anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcia ze statywu

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Zdjęcia ze statywu

Korzystanie ze statywu nie jest wygodne na spacerze, czy też w podróży. Ale interesuje mnie w jaki sposób sterować aparatem na statywie. A dokładnie, to jakie urządzenie, niedrogie, polecacie do sterowania na statywie aparatem HX9?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Mógłbyś napisać, co rozumiesz dokładniej przez sterowanie aparatem na statywie?
I co sprawia, że używanie statywu jest niewygodne?

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

AndrzejL napisał(a):

Korzystanie ze statywu nie jest wygodne na spacerze, czy też w podróży. Ale interesuje mnie w jaki sposób sterować aparatem na statywie. A dokładnie, to jakie urządzenie, niedrogie, polecacie do sterowania na statywie aparatem HX9?



Zależy jaki rodzaj zdjęć i jak bardzo "profesjonalnie" podchodzisz do fotek.
Statyw na pewno pozwala na wydłużenie czasu ekspozycji, niekiedy bardzo fajne zdjęcia wykonuje się przy czasach powyżej sekundy nawet w jasny dzień i wtedy statyw jest nieodzowny. Ale faktycznie, przy fotografii typowo spacerowej niekoniecznie jest najwygodniejszy. Powinieneś wiedzieć, czy wybierając się na spacer idziesz z żoną i dzieckiem a aparat jest "na wszelki wypadek" czy priorytetem będą zdjęcia (niekoniecznie żony i dziecka, bo tu statyw niewiele pomoże). Jeżeli nastawiasz się na zdjęcia, zdjęcia krajobrazowe, architektury to statyw będzie bardzo pomocny.
A do sterowania używamy w zależności jakie systemy wyzwalania oferuje aparat (nie mam na razie czasu przejrzeć instrukcji HX9 więc nie wiem jaki system wyzwalania posiada) - ana pewno jest samowyzwalacz i z tego możesz korzystać przy pracy ze statywu. Można używać również wężyk spustowy lub pilot zdalnego sterowania. Do wężyka lub pilota można dokupić (lub czasem urządzenia te są wyposażone) interwalometr czyli urządzenie wyzwalające sprzęt w określonych odstępach czasu (czasem widać filmiki montowane ze zdjęć powstałych np. co 5 sek. przez okres 2 dni zmontowane i odtworzone ze standardową prędkością 25 klatek na sekundę - film minutowy to 1500 klatek co 5 sek. to czas powstawania minuty filmu - samego kręcenia - 7500 sek to ponad 2 godziny).

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Witaj,

Mógłbyś napisać, co rozumiesz dokładniej przez sterowanie aparatem na statywie?
I co sprawia, że używanie statywu jest niewygodne?

Pozdrawiam,


Statyw nie jest już taki mały jak sam aparat. No co prawda widziałem takie małe, ale taki mały statyw nie stawia się na ziemi. A sterowanie aparatem na statywie, mam na myśli korzystanie z funkcji aparatu bez jego dotykania. Robienie fotek na dużym zoomie nie zawsze się udaje, drgania. Chciałbym sterować jakimś pilotem, przez usb, może przez hdmi Pozdrawiam :c37

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Witam! :c37 No właśnie zdjęcia krajobrazowe, bez zoomu i z dużym zoomem. Szczegóły jakiegoś obiektu, detale. I tu jednak chciałbym korzystać ze statywu. Samowyzwalacz przy robieniu tego typu zdjęć spełni swoje funkcje. Ale jak miałbym dostęp do sterowania, do zoomowania, wyzwalania migawki wtedy gdy chcę, to było by to lepsze niż zdawanie się na samowyzwalacz. A jaki może być koszt takiego urządzenia? Myślę o raczej prostej konstrukcji, żeby nie była zbyt droga. Pozdrawiam :c37

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

HX9 nie ma możliwości sterowania zewnętrznego -pilot.
Taką możliwość posiadają lustrzanki (też nie wszystkie) oraz NEX5.