anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z DSC-H3 karta pamięci

kasja29
Początkujący

problem z DSC-H3 karta pamięci

:c37 Witam,
mam aparat sony cyber shot dsc-h3 od kilku lat, karta w nim to memory stick pro duo firmy san disk i problem w tym, że dosłownie z dnia na dzień coś się stało z kartą, wiem że to może nie to forum ale może ktoś miał podobny problem i mi pomoże, jak jest karta w aparacie to można normalnie przeglądać zdjęcia czy filmiki a gdy podłączę aparat do komputera to widać, że komp znalazł nowy sprzęt ale tak jakby karta była pusta... próbowałam podłączyć aparat kablem do komputera, do laptopa...do laptopa też włożyłam bezpośrednio kartę i to samo, jak wejdę na właściwości karty pamięci w komputerze to widać że jest pamięć zajęta... wiem, że najprostszym sposobem rozwiązania problemu byłoby wymienić kartę ale jest na niej dużo zdjęć zapisanych, na których bardzo mi zależy. Czekam na jakąś wskazówkę, podpowiedź.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Trudno zdiagnozować co jest przyczyną takiego zachowania się karty pamięci.

Czy do karty było dołączone oprogramowanie do odzyskiwania zdjęć? (San Disk daje takie oprogramowanie do niektórych swoich kart).

Możesz spróbować pobrać program do odzyskiwania zdjęć z sieci - ja używałem kiedyś bardzo prostego, darmowego programu Digital Image Recovery 1.47 - jest do pobrania w sieci, choćby STĄD

Proponuję w ogóle do zgrywania zdjęć używać czytnika zewnętrznego kart pamięci. Omijamy wówczas podłączanie aparatu i ewentualne problemy z kartą w aparacie podczas np. wyczerpania się akumulatora podczas zgrywania zdjęć, albo nieprawidłowego odłączenia USB.

Pozdrawiam :)

kasja29
Początkujący

Dziękuję za podpowiedź. Spróbuję i dam znać jak mi poszło, może się jeszcze komuś te informacje przydadzą.
Pozdrawiam

kasja29
Początkujący

Odzyskiwanie zdjęć się powiodło, dziękuję bardzo za skuteczną podpowiedź :thumbsup: jak mogę to jeszcze zapytam czy znasz jakiś program do odzyskania filmów z tej samej karty, program przez Ciebie polecony tego nie robi (chyba).
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kasja29 napisał(a):

Odzyskiwanie zdjęć się powiodło, dziękuję bardzo za skuteczną podpowiedź :thumbsup: jak mogę to jeszcze zapytam czy znasz jakiś program do odzyskania filmów z tej samej karty, program przez Ciebie polecony tego nie robi (chyba).
Pozdrawiam


Bardzo cieszy mnie, że się udało! :c4

Co do filmów - poprzednio wskazany program odzyskuje pliki video, ale zapewne w innych formatach niż nagrywa Twój aparat. Postaram się coś poszperać w kwestii video. Jak znajdę dam Ci znać :)

Pozdrawiam,