anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony hx5v - pytania o firmware i PMB

profile.country.pl_PL.title
cypis-----
Początkujący

sony hx5v - pytania o firmware i PMB

Witam, mam dwa pytania odnoście orpogramowania związanego z modelem HX5V:

1. Na stronie Sony znalazłem informację o aktualizacji wewnętrznego oprogramowania aparatu. Nie wiem jednak, czy mój egemplarz wymaga tej aktualizacji czy nie, a instrukcja stwierdzenia wersji oprogramowania nie działa, gdyż w menu aparatu nie ma takiej pozycji. Jak więc to stwierdzić?

2. Znalazłem też info o aktualizacji PMB - w opisie aktualizacji jest informacja, że nowa wersja tego programu pozwala łączyć pliki wideo, a więc pozwala na podstawowy ich montaż. Jednak mam PMB w wersji 5.2.00.03250, której nie mogę uaktualnić, a więc nie mam dostępu do tej pożytecznej funkcji edycji video :smileyevil: Dlaczego? I co mogę zrobić, żeby jednak skorzystać z tej opcji?

12 ODPOW. 12
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

ad.1 - Możesz podać gdzie znalazłeś info o aktualizacji firmware'u? Bo jakoś nie mogę namierzyć, a w sumie byłby to chyba pierwszy pTUTAJ zaznacz oświadczenie i kliknij pobierz. Pobierzesz plik DownloadManager_1101a.exe który uruchamiasz i dalej pobierasz wersję 5.5PMB.

profile.country.pl_PL.title
cypis-----
Początkujący
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

OK. Szukałem info dla DSC-HX5 a nie dla DSC-HX5V - jedna literka a taka zmiana :D
Wyłącz aparat, przesuń klawisz zooma w w kierunku T i naciśnij klawisz Odtwarzania. Uruchomi Ci się aparat, naciśnij klawisz Menu i przejdź do Ustawień (walizeczka) i teraz przesuwaj się do dołu aż pojawi się napis Version. Jeżeli masz 01 to zrób aktualizację.

profile.country.pl_PL.title
cypis-----
Początkujący

OK, teraz zadziałało (widocznie instrukcja ze strony S była dla mnie zbyt zagmatwana ;) ) - mam wersję 02, więc nie aktualizuję (a szkoda, bo po cichu liczyłem na kilka drobnych poprawek - głównie balansu bieli).

Jeśli zaś chodzi o PMB, to niestety zrobiłem już wcześniej to co, sadam, napisałeś, ale za każdym razem program wywala info, że nie połączył się z serwerem (choć wyłączałem nawet wszystkie zapory, żeby mu nie przeszkadzać) i nie mogę ściągnąć aktualizacji, chociaż jestem administratorem kompa i automatycznie loguję się jako administrator, więc nie rozumiem, o co chodzi :c9

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Jakiej przeglądarki używasz?

profile.country.pl_PL.title
cypis-----
Początkujący

Mozilla

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Dziwne, też jej używam i nigdy nie miałem problemów.
Może spróbuj jakiejś innej.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wtrącę 3 grosze: próbowałem aktualizacji PMB do v.5.5 pod Windows XP i nie dało rady - mam to, o czy cypis pisze. Natomiast pod Windows 7 x64b - zaktualizował się bez problemu.
I chyba wiem w czym problem (a może nie). Do aktualizacji włączał się (chyba) IE. Pod XP mam go zablokowany, a pod W7 nie... może tu jest problem?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
cypis-----
Początkujący

w info na stronie Sony nie ma raczej mowy o ograniczeniach wynikających z przeglądarki (i jej powiązania lub braku powiązania z systemem operacyjnym), chyba, że ja tego nie zauważyłem :c25