anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kolejność zdjęć podczas zrzucania na dysk

margo25-----
Początkujący

Kolejność zdjęć podczas zrzucania na dysk

Witam
dlaczego podczas zrzucania zdjęc z aparatu (DSC-HX1) na dysk nie są one układane w kolejności w jakiej zostały zrobione???? Zdjęcia robione są w tej samej rozdzielczości. W aparacie jak przeglądam są ułożone tak jak zostały zrobione, a podczas zrzucanaia są pomieszane.
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

5 ODPOW. 5
oldguest
Początkujący

Podejrzewam że w folderze są posortowane według rozmiaru... Większość przeglądarek odczytuje kolejność bądź typ sortowania z folderu podczas przeglądania. Wystarczy kliknąć prawym na puste pole wokół ikon sortuj według -> nazwa.

wojttekk_foto
Początkujący

Nie tylko ty masz kolego taki problem. Ja też, nieraz po zgraniu zdjęć na komputer zdjęcia mam poukładane nie kolejno. ( Zdarza się to bardzo rzadko ).

Podejrzewam że w folderze są posortowane według rozmiaru...



Tak, zgodzę się z tym. Miałem tak samo.

Pozdrawiam :)

margo25-----
Początkujący

Jeżeli zrzucam je z aparatu na dysk to są posortowane według nazwy a nie daty zrobienia zdjęć, a w aparacie są w kolejności jak były robione. A może w aparacie muszę coś przestawić???

oldguest
Początkujący

margo25 napisał(a):

Jeżeli zrzucam je z aparatu na dysk to są posortowane według nazwy a nie daty zrobienia zdjęć,



Ale kolejność według nazwy i daty (a także czasu) powinna być taka sama... Przecież nazwa nadawana jest kolejno więc pokrywa się z kolejnością robienia zdjęcia. Nie bardzo rozumiem o co chodzi... Sortować na komputerze można za pomocą kilku kryteriów. Może w aparacie ktoś przestawił datę?

margo25-----
Początkujący

To jest tak:
Robię kilka zdjęc dziennie - w aparacie ułozone są według dat zrobienia. Po podłączeniu aparatu do kompa przez USB i zrzuceniu tych zdjęc - zdjęcia się mieszają w kolejności i nazwa nadawana jest według pomieszanej kolejności.
Po otworzeniu folderu na kompie ze zdjeciami i usatwieniu aby sorotwać zdjęcia według dat zrobienia - nazwy są niepokolej, np. 1, 34,37, 22,9