anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe Cyber-shot-y w roku 2012

spolelekdj1uhxfq
Początkujący

Nowe Cyber-shot-y w roku 2012

Co myślicie o nowych Cyber-shot-ach?
Tu DSC-HX20V:
http://www.ephotozine.com/article/sony- ... otos-18605
tu zdjęcie z manekinami w iso 200 w powiększeniu dobrze wygląda.

Takiego nie chciałbym aparatu, bo po co mi 3D lub gps, który wyczerpuje niepotrzebnie baterie. Chyba, że by była możliwość wgrania mapki to taki gps byłby przydatny w terenie.

Tu z mniejszym zoom-em DSC-HX10V:
http://www.ephotozine.com/article/sony- ... otos-18602

Teraz będzie np aparat bez gps i 3d, ale z CCD 16Mp DSC-H90:
http://www.ephotozine.com/article/sony- ... otos-18598

Taki by mi odpowiadał, bo po co mam przepłacać za gps i 3d, tych funkcji nie będę używał.
Dziwi mnie, że dali w tym aparacie matryce CCD, można było CMOS. Czytałem o CCD, że ma też swoje zalety,a filmy i tak w rozdzielczości 720p filmuje, ponieważ mniejsze pliki, a jakość wystarczająca.
Co myślicie o tej matrycy CCD w tym aparacie? Dlaczego CCD, a nie CMOS?

Z tych przykładowych zdjęć w słabszym oświetleniu z aparatu z CCD matrycą zdjęcia są bardziej rozmazane w powiększeniu, ale ciekawe jak były robione,czy na statywie,czy bez.
Te 18Mp w pozostałych aparatach, czy to nie za dużo?

30 ODPOW. 30
spolDon1fhkbr
Początkujący

elekdj napisał(a):


Dziwi mnie, że dali w tym aparacie matryce CCD, można było CMOS.



Bo to jest model taniość. Wycieli wszystko co się dało. Został tylko obiektyw.

elekdj napisał(a):

Czytałem o CCD, że ma też swoje zalety



Tak jak miały w kompaktach 7-8MPix.

elekdj napisał(a):


Co myślicie o tej matrycy CCD w tym aparacie? Dlaczego CCD, a nie CMOS?



Że to kiepski pomysł.

elekdj napisał(a):

Z tych przykładowych zdjęć w słabszym oświetleniu z aparatu z CCD matrycą zdjęcia są bardziej rozmazane w powiększeniu, ale ciekawe jak były robione,czy na statywie,czy bez.



Zależy jak było robione, ale ogólnie wiele nie da. Przy wyższych czułościach CCD w kompakcie przy 16MPix już przy ISO400 ma bardzo duże problemy z szumami.

elekdj napisał(a):

Te 18Mp w pozostałych aparatach, czy to nie za dużo?



Przy CMOS jest znośnie... No cóż klient chciał duże liczby to mu producent dał... A że to w sumie nie wpływa na zdjęcia, a czasem nawet negatywnie, to że obiektyw i tak nie ma takiej ostrości to co tam... Jakby Sony miało 10MPix to by klient kupił aparat na C, N albo O bo tam jest 16, a nie 10 więc na pewno więcej to znaczy lepiej... Od cała tajemnica.

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Don napisał(a):

[
Przy CMOS jest znośnie... No cóż klient chciał duże liczby to mu producent dał... A że to w sumie nie wpływa na zdjęcia, a czasem nawet negatywnie, to że obiektyw i tak nie ma takiej ostrości to co tam... Jakby Sony miało 10MPix to by klient kupił aparat na C, N albo O bo tam jest 16, a nie 10 więc na pewno więcej to znaczy lepiej... Od cała tajemnica.



Klient już nie jest taki głupi i wie, że więcej MPix nie zawsze znaczy lepiej - inni producenci już to zauważyli np. w nowych super-zoomach Canona, Panasonica zmniejszono liczbę MPix i jest poprawa w jakości zdjęć. A SONY dalej brnie w ilość a nie jakość MPix najnowsze kompakty to już 18,2 MPix przy matrycy rozmiaru 1/2,3"!, w końcu sami sobie strzelą w kolano.
Nie wiem czy wkońcu nie przejdę do konkurencji np Fuji wprowadzi w tym roku nowy model X-S1 matryca 2/3" i 12 MPix - wyglada sensownie i obiecująco a i zdjęcia przykładowe też są niezłe - jeżeli jeszcze cena spadnie do 1700 zł (bo pierwsze szacunki cenowe to 2600zł), to pozbywam się mojego HX-100V i biorę tego Fuji

spolDon1fhkbr
Początkujący

MBgryf napisał(a):


Klient już nie jest taki głupi i wie, że więcej MPix nie zawsze znaczy lepiej - inni producenci już to zauważyli np. w nowych super-zoomach Canona, Panasonica zmniejszono liczbę MPix i jest poprawa w jakości zdjęć. A SONY dalej brnie w ilość a nie jakość MPix najnowsze kompakty to już 18,2 MPix przy matrycy rozmiaru 1/2,3"!, w końcu sami sobie strzelą w kolano.



To się okaże po statystykach sprzedaży... To, że Ty wiesz bo czytasz fora albo portale opiniotwórcze to nie znaczy, że wile osób tak robi. Duży target klientów wpada do sklepu próbuje szybko znaleźć zależność, do tego wybiera uznaną markę i kupuje. Ewentualnie zapyta sprzedawcę, który sprzeda ten co ma więcej Pix bo pewnie będzie droższy do tego.

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Don - pewnie w większości przypadków masz rację, ale z drugiej strony czy firmy, o których pisałem wyżej podejmowały by takie ryzyko - wprowadzając aparaty o mniejszej liczbie pixeli - bez jakich kolwiek badań rynku i opinii kilentów?

spolDon1fhkbr
Początkujący

MBgryf napisał(a):

ale z drugiej strony czy firmy, o których pisałem wyżej podejmowały by takie ryzyko - wprowadzając aparaty o mniejszej liczbie pixeli - bez jakich kolwiek badań rynku i opinii kilentów?



Jakoś nie sprawdzałem, ale czy na pewno we wszystkich nowych dali taki nisko pixelowe przetworniki? Może mają modele i takie i takie.

Swoją drogą chcesz lepsza jakość kup NEX-a :smileythumbsup:

spolelekdj1uhxfq
Początkujący

Faktycznie NEX zdjęcia ok i zapis RAW.
Porównałem zdjęcia zrobione przez te trzy aparaty:
HX200v
http://www.ephotozine.com/article/sony- ... otos-18599
NEX-c3
http://www.ephotozine.com/article/sony- ... view-17410
FUJIFILM X-S1
http://www.ephotozine.com/article/fujif ... otos-18448

Jeśli ktoś chce mieć dobrą jakość zdjęć lepiej w NEX-a zainwestować.
DSC-HX200 robi zdjęcia podobne do serii HX7V, HX9V, brak zapisu RAW.
Fuji w dobrym kierunku idzie, bo tego typu kompakty cieszą się popularnością. Ma zapis RAW nawet. Zdjęcia jakościowo dorównują aparatowi NEX.
Moim zdaniem fajny wygląd HX200v i X-S1 to ich atuty, pewnie dobrze trzyma się w dłoni taki aparat, a nie takie maleństwo jak NEX.
Nie miałem w ręku HX100v, czy HX200V, ale pewnie trzyma się podobnie jak lustrzankę.
Dobrze, by było jakby sony ulepszyło lepiej HX200v, np w RAW, a nie tylko w większy zoom.

spolDon1fhkbr
Początkujący

elekdj napisał(a):

Fuji w dobrym kierunku idzie, bo tego typu kompakty cieszą się popularnością. Ma zapis RAW nawet. Zdjęcia jakościowo dorównują aparatowi NEX.



Chyba żartujesz. Pooglądaj zdjęcie i zobacz jak się zachowuje na wyższych czułościach np. ISO 1600.

elekdj napisał(a):

a nie takie maleństwo jak NEX.



Nie ma problemu. Trzyma się dobrze.

Sony nie zrobi sobie sztucznej konkurencji podciągając kompakty do RAW-ów itd itp. A jeśli już masz NEX-a to zawsze możesz kupić obiektyw stało ogniskowy i robić "kreatywne" zdjęcia np. fajne portrety.

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

elekdj napisał(a):

Co myślicie o nowych Cyber-shot-ach?
Tu DSC-HX20V:

Tu z mniejszym zoom-em DSC-HX10V:



Witam

Też się zastanawiam nad nimi + HX9v bo nie wiem czy są jakieś różnice, co do HX10 to widziałem, że ma parę ograniczeń co do nagrywania, ale tak wcześnie jest, że na stronach dużo błędów jest.

Czy HX20 czy HX9V
mi osobiście GPS się podoba, mam w kamerze i jest przydatne, a jak ktoś nie chce to albo może wył, albo kupić bez.

Czy jest coś coś tak dobrze nagrywa jak HX9V a robi lepsze zdjęcia, mam kamerę ale nie zawsze chce mi się nosić a potrzebuję coś małego, myślałem też o TX7/TX9/TX100.

spolelekdj1uhxfq
Początkujący

(...) HX-7V :) Ma ciekawe refleksy pod słońce :) Nie wiem czy się doczekam reakcji sprzedawcy, na razie milczy. Rzecznik praw konsumenta ma się tym zająć, byłem u niego. Opisuje to w innym wątku.
Z ciekawości czytam o różnych aparatach SONY i ich możliwościach.
Np NEX jest dobry jeśli ktoś chce mieć lepszą jakość, niestety tak jak w lustrzankach trzeba mieć dobre obiektywy,a to kosztuje.
Zresztą wole na wycieczki brać coś co się zmieści w kieszeni tak jak HX7V HX9V itp i nie będę musiał zmieniać obiektywów, gdy chce szybko zdjęcie zrobić z zoom-em. Chyba nie ma stabilizacji NEX w body, gdzieś czytałem, że nie zmieściła się.
Zamiast lustrzanki NEX byłby dobry.
Mam już lustrzankę i na wycieczki nie nadaje się, a dużo chodzimy z żoną jak już gdzieś pojedziemy. Taki aparat typu HX7V jest ok, można odbitki robić z wycieczek wystarczającej jakości, mały, wszędzie się zmieści i nie przeszkadza wystający obiektyw.