anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-HX9V przełączenie 1080p50 na 1080p60

profile.country.pl_PL.title
VeryNicePersonPL
Początkujący

DSC-HX9V przełączenie 1080p50 na 1080p60

Pierwszy post na Forum, więc witam wszystkich szczególnie serdecznie :)

Chciałem kupić aparat DSC-HX9V w jednym ze sklepów internetowych. Na jego stronie widniała informacja, że ten aparat rejestruje filmy AVCHD 1080p60. Natomiast na stronie Sony jest informacja, że aparat ten, w wersji sprzedawanej oficjalnie w Polsce obsługuje tylko nagrywanie w 1080p50.

Zależy mi na opcji 1080p 60 klatek na sekundę.

Dzwoniłem do supportu Sony i tam poinformowano mnie, że "Chyba nie ma możliwości przełączenia z 50 na 60 klatek na sekundę z menu". Niestety pani, z którą rozmawiałem, nie była pewna na 100%.

Chciałbym się więc upewnić czy mogę (np. poprzez zmianę regionu na USA lub wgranie innego firmware'u) wymusić w tym aparacie nagrywanie w 60 klatkach na sekundę, czy muszę sprowadzić model z regionu NTSC?

Pozdrawiam
VNP

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

VeryNicePersonPL napisał(a):

czy muszę sprowadzić model z regionu NTSC?

Z tego co ja wiem, to musisz ściągnąć z dystrybucji gdzie jest NTSC. Bo różnica między 50, a 60 jest wymuszona właśnie formatem PAL/NTSC i nie da się tego zmienić firmware.
Przy czym zastanawia mnie ta "paniczna" potrzeba 60 klatek. Przecież tutaj tego nie odtworzysz. A na dodatek nie będziesz miał gwarancji w PL, a także menu w języku angielskim (wiem,że to najmniejszy problem, ale jednak).

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
VeryNicePersonPL
Początkujący

Dzięki za odpowiedź :)

Aparat będzie używany tylko i wyłącznie do rejestrowania filmów, które potem trafią na YouTube i inne platformy z filmami, np. Vimeo. 50/25 klatek na sekundę wygląda na takich stronach koszmarnie :(

No cóż, zorientuję się jak można taki aparat sprowadzić. Ale dzięki Tobie wiem na czym stoję i mogę już działać :)

Pozdrawiam
VNP

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

VeryNicePersonPL napisał(a):

YouTube i inne platformy z filmami, np. Vimeo. 50/25 klatek na sekundę wygląda na takich stronach koszmarnie :(

Przyznam szczerze, że zaciekawiłeś mnie :c18
A masz jakieś konkretne przykłady ? Wiesz, ten sam materiał, ale jeden z 50, a drugi z 60 ?
Bo jak dla mnie to zawsze YT, czy VM kaszanią (w mniejszym lub większym stopniu) oryginalny materiał video. Tak jak facebook kompresuje fotki (a fuj!) :c9

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
VeryNicePersonPL
Początkujący

Z moich testów przeprowadzanych jakiś rok temu wynikało, że maksymalną możliwą ilością klatek na YouTube jest 30 (lub 29,97). Test wyglądał następująco:

Kilka filmów testowych w rozdzielczości 720p o różnej ilości klatek zostało umieszczonych w tym serwisie.

Film z ilością klatek 60 został zamieniony na film z 30 kl/s.
Film z ilością klatek 59.94 został zamieniony na film z 29.97 kl/s.
Film z ilością klatek 50 został zamieniony na film z 25 kl/s.
Film z ilością klatek 30 pozostał w ilości 30 kl/s.

Ilość klatek sprawdzałem ściągając plik 'przetrawiony' przez YouTube za pomocą Internet Download Managera i traktując go programami GSpot oraz MediaInfo.

Niestety ten filmik 50kl/s został przez YouTube zepsuty w ten sposób, że np. jeżeli na filmie jechał sobie wolno samochód od lewej strony ekranu do prawej, nie było płynności odtwarzania. Film 30kl/s nie miał tych problemów.

Stąd właśnie moje 'parcie na 60p' :)

Pozdrawiam
VNP

profile.country.pl_PL.title
spolkalafior1rklus
Początkujący

A jeżeli będziemy chcieli to zrobić przy pierwszym uruchomieniu (strona 218 instrukcji)


1 Naciśnij przycisk ON/OFF (Zasilanie).
Opcja ustawiania daty i godziny pojawia się, gdy przycisk ON/OFF
(Zasilanie) zostanie naciśnięty po raz pierwszy.
• Chwilę potrwa zanim włączy się zasilanie i operacje będą możliwe.
2 Wybierz odpowiedni język.
3 Wybierz odpowiedni obszar zgodnie z instrukcjami na
ekranie, a następnie naciśnij z.

i czy w tym miejscu da się wybrać Stany Zjednoczone i NTSC?

też mi na tym zależy

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witam,
O ile aparat pochodzi z europejskiej dystrybucji, nie będzie możliwe uzyskanie ustawień ze strefy USA/Kanada (i na odwrót).

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
spolkalafior1rklus
Początkujący

To po co jest możliwość wyboru kraju Stany Zjednoczone?

A może w menu serwisowym można to ustawić lub przełączyć aparat w tzw service modę

Respect

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

To co opisałeś dwa posty wyżej to wybór strefy czasowej.