anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony hx5v - pytania o firmware i PMB

profile.country.pl_PL.title
cypis-----
Początkujący

sony hx5v - pytania o firmware i PMB

Witam, mam dwa pytania odnoście orpogramowania związanego z modelem HX5V:

1. Na stronie Sony znalazłem informację o aktualizacji wewnętrznego oprogramowania aparatu. Nie wiem jednak, czy mój egemplarz wymaga tej aktualizacji czy nie, a instrukcja stwierdzenia wersji oprogramowania nie działa, gdyż w menu aparatu nie ma takiej pozycji. Jak więc to stwierdzić?

2. Znalazłem też info o aktualizacji PMB - w opisie aktualizacji jest informacja, że nowa wersja tego programu pozwala łączyć pliki wideo, a więc pozwala na podstawowy ich montaż. Jednak mam PMB w wersji 5.2.00.03250, której nie mogę uaktualnić, a więc nie mam dostępu do tej pożytecznej funkcji edycji video :smileyevil: Dlaczego? I co mogę zrobić, żeby jednak skorzystać z tej opcji?

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

No bo nie ma ograniczeń, chyba. Ja lubię czasem coś sobie namieszać w systemie a potem nie pamiętam co. Więc pewnie coś sobie ustawiłem, zablokowałem, co nie pozwalało na aktualizację. W7 jest "nie mieszany", więc pewnie dlatego poszło.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
cypis-----
Początkujący

ja raczej w systemie jako takim nie mieszam (chyba ;) ) więc nie rozumiem, dlaczego ta aktualizacja nie może się dokonać (i czemu nie jest to wymyślone prościej). Zainstalowałem nawet od nowa IE8, odblokowałem go tam, gdzie się dało (tylko domyślną przeglądarką wciąż nie jest, ale chyba nie musi) i wciąż to samo... czy Sony nie mogłoby zaufać użytkownikom, którzy zarejestrowali konkretny sprzęt i udostępnić im zwykły plik z nową wersją programu do ściągnięcia z ominięciem jakiegoś download managera? :c18

profile.country.pl_PL.title
cypis-----
Początkujący

może na przyszłość komuś się przyda, więc dzielę się rozwiązaniem problemu podsuniętym przez wsparcie Sony: zainstalowałem PMB na innym kompie i spróbowałem pobrać download manager i... udało się. Potem tylko przeniosłem managera na pnedrivie na właściwy komp, odpaliłem i aktualizacja została ściągnięta. Trochę upierdliwe, ale lepszy rydz niż nic :thumbsup: