anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakosc zdjec w HX9

sfegraa
Początkujący

Jakosc zdjec w HX9

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnosnie jakosci zdjec w HX9. O ile jakosc filmow jest bardzo dobra to do zdjec mozna sie przyczepic. Wszystko jest ok gdy przeglada sie zdjecia na komputerze (lub TV) w widoku pelnoekranowym, wtedy zdjecia sa ok. Jednak gdy to samo zdjecie powiekszymy do 100% wtedy robi sie koszmar, mydlo, jak by ktos namalowal zdjecie farbami. Nie wiem moze to moje odczucie i sie czepiam ale moj stary canon A95 robil lepsze zdjecia. Mam nadzieje ze ktos podzieli sie ze mna swoja opinia na ten temat.

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witam,

Zrób taki sam kadr A95 i HX9 starając się zachować te same parametry.

Porównaj szczegóły i okaże się, który lepszy.... :c20

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Witam! Też mam HX9. Oglądając zdjęcia na telewizorze nic takiego, o czym piszesz, nie dzieje się u mnie. Prawdą jest, że zdjęcia czasem mi się nie udają, są nieostre, jakby lekko zamglone. Powiększając takie nieudane zdjęcie, ta słaba ostrość staje się bardziej widoczna. Ale każde zdjęcie dobrze zrobione na tv wygląda super. Nie rozumiem co masz na myśli powiększenie 100%. Powiększając zdjęcie, przy przeglądaniu, aparatem można je powiększyć X8. Przy powiększeniu X8 obraz jest dużo większy niż 100% od początkowego. Jednak u mnie nawet na X8 wszystkie udane zdjęcia wyglądają rewelacyjnie. Pozdrawiam :c37

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

AndrzejL napisał(a):

Nie rozumiem co masz na myśli powiększenie 100%. Powiększając zdjęcie, przy przeglądaniu, aparatem można je powiększyć X8. Przy powiększeniu X8 obraz jest dużo większy niż 100% od początkowego.



Powiększenie 100% oznacza obejrzenie zdjęcia na ekranie (komputera, telewizora, monitora, wyświetlacza) w oryginalnym rozmiarze. Czyli jeżeli aparat ma wielkość obrazu 4608 x 3456 pixeli to aby zobaczyć go w 100% powinieneś oglądać go na monitorze, telewizorze, komputerze oferującym taką rozdzielczość. Popularne sprzęty nie mają takiej rozdzielczości (ja przynajmnej o takich nie wiem), ich rozdzielczości są dużo mniejsze (np. popularne rozdzielczości wyświetlania obrazu komputerowego to 1024x768, 1280x800, 1280x1024, rozdzielczość telewizora HD to 1920×1080). Aby zobaczyć obraz tzw. 100% musisz go powiększyć tyle razy aby jeden piksel zarejestrowany odpowiadal jenemu pikselowi wyświetlanemu. Jednocześnie na ekranie nie jesteś w stanie widzieć całego obrazu tylko jego fragment.

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

To znowu ja :c37 Dzięki piotruso dowiedziałem się co to znaczy obraz w 100% Przed chwilą zrobiłem kilka fotek, aparat stał na książce, (statywu nie mam) żeby był nieruchomy, aby wszystkie zdjęcia były zrobione w takich samych warunkach. Fotografowałem krajobraz za oknem, bez powiększenia, i na powiększeniu X16. Zrobiłem też zdjęcie na powiększeniu X64. Wszystkie zdjęcia to widok drzewa, świerk. Obejrzałem je właśnie na laptopie, w powiększeniu w 100% oczywiście obraz nie mieści na ekranie. Ale wszystkie zdjęcia wyszły dobrze, ostre, wyraźne. Jedynie te zrobione w powiększeniu X64, jeśli ogląda sie bez powiększenia 100%, tak że cały obraz mieści sie na ekranie, to jeszcze taki obraz jest w miarę. Ale w 100% to już jest wszystko niewyraźne. Przypomnę, że zdjęcia robiłem nie trzymając aparatu w rękach, stał na książce. Może twoje fotki są poruszone, a może były robione na nieprawidłowych ustawieniach. Może zrób tak jak ja teraz. Może masz statyw, zrób testowe fotki, skorzystaj z samowyzwalacza, aby nie poruszać aparatem. Za wiele to ja ci nie pomogę, bo sam się uczę :slight_smile:

sfegraa
Początkujący

Witam
Dzieki piotruso za wytlumaczenie co oznacza 100%, jesli ktos ma z tym jeszcze problem to najlatwiej w dowolnej przegladarce do zdjeć np. windowsowej nacisnac przycisk "rozmiar rzeczywisty" taki prostokat ze strzalkami skierowanymi na niego. Obawiam sie ze na telewizorze nie zobaczy sie tego o co mi chodzi, trzeba ogladac zdjecie na komputerze.
Mogl bym zalaczyc jakis przyklad ale nie wiem jak zamiescic zdjecie w oryginalnej wielkosci bez skalowania i zmniejszania.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

sfegraa napisał(a):

Mogl bym zalaczyc jakis przyklad ale nie wiem jak zamiescic zdjecie w oryginalnej wielkosci bez skalowania i zmniejszania.


wrzucasz na zewnętrzny serwer ( www.sendspace.com , www.imageshack.us itd.), a tutaj dajesz link.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
sfegraa
Początkujący

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Wszystko wina wysokiego ISO i prawdopodobnie włączonego odszumiana zdjęć w HX9 :c20

Zrób zdjęcie przy ISO 100 i wtedy porównaj szczegóły :c34

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
sfegraa
Początkujący

ok zrobie jak mowisz i powiem jak wyszlo ale to juz nie dzis :)