anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

tx10 - odtwarzanie filmów na TV

siwy_x
Początkujący

tx10 - odtwarzanie filmów na TV

Witam wszystkich użytkowników, trafiłem na to forum gdy poszukiwałem na necie odpowiedzi na dręczące mnie zagadnienie, i mam nadzieję że "obcykani" w sprzęcie będą mi w stanie pomóc. A mianowicie, właśnie wróciłem z za granicy gdzie zanabyłem sobie aparat DSC-TX10; napstrykałem mnóstwo fotek i trochę ponagrywałem, jako że tak zwykłem robić to codziennie wieczorem wrzucałem kartę z aparatu do laptoka i sru wszystkie zdjęcia i filmy na twardziela(w sensie wytnij-wklej) . Po paru takich akcjach zobaczyłem że w aparacie widać podglądy wszystkich filmów, w tym też tych zrzuconych na laptoka. Jako że przy prubie ich odtwożenia wyskakiwał błąd(to logiczne bo je przecież powycinałem) Długo się nie zastanawiając powyrzucałem je w aparacie.
Teraz do meritum, dzisiaj wróciłem do domu i pierwsza rzecz to nowy aparat podpiąłem kabelkiem do TV (Panasonic TX-P G20E) wybrałem "viera tools" dalej "pliki video" i pokazały się filmy z dzisiaj (wczorajsze jak zwykle wyczyściłem) odtworzyły się pięknie, jakość rewelacyjna, cud miód. Po obejrzeniu zrobiłem standardową akcję i przerzuciłem wsio na laptoka, ale z powrotem na kartę postanowiłem wrzucić filmy z przed paru dni. Wrzuciłem kartę bezpośrednio do TV i po próbie odpalenia w taki sam sposób wyskakuje komunikat, że brak mediów do wyświetlenia...... hmmm wrzuciłem kartę z powrotem do laptoka i filmiki grzecznie do folderu w którym były "firmowo" i z powrotem na TV tylko teraz już kabelkiem przez aparat i....... zonk... brak mediów do wyświetlenia... ani na tv, ani na aparacie filmików niet...
I teraz moje pytanie a w zasadzie kilka:
1. Czy da się odtworzyć ten format filmików na TV bez aparatu(czyli np z samej karty, czy pendrajwa)?
2. Jeśli się nie da to czy da się z powrotem wrzucić filmy na aparat żeby ten je widział? (wtedy chyba na TV przez aparat już pójdzie)
3. Czy takim sposobem przerzucania zawartości "zkaszaniłem system" w sensie że już tych filmów nie odtworzę ani na aparacie ani na TV?

dobra na razie wystarczy bo i tak nie wiem czy komuś będzie chciało się czytać takiego tasiemca, albo okaże się, że rozwiązanie jest banalne:) (fajnie by było)

z góry dziękuję za cierpliwość i czekam na jakieś sugestie, rady

pozdrawiam Siwy_x

0 ODPOWIEDZI 0