anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z płynnym odtwarzaniem filmów z DSC HX20V

profile.country.pl_PL.title
kazrod
Początkujący

Problem z płynnym odtwarzaniem filmów z DSC HX20V

Witam!

Zakupiłem aparat DSC HX20V, głównie do wykonywania klipów filmowych, i mam problem z płynnym odtwarzaniem powyższych, nagranych w najlepszej jakości. Problem nie występuje przy odtwarzaniu bezpośrednio z aparatu podłączonego do TV poprzez kabel HDMI. Natomiast po zgraniu materiału na komputer (SONY VAIO, procesor i5,monitor fuul HD,ram 4 GB, karta ATI), nie mogę uzyskać płynnego odtwarzania. Szybciej poruszające się obiekty przemieszczają się lekko skokowo. To samo dzieje się przy przemieszczaniu powolnym aparatu podczas filmowania lub "zoomowania". Próbowałem różnych "plajerów"

i bezskutecznie. Próby były wykonywane również na mocniejszych komputerach i kartach graficznych-bezskutecznie. W SONY Center gdzie zakupiłem aparat, dzieje się to samo-rozkładają ręce. W serwisie Sony- to samo. Może ktoś z Kolegów potrafi rozwiązać ten problem? Nie mam pomysłu co dalej robić. Jest to bardzo wkurzające, bo nagrane filmy są bardzo dobrej jakości ale tylko przy odtwarzaniu bezpośrednim z aparatu. Ile można zmieścić tych filmów na karcie pamięci? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Kazimierz




Message was edited by: -Nagata-

Post został zedytowany ponieważ zawierał osobiste informacje na temat użytkownika.

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kazrod wrote:



Troszkę za dużo tych pochwał i zachwytów z Twojej strony. Nie jest to wcale wszystko takie wspaniałe. Doświadczam tego na własnej skórze.

Pozdrawiam.


Masz prawo mieć swoje zdanie. :slight_smile:


Jedno mogę Ci powiedzieć - obraz na telewizorze może wydawać się bardziej płynny ze względu na procesory obrazu jakie mają wbudowane telewizory. Jak włączę sobie Motionflow, to telewizor robi mi "telenowelę" z każdego filmu - mnie ten efekt bardzo się nie podoba.


Weź pod uwagę, że być może masz taką opcję włączoną. Różnica z włączonym Motionflow jest naprawdę widoczna.

profile.country.pl_PL.title
kazrod
Początkujący

No teraz to błysnąłeś znajomością tematu. Wyświetlacz w aparacie ma też funkcję Motionflow?, bo na nim odtwarzanie jest też płynne, tak samo jak w podłączonym do niego TV. Ja twierdzę, że Windows7 nie "potrafi" poprawnie odkodować sygnału AVCHD SONY bo nie ma odpowiedniego kodeka a firma Sony nie chce go udostępnić z powodu jakiego mogę się tylko domyślać.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

.

Pisałeś wcześniej o wyświetlaniu na ekranie telewizora lub przez HDMI stąd moja uwaga o Motionflow. :thinking:


kazrod wrote:


Problem nie występuje przy odtwarzaniu bezpośrednio z aparatu podłączonego do TV poprzez kabel HDMI.. [...]


Aby się o tym przekonać trzeba porównać ten materiał wideo, oglądany z aparatu przez kabel HDMI oraz bezpośrednio z PC.




Przepraszam, być może źle Cię zrozumiałem.


Pozdrawiam,