anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-W730 a tryb sportowy...

wind87
Nowicjusz

DSC-W730 a tryb sportowy...

Dobry wieczór,

 

Jakie ustawienia zastosować w W730, aby wykonać udane zdjęcie poruszającego się pojazdu (z prędkością około 100 km/h)? Na ogół cyfrówki mają tryb sportowy, ale w W730 takiego nie znalazłem...

 

Pozdrawiam

 

wind87

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Myślę, że bez problemu tryb automatyczny poradzi sobie z jadącym samochodem.

Tryb sportowy jest dość enigmatyczną nazwą - chodzi wyłącznie o możliwość operowania krótszym czasem migawki. W wypadku Twojego aparatu odpowiednikiem będzie tryb "Zwierzę domowe".

 

W730 posiada również bardzo przydatną funkcję podczas fotografowania poruszających się obiektów - jest to funkcja "śledzenie obiektów".

 

Włączanie śledzenia:

 

Aparat śledzi obiekt i automatycznie reguluje ostrość, nawet gdy obiekt się porusza.

  1. Ustaw przełącznik trybu na  (Zdjęcie).

  1. Skieruj aparat na obiekt i naciśnij  na przycisku sterowania.

Pojawi się ramka docelowa.
  1. Umieść ramkę docelową na obiekcie, na którym chcesz ogniskować i naciśnij .

Zacznie się śledzenie ostrością.
  1. Wciśnij przycisk migawki, aby wykonać zdjęcie.

     

     

    Pozdrawiam :slight_smile:

     

wind87
Nowicjusz

Dziękuję za porady. Poeksperymentuję. Mimo wszystko brak trybu typowo sportowego trochę mnie niepokoi. Np. fotografując pociąg poruszający się z prędkością 100 km/h przy pomocy poprzedniego aparatu (Olympus VG-150) ustawiałem tryb sportowy i zdjęcie zawsze wychodziło nieporuszone, a sprzęt wspomagał się co najwyżej podniesieniem ISO do 400-800 (wylącznie w gorszych warunkach oświetleniowych). Czy tryb "zwierzęcy" 😉 zadziała podobnie, tj. jako priorytet potraktuje ustawienie którkiego czasu ekspozycji?


Pozdrawiam

 

wind87