anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

scena "pod światło" i różowe pionowe pasy w Sony DSC-H55 . ?

orka375
Użytkownik

scena "pod światło" i różowe pionowe pasy w Sony DSC-H55 . ?

mam pytanko... przy ustawianiu aparatu (cyfrowy sony dsc h55) np w kierunku okna - tzw scena "pod światło" pojawiają się pionowe różowe pasy (tylko w momencie ustawiania) widoczne na ekranie ? Czy jest to normalne w tym aparacie ? Pytam, bo z kolei w aparacie sony dsc hx5v nie ma takich pasów.
Może to normalne w tym modelu ? Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Dla przykładu załączam dwa zdjęcia.

3 ODPOW. 3
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Wczoraj sprawdzałem podobną sytuację z W530 - w kadrze widoczne źródło światła - żarówka, wychodzą z niego dwa różowe pionowe pasy. Na zrobionym zdjęciu niewidoczne. Sprawdzane na dwóch egzemplarzach. Na HX7, ten był pod ręką, takich pasów przy identycznym ustawieniu brak. Dopóki efekt nie pojawia się na zdjęciu nie martwiłbym się.

Z ciekawości sprawdzę dzisiaj inne modele.

Edit
Sprawdziłem dostępne w tym momencie modele - S2100, W360,W380, W530,W570 i wszystkie pokazywały pionowe pasy przy silnym źródle światła - punktowe. Po zrobieniu zdjęcia na żadnym ich nie było.
Dopiero WX5,WX7 i TX7,9,10,100 oraz HX9 HX7 efektu tego brak.

profile.country.pl_PL.title
Breen-----
Początkujący

Panowie ale odpowiedź jest prosta.. H55 jaki i W530 maja matryce CCD a HX/WX mają matryce CMOS :). Na CCD podczas filmowania także są widoczne pionowe paski pod światło, taka specyfika matryc CCD, dlatego CMOS bardziej nadaje sie do wideo.

orka375
Użytkownik

@Breen : (tak na marginesie Panowie i Panie :) ...)
Dzięki za informację....

Pozdrawiam