anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony hx5v - dość krótkie pytania

profile.country.pl_PL.title
cypis-----
Początkujący

Sony hx5v - dość krótkie pytania

Witam, po paromiesięcznym użytkowaniu tego kompakcika mam pytania, na które odpowiedź mnie nurtuje:
- mam na wyświetlaczu LCD u góry i mniej wyraźnie na dole widoczne drgające paski, jakby odległości między rzędem piskeli były tam nieco większe, czy to normalne?
- czy na zdjęciach na wyższych czułościach (ISO 800 i wyżej) w zupełnie ciemnych partiach obrazu widać u was dużą ilość białych malutkich punkcików, kreseczek, które nie świecą jak zwykłe hot piksele (choć może są nimi tylko programowo przytłumionymi), widać je dopiero przy dużym powiększeniu ale niepokoją swoim dość dużym nagromadzeniem?
- czy ktoś zna jakiś patent na zredukowanie odgłosu wiatru na filmach?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj
Te punkciki w ciemnych partiach, szczególnie przy wyższych czułościach, to prawdopodobnie jest szum, który uwidacznia się głównie w niedoświetlonych partiach obrazu - na wydruku nie powinien być widoczny.
Wiatr - jedynie zewnętrzny mikrofon + futerko...

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

W wietrzna pogodę bywa ciężko. Jeśli masz wiatr z boku to czasem wystarczy tylko zasłonić lekko ręką mikrofon, ale jeśli masz wiatr z kierunku z którego nagrywasz dźwięk to tylko rozwiązanie Tadeusza coś tu pomoże.

profile.country.pl_PL.title
cypis-----
Początkujący

a jest mikrofon zewnętrzny do tego aparatu?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Nie.

profile.country.pl_PL.title
cypis-----
Początkujący

dobre :slight_smile:

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Zasadniczo, do kompaktów nie da się założyć mikrofonów zewnętrznych.
Raz - bo to kompakty, dwa - bo nie byłoby jak zamontować.