anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Redukcja czerwonych oczu

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Redukcja czerwonych oczu

Witam! Ciekawi mnie ta opcja, redukcja czerwonych oczu. Wiem, że to zjawisko, czerwone oczy, pojawia się przy zdjęciach robionych z fleszem. Ale zastanawiam się czy przy włączonej opcji, redukcja czerwonych oczu, to czy zdjęcie traci na jakości? Sprawdzałem to, ale nie widać różnicy, jednak jak jest w rzeczywistości? No i czy lepiej taką opcję mieć włączoną, czy może lepiej po zrobieniu zdjęcia użyć opcji korekcja czerwonych oczu? Pozdrawiam :c37

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Funkcja "redukcja czerwonych oczu", działa w ten sposób, że przed błyskiem zasadniczym, wyzwalany jest błysk (lub seria błysków), który ma za zadanie zwężenie źrenic u portretowanej osoby i przez to zmniejszenie odbicia światła od dna oka.

AndrzejL napisał(a):

czy lepiej taką opcję mieć włączoną, czy może lepiej po zrobieniu zdjęcia użyć opcji korekcja czerwonych oczu?

Wedle woli. Jednak ta funkcja nie zawsze całkowicie eliminuje to czerwone odbicie, z drugiej strony gdy jest więcej sób na zdjęciu trzeba każdemu z osobna "poprawić" spojrzenie - i nie każdy ma czarne oczy, więc czasem trzeba użyć innego koloru do eliminacji. Z trzeciej strony - przedbłysk powoduje, że część osób mrugnie odruchowo i na zdjęciu będzie miała zamknięte oczy.

Najlepiej jest starać się robić zdjęcia ludziom, bez użycia lampy błyskowej. Jeśli to niemożliwe (bardzo ciemno) i nie można użyć lampy zewnętrznej (kompakt), to... jak wolisz. :c20 Ja używam programu graficznego, ale fotografuję głównie lustrzanką. Kiedyś, używając kompaktu, stosowałem "redukcję". Oba sposoby są dobre. :smileythumbsup:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Witaj Tadeusz :c37 Dziękuję Ci za udzielenie szybkiej odpowiedzi. Dowiedziałem się też o przedbłysku, do czego służy. Czyli bez obawy o pogorszenie jakości zdjęcia można mieć włączoną redukcję czerwonych oczu? To teraz jeśli przyjdzie mi fotografować z lampą, to redukcję będę miał włączoną. Pozdrawiam