anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HX-7 a HX-5

jaskol
Początkujący

HX-7 a HX-5

Witam
Miałem przez kilka miesięcy HX-5 z którego byłem zadowolony.
Denerwowała mnie jedynie słaba jakość dźwięku i mocno słyszalny wiatr na filmach.

Teraz zastanawiam sie nad HX-7. Ciekawy jestem czy poprawili jakość dźwięku i czy jest filtr wiatru ?
Niby HX-9 ma lepszy dźwięk, ale tam jest osłona mikrofonów - inaczej niz w HX-7.

2 pytanie dotyczy rozdzielczości zdjec 16:9. Według opisu
http://www.sony.pl/product/dsc-h-series ... nicalSpecs
jest tyko - 1920 x 1080

3 pytanie dotyczy kabla HDMI. Czy jest w komplecie ?
W HX-5 było multizłacze i kabel Hdmi/USB.

Pozdrawiam wiosennie
Jaskol

12 ODPOW. 12
profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Jakość dźwięku jest lepsza, bo gniazdo mikrofonu zostało przebudowane.
Tak, w menu jest cyfrowy filtr wiatru.
HX9 ma inną budowę zewnętrzną, ale pod względem zapisu dźwięku HX7 nie powinien wypaść gorzej.
Są 2 rozmiary 16:9: telewizyjna 1920 x 1080 i zdjęciowa 4608 x 2592.

W HX5 była przejściówka na HDMI, a nie kabel. W nowych jest prawdopodobnie tak samo.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

W HX7 jest gniazdo miniHDMI, więc wystarczy stosowny kabelek.
Przy okazji oglądania pudełka zauważyłem ciekawą rzecz, mianowicie do aparatu nie jest dołączona tradycyjna ładowarka! Jest mała kostka do której podłączamy przewód sieciowy a z drugiej strony jest złącze USB. W komplecie jest kabel USB na USB "type3" - tak jest na kabelku (ciekawe kiedy będą pierwsi Klienci chcący go kupić :c34 ). Czyli baterię ładujemy w aparacie. Fajnie bo zgrywając zdjęcia jednocześnie ładujemy aparat.
Nie fajnie jest gdy chcemy dokupić drugą baterię - bo trzeba też dokupić normalną ładowarkę.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

sadam napisał(a):

Nie fajnie jest gdy chcemy dokupić drugą baterię - bo trzeba też dokupić normalną ładowarkę.


to tak jak z telefonem :c20
mało kto ma druga baterię.....ja np. mam i daję radę z ładowaniem :smileymrgreen:
fajny pomysł :D
nie mniej jednak liczę, że w profi DSLR tego nie będzie :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
jaskol
Początkujący

sadam napisał(a):

Czyli baterię ładujemy w aparacie. Fajnie bo zgrywając zdjęcia jednocześnie ładujemy aparat.


To nie jest dobre rozwiązanie.
Gdy z HX-5 jechałem na całodniową wycieczkę to bateria wystarczała tylko na robienie 300 zdjec,
a juz dłuższe filmowanie wymagało zapasowej baterii.

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Zapasową również ładuje się w aparacie. :)

profile.country.pl_PL.title
sly1984
Początkujący

Witam serdecznie.
Właśnie zastanawiam się nad kupnem HX7 ale w opisie podanym na stronie sony nie widzę w funkcjach "Tryb fotografowania z ręki o zmierzchu" i "Tryb wyraźnego ruchu" które są w HX5.
To łączenie 6 zdjęć w jedno to fajny pomysł i z tego co widziałem dawało to całkiem fajny efekt. Czy rzeczywiście w HX7 tego nie ma czy może tylko nie ma w opisie?
Z góry dzięki za odpowiedź.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Za Sony.pl

Tryby tematyczne: 11

Automatyczny,
Zmierzch,
Portret o zmierzchu,
Pod światło,
Portret pod światło,
Krajobraz, Makro,
Portret, Dziecko,
Reflektory,
Słabe światło

profile.country.pl_PL.title
sly1984
Początkujący

Ciekaw jestem czy np. ten tryb portret o zmierzchu działa na tej samej zasadzie czyli z 6 zdjęć powstaje jedno czy może po prostu aparat podbija ISO i nic więcej.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Strzelam, że aparat wydłuży czas naświetlania tak aby naświetlić tło a pod koniec dopali lampką pierwszy plan. Oczywiście dobierze również ISO.