anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

tx10 czy tx100, a może inny?

ala------
Początkujący

tx10 czy tx100, a może inny?

Proszę o pomoc w wyborze aparatu. Zastanawiam sie nad aparatem z serii tx. Nie znam sie jednak na parametrach. Zależy mi na zdjęciach i filmach mojego małego ruchliwego synka. Nie wiem czy wspomniane modele tx10 czy tx100 nie są za wysokie dla moich potrzeb? A może mają takie funkcje, które nawet dla takiego laika jak ja będą przydatne? Zależy mi na poręcznym aparacie, dobrych zdjęciach, raczej nie wysuwanym obiektywie. Może macie jakies inne propozycje?

44 ODPOW. 44
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Krzysztof napisał(a):

Przy okazji:
http://support.sony-europe.com/dime/hot ... &m=DSC-TX5" target="_blank


O! Zrobię z tego osobny temat.

rich72
Początkujący

Krzysiu, a możesz mi zdradzić ile statystycznie pamięci zajmuje np 10 minutowy filmik z TX10 w jakości HD, bo nie ukrywam że jak kupię tą zabawkę to w dużej mierze będzie wykorzystywana właśnie do filmików, tak więc trzeba się przygotować do zakupu przyzwoitej karty no i jakie do tego aparatu że tak powiem są zalecane (prędkość itp).

Sadam, głębsze testy to latem w Chorwacji (noclegi już mam zarezerwowane :D ), wcześniej to basenowe na ogródku ale tam tylko nieco ponad metr. Pozostaje jeszcze studnia około 7 m wody na wiosnę w niej bywa ale woda zimna więc raczej tylko na sznurku :slight_smile:

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

W najlepszej jakości FX (24 Mbps) - ok. 1,6 GB, w jakości FH (17 Mbps) - ok. 1,2 GB, w standardowej HQ (9 Mbps) - ok. 650 MB.

rich72
Początkujący

To się nazywa kompresja :shock: Filmiki z DSC-H1 zajmowały podobnie, tyle że 640x480 :thumbsup:

Pozostaje mi już chyba tylko czekać aż się pojawi, chyba że mi się coś przypomni to Cię jeszcze pomęczę jeśli pozwolisz :c20 Na razie ślicznie dziękuję :c37

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

W H1 była kompresja MPEG1 - lata świetlne od AVCHD. :)
To prawie seria JPEGów - nic dziwnego, że pliki były duże.

rich72
Początkujący

Krzysztof napisał(a):

W H1 była kompresja MPEG1 - lata świetlne od AVCHD. :)



Równie dobrze mogłeś to napisać w języku producenta naszych aparacików, ale dzięki za chęci :smileyhappy:

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Że filmy 640 x 480 były? :)

rich72
Początkujący

Nie no to o tym CHW.. eee przepraszam AVCHD :slight_smile:

Jak dla mnie to zależy mi powiedzmy na 30-40 minutach filmiku przyzwoitej jakości z 3 tygodniowego urlopu. Dlaczego padło na TX10 - głównie ze względu właśnie na możliwość zabrania aparaciku na ponton no i czasem pod wodę. Do tej pory pod wodę zabierałem A700 w worku ale to jednak dość przeszkadza w pływaniu no i filmików nima ;)

ala------
Początkujący

Mam jeszcze dwa pytania dotyczące tx-10-jaką kartę kupić do tego aparatu? Prosze o w miarę dokładne parametry, żeby kupić właściwą. Jakie dodatkowe akcesoria należy dokupić (kartę, torbę-etiu to wiem, ale czy inne?)? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert