anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-HX5 restart daty i godziny za każdym razem

profile.country.en_GB.title
zepsuteforum
Początkujący

DSC-HX5 restart daty i godziny za każdym razem

Witam,

Posiadam aparat DSC-HX5. Od pewnego czasu ciągle restartuje mi się data i godzina. Dzieje się to za każdym razem jak wyjmę baterię. Nawet jeśli trwa to tylko chwilę oraz przy wyłączonym aparacie. Jest to dość uciążliwe, bo za każdym razem, gdy ładuję baterię muszę od nowa wszystko ustawiać.

Zapewne jakiś problem z pamięcią, ale co?

1. Przywróciłem ustawienia fabryczne
2. Sformatowałem wewnętrzną i zewnętrzną pamięć.

Zauważyłem też, że nie działa GPS. Mam już ten aparat ponad dwa lata, może to to?

Pomocy!

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

kazim napisał(a):

Witam,

Posiadam aparat DSC-HX5. Od pewnego czasu ciągle restartuje mi się data i godzina. Dzieje się to za każdym razem jak wyjmę baterię. Nawet jeśli trwa to tylko chwilę oraz przy wyłączonym aparacie. Jest to dość uciążliwe, bo za każdym razem, gdy ładuję baterię muszę od nowa wszystko ustawiać.

Zapewne jakiś problem z pamięcią, ale co?

1. Przywróciłem ustawienia fabryczne
2. Sformatowałem wewnętrzną i zewnętrzną pamięć.

Zauważyłem też, że nie działa GPS. Mam już ten aparat ponad dwa lata, może to to?

Pomocy!



Najprawdopodobniej skończyła się żywotność lub uległ uszkodzeniu akumulatorek / bateryjka podtrzymująca pamięć aparatu. Wymiana na nową powinna przywrócić normalne działanie aparatu. Niestety, nie orientuję się jak można dobrać się do tej bateryjki. Najprawdopodobniej nie jest ona na wierzchu, wymaga otwarcia aparatu.

spolDon1fhkbr
Początkujący

Jeśli naładowałeś akumulator aparatu, włożyłeś go do aparatu i zostawiłeś na jakiś czas (ze 2 dni) i to nie pomogło to coś z tym małym akumulatorkiem do podtrzymania daty i godziny się stało więc do serwisu.