anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Połączenie USB

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
Ciastek321
Początkujący

Połączenie USB

Witam . Mam mały problem z Aparatem Sony DSC-HX200V . Polega on na powiadomieniu " W trakcie pracy " .. Zrobiłem kilka potrzebnych mi zdjęć , zrzuciłem kilka na laptopa odłączyłem aparat i po włączeniu go , gdy chcę zobaczyć resztę zdjęć wyświetla się informacja " w trakcie pracy " .. Mógłby ktoś napisać jak pozbyć się tego problemu ? . Szukałem chyba wszędzie i nic .. Dziękuje ! .

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Na forum sobie nie panujemy.

Chodziło mi o odłączenie, odmontowanie aparatu, który powinien być widoczny w komputerze jako dysk, z pozycji komputera (w systemie windows klika się na taki symbol USB na pasku i gdy komuter zakończy pracę z dyskiem odłącza go, inaczej dysk może być używany w tle i nawet nie wiemy o tym, przerwanie połączenia kablem powoduje utratę danych lub uszkodzenie dysku - w tym wypadku karty).

No to teraz wyjmij baterię z aparatu na troszkę dłuższy czas (nie wiem, może 10 minut). Zobaczymy czy to pomoże. Po tych około 10 minutach spróbuj włożyć baterię i uruchomić aparat bez karty.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

W jaki sposób odłączałeś aparat? Wyjąłeś kabel, odmontowałeś najpierw aparat w komputerze?

Może zacznij od wyjęcia karty z aparatu i włącz aparat. Co się dzieje? Włóż kartę i co aparat dalej robi? (kolejne pytania czy podpowiedzi w zależności od odpowiedzi na te pytania).

profile.country.pl_PL.title
Ciastek321
Początkujący

Po ściągnięciu zdjęć które chciałem, odłączyłem aparat od komputera kablem , nie robiąc nic innego . ( wpadłem na pomysł , że może gdy podłączę go raz jeszcze to wyświetli się funkcja odłącz , ale nic z tego ) .
Spróbowałem wyciągnąć kartę tak jak Pan napisał , lecz również ta sama sytuacja .
WSZYSTKO inne działa nawet robienie zdjęć lecz gdy naciskam na Wyświetlenie pojawia się nadal napis " w trakcie pracy .. " Patrzyłem do instrukcji ale nic nie piszą o tym przypadku .
- Napisał Pan czy spróbowałem między innymi " odmontować " aparat .. O co dokładnie chodzi .. Sprawdzałem po podłączeniu ponownym tylko w aparacie czy jest opcja odłącz ale nie w komputerze .

Message was edited by: Ciastek321

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Na forum sobie nie panujemy.

Chodziło mi o odłączenie, odmontowanie aparatu, który powinien być widoczny w komputerze jako dysk, z pozycji komputera (w systemie windows klika się na taki symbol USB na pasku i gdy komuter zakończy pracę z dyskiem odłącza go, inaczej dysk może być używany w tle i nawet nie wiemy o tym, przerwanie połączenia kablem powoduje utratę danych lub uszkodzenie dysku - w tym wypadku karty).

No to teraz wyjmij baterię z aparatu na troszkę dłuższy czas (nie wiem, może 10 minut). Zobaczymy czy to pomoże. Po tych około 10 minutach spróbuj włożyć baterię i uruchomić aparat bez karty.

profile.country.pl_PL.title
Ciastek321
Początkujący

Dziękuję Bardzo ! .
Problem ustąpił , po wyłączeniu aparatu na 10minut :

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

No to się cieszę i mam nadzieję, że już się nie powtórzy. Pamiętaj o odmontowaniu / odłączeniu programowym aparatu / czytnika / karty z poziomu komputera przed fizycznym rozłączeniem z komputerem. Komputer w tle może jeszcze przeprowadzać jakieś operacje, których Ty nie widzisz. Wciskając przycisk odłączenia zewnętrznego napędu w trakcie pracy tego napęu z komputerem dostaniesz informację o niemożności przerwania połączenia, bo ten napęd jest wykorzystywany przez jakiś program, który jeszcze działa.

Z drugiej strony to takie wyjęcie baterii na pewien czas to taki twardy reset. Nie namawiam do częstego stosowania tego sposobu ale jak nie ma wyjścia to ... czemu nie.