "błysk ADI"?

 

Pozdrawiam serdecznie po raz pierwszy.

profile.country.PL.title
Castel-899
Użytkownik

Faktycznie A58 jest pierwszą alfą, której wycięto z funkcji panoramę i panoramę 3D, czy to tylko błąd "rozruchowy" :slight_smile: w opisie ?

 

____________________________
α58K (póki co), Minolta 100-300 APO, Zenit 3M (na chodzie), MTO-500 (wtedy 3 pensje) i ... Спутник (3d 2 x 60x60)
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

1-3 - jest to korpus amatorski, więc niestety, ale produent nie przewiduje wprowadzania takich zmian przez użytkownika. Takie cechy posiadają zawanasowane modele np. SLT-A77

 

4. Można usunąć wiele zdjęć (wszystkie lub wybrane).

Menu -> zakładka "play" -> Kasuj -> "Wiele obrazów"

Teraz zaznaczas te kadry, któe chcesz usunąc, a przyciskiem menu zatwierdzasz usunięcie.

 

5. Pewnie dlatego, że obiektyw ten posiada taką możliwość (mierzenia odległości).

Zobacz tutaj, jak działa ADI, a jak TTL >>

 

 

 

Dlaczego tak uważasz?

Panorama jest na 100% - zobacz sobie zdjęcie, na kółku programów jest Panorama. Więc bez obaw. Nic nie usunięto.

slt-a58 (8).jpg

 

sony-a58-top.jpg

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Castel-899
Użytkownik

Po prostu pytałem bo nie ma tych funkcji w opisie modelu na stronie Sony, z której ściągają swoje opisy sprzedawcy. A w specyfikacji albo przegapiłem, albo poprawiłeś dopiero dziś. :wink:

____________________________
α58K (póki co), Minolta 100-300 APO, Zenit 3M (na chodzie), MTO-500 (wtedy 3 pensje) i ... Спутник (3d 2 x 60x60)
profile.country.PL.title
Castel-899
Użytkownik

Popełniłem zakup α58K w sklepie "powinni tego zabronić". Na pytanie (nie sposób pamiętać w sklepie wszystkiego z przejrzanej specyfikacji) o zdalne wyzwalanie, na którym mi zależy, sprzedawca odpowiedział że bezprzewodowego nie ma, ale kabelkiem jak najbardziej. Mam 14 dni na zwrot. W domu jeszcze raz zaglądam do specyfiakcji a tam (w części "dane ogólne") stoi jak byk:  "Gniazdo zdalnego wyzwalania - NIE".

No to przechodzę do akcesoriów dedykowanych, gdzie widnieje pilot RM-VPR1 przeznaczony m.in. do aparatów SLT z gniazdem Multi Terminal. Możliwe, że to jest to samo co opisane w obu instrukcjach Multi/Micro, ale chciałbym mieć pewność przed zakupem.

____________________________
α58K (póki co), Minolta 100-300 APO, Zenit 3M (na chodzie), MTO-500 (wtedy 3 pensje) i ... Спутник (3d 2 x 60x60)
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Castel-899 - SLT-A58 możesz wyzwalać właśnie za pomocą tego pilota (RM-VPR1). 

Ale to nie wszystko! SLT-A58 jest kompatybilny z programem Remote Camera Control, który oferuje wyzwalanie migawki, zmianę ustawień aparatu (ma także interwałometr) - wszystko z poziomu komputera :slight_smile:

Wystarczy zainstalować oprogramowanie Remote Camera Control w wersji 3.1

http://www.sony.pl/support/pl/product/SLT-A58/downloads/remote_camera

 

 

profile.country.PL.title
Castel-899
Użytkownik

Dzięki! Proponuję:

1) usunąć z ww. podstrony pechową informację o braku gniazda zdalnego wyzwalania,

2) biegusiem usunąć błąd w zakładce "Dane techniczne" pilota RM-VPR1; zamiast tego są tam dane ... lampy błyskowej. :nauseated_face:

____________________________
α58K (póki co), Minolta 100-300 APO, Zenit 3M (na chodzie), MTO-500 (wtedy 3 pensje) i ... Спутник (3d 2 x 60x60)
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Dziękuję Ci za zwrócenie uwagi na błędy, szczególnie za błędny opis danych pilota. 

 

Jeśli chodzi o gniazdo zdalnego wyzwalania, to SLT-A58 istotnie go nie posiada.

 

To jednak zupełnie inne gniazdo w stosunku do Multi Terminal. 

 

Pozdrawiam,