anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie do aparatu DSC-W350

profile.country.pl_PL.title
pikas01
Początkujący

Pytanie do aparatu DSC-W350

Mam takie pytanie, a mianowicie jak wyłączyć podgląd zdjęcia po jego zrobieniu.Szukałem w instrukcji ale tam tego chyba nie ma.A pamiętam albo mnie pamięć myli że to kiedyś wyłączyłem.Czyli jeszcze raz: jak wyłączyć podgląd zdjęcia które się właśnie cyknęło żeby nie czekać tylko od razu robić dalej. Np. przy trybie serii , jak się ją skończy to trzeba sporo czekać żeby dalej robić to właśnie jak wyłączyć ten podgląd zdjęć?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

pikas01 napisał(a):

Mam takie pytanie, a mianowicie jak wyłączyć podgląd zdjęcia po jego zrobieniu.Szukałem w instrukcji ale tam tego chyba nie ma.A pamiętam albo mnie pamięć myli że to kiedyś wyłączyłem.Czyli jeszcze raz: jak wyłączyć podgląd zdjęcia które się właśnie cyknęło żeby nie czekać tylko od razu robić dalej. Np. przy trybie serii , jak się ją skończy to trzeba sporo czekać żeby dalej robić to właśnie jak wyłączyć ten podgląd zdjęć?



Według mnie to nie podgląd zdjęcia jest przeszkodą w wykonaniu natychmiast następujących po sobie kilku zdjęć lub zrobienia serii tylko pojemność bufora i szybkość karty. Pojemność bufora jest określona i nie możemy jej zmienić. Natomiast zdjęcia zapisywane są z bufora aparatu na kartę pamięci z prędkością jaka jest możliwa dla procesora i całego trybu przesyłania danych akurat w tym konkretnym modelu. Jeżeli zastosujesz szybką kartę to opróżnianie bufora może następować szybciej. Natomiast zastosowanie zbyt szybkiej karty (np. zaraz napiszesz, że stosujesz najszybszą kartę na świecie :c20 ) nie przyniesie poprawy gdyż są ograniczenia procesora, magistrali transferu i nie będzie możliwości wykorzystać pełnej prędkości karty. Tak to mniej więcej wygląda. Co do tego podglądu to ściągam instrukcję i zaraz zobaczę, może będę mógł pomóc.

profile.country.pl_PL.title
pikas01
Początkujący

Mi chodzi po prostu o to aby zaraz po zrobieniu zdjęcia można był od razu dalej robić a nie oglądać to zdjęcie które się właśnie zrobiło.Bo podałem przykład jak zrobiłem ok 10 zdjęć na serii i musiałem potem te 10 oglądać zamiast od razu dalej robić zdjęcia.Jak by co karta pamięci: http://allegro.pl/karta-pamieci-kingsto ... 57349.html taka jak pod tym linkiem tylko ona była w zestawie z apartem :)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Na razie nie pomogę (nie mogę znaleźć pełnej instrukcji) bo korzystam z GSM. Może jutro mi się uda, będę miał dostęp do stałej sieci.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

W wszystkich aparatach DSC włączenie zdjęć seryjnych powoduje wykonanie serii zdjęć i ich zapis na karcie - nie ma możliwości wyłączenia tego "podglądu". Nie ma również możliwości wyłączenia podglądu po zrobieniu pojedynczego zdjęcia - sprawdziłem na kilku dostępnych aparatach -HX7, W620, W570.

profile.country.pl_PL.title
pikas01
Początkujący

Aha, dzięki.Wszystko wyjaśnione.

spolDon1fhkbr
Początkujący

Włożenie szybszej karty np. zamiast MS Pro Duo np. tej szybkiej HG która jest ze 4 razy szybsza w zapisie (np. w lustrzance) w kompakcie nic nie zmienia. Nawet jest taki zapis w supporcie. Po prostu aparata i tak musi zdjęcie obrobić i zakompresować, potem dopiero zapisać. Prawdopodobnie dlatego podgląd zdjęcia nie da się wyłączyć (niby to nie dało bo aparat i tak jest zajęty). To nie lustrzanka, która robi zdjęcia, a "w tle" sobie zapisuje z gigantycznego bufora na kartę. Kiedyś A900 na zwykłego MS mi zapisywała RAW + Jpeg jeszcze 10 minut po zrobieniu paru fotek :c7 Najlepsze było jak ją wyłączyłem otwieram klapkę z kartą, a ta się drze, że zapisuje :smileyevil:

Przy wykorzystaniu kart pamięci Memory Stick PRO(High Speed/Mark2) i Memory Stick PRO-HG, prędkość zapisu i odczytu danych nie może być większa.



Sam mam tego HG w WX1 i nic nie działa lepiej. Znaczy odczyt na komputer (tylko że w czytniku) jest porażający (pendrive-y się kryją :smileytwisted: )