anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jakie kino domowe wybrać?

madzia-lena
Początkujący

jakie kino domowe wybrać?

Witam!
Mam mały problemik...właśnie kupiłam tv sony kdl 37 v 5610 i nie mam pojęcia jakie kino wybrać?Kwotę jaką mogę przeznaczyć to do 1700 zł. Proszę o podpowiedź:)

25 ODPOW. 25
Martines------
Początkujący

Witam
Stoje przed podobnym wyborem. Myśle że pan z CS Bielsko mi pomoże :thumbsup:
Chce kupić kolejny TV Sony - prawdopodobnie bedzie to KDL-40EX700 przede wszystkim ze względu na to że to już LED - (mniejsze zużycie prądu?) ale czytając różne opinie o Edge LEd (HD forum) to widać ze zwykły LCD W5500 wypada ponoć lepiej obraz itd? - jak to jest w rzeczywistości? Czy nie mam sie sugerować zuzyciem prądu i tym że to jest nowość?
No i do tego kino - mocno myśle o DAV-DZ880W lub także może być ale już z rekorderem HTD-A105SF - ale tu juz tylne głośniki nie są bezprzewodowe a miałbym lekki problem z pociągnieciem kabli. - Pokój 22m2 otwarty na kuchnie.
Kino bede używał częsciej do słuchania głównie mocniejszej muzyki typu Metallica itd.
Znowuż troche sie zastanawiam bo też czytałem że te głośniki bezprzewodowe nie są najlepsze - słychać brzęczenie/syczenie cięzko skalibrować itd. Nie chciałbym sie też "wpuscić na mine" z tymi głośnikami i żałować ze nie wziałem jednak kina z głośnikami na kablu.
Jak sprawa wygląda w tych kinach? Na kino mam do 3000 wieć ewentualnie mogę wziąć cos innego - oczywiscie tylko Sony :c34

oldguest
Początkujący

W EX700 zużycie prądu jest faktycznie mniejsze + czujnik obecności. Po za tym zasadniczych zmian jeśli chodzi o obraz czy funkcje względem EX500 nie ma. Bardziej HX700 tutaj się trochę wyróżnia pod względem DUŻEGO kontrastu.

Jeśli chodzi o kino proszę tylko sprawdzić czy w miejscu gdzie kina ma być zainstalowane laptop np. nie wykrywa z 10 sieci bezprzewodowych bo wtedy faktycznie może być problem.
A co do modelu do większości kin można dokupić wzmacniacz tylny bezprzewodowy (niestety na chwilę obecną problem z dostępnością).

Martines------
Początkujący

W EX700 zużycie prądu jest faktycznie mniejsze + czujnik obecności. Po za tym zasadniczych zmian jeśli chodzi o obraz czy funkcje względem EX500 nie ma. Bardziej HX700 tutaj się trochę wyróżnia pod względem DUŻEGO kontrastu.

Jeśli chodzi o kino proszę tylko sprawdzić czy w miejscu gdzie kina ma być zainstalowane laptop np. nie wykrywa z 10 sieci bezprzewodowych bo wtedy faktycznie może być problem.
A co do modelu do większości kin można dokupić wzmacniacz tylny bezprzewodowy (niestety na chwilę obecną problem z dostępnością).


To jest domek szeregowy, a ten pokój styka sie z pokojem sąsiada, ale faktycznie muszę wziąć tam laptop i sprawdzić sieci.
Czyli ewentualnie jakby wystąpiły problemy to będzie można dokupić jakiś wzmacniacz, który poprawi wtedy gre tych głośników bezprzewodowych?
Jeszcze jedno, na pewno wie pan z doświadczenia jak gra takie kino 1000W?
Na dzien dzisiejszy ma wieże Sony z 2004r MHC-RG220 2x100W czy jakoś - gra ładnie i jestem z niej zadowolony - czy może pan okreslić jak w porównaniu do tej wieży gra to kino DAV-DZ880W?
Co do TV to ponoć ten HX700 jest klase wyżej no ale też cena jest dużo wyzsza.
Zostane chyba przy EX700.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.

oldguest
Początkujący

Martines napisał(a):


Czyli ewentualnie jakby wystąpiły problemy to będzie można dokupić jakiś wzmacniacz, który poprawi wtedy gre tych głośników bezprzewodowych?



Nie, ten wzmacniacz można dokupić do prawie każdego kina przez co prawie każde kino może być bezprzewodowe (nawet te z amplitunerami STR-DH).

Martines napisał(a):

Jeszcze jedno, na pewno wie pan z doświadczenia jak gra takie kino 1000W?



Gra dobrze. Dla lepszych wrażeń polecam coś z amplitunerem STR-DH/DA i sredniane głośnik.

Martines napisał(a):

czy może pan okreslić jak w porównaniu do tej wieży gra to kino DAV-DZ880W?



Ciężko stwierdzić. Na pewno kino lepiej spisuje się do filmów. Przy muzyce wieża może grać lepiej.

Martines napisał(a):

Co do TV to ponoć ten HX700 jest klase wyżej no ale też cena jest dużo wyzsza.
Zostane chyba przy EX700.



W porównaniu z EX700 raczej niewiele więcej.

Martines------
Początkujący

Martines napisał(a):


Czyli ewentualnie jakby wystąpiły problemy to będzie można dokupić jakiś wzmacniacz, który poprawi wtedy gre tych głośników bezprzewodowych?



Nie, ten wzmacniacz można dokupić do prawie każdego kina przez co prawie każde kino może być bezprzewodowe (nawet te z amplitunerami STR-DH).

Martines napisał(a):

Jeszcze jedno, na pewno wie pan z doświadczenia jak gra takie kino 1000W?



Gra dobrze. Dla lepszych wrażeń polecam coś z amplitunerem STR-DH/DA i sredniane głośnik.
Może pan coś zaproponować w tym szeregu cenowym? Chciałbym aby zestaw był w kolorze czarnym no i z subwooferem.

Martines napisał(a):

czy może pan okreslić jak w porównaniu do tej wieży gra to kino DAV-DZ880W?



Ciężko stwierdzić. Na pewno kino lepiej spisuje się do filmów. Przy muzyce wieża może grać lepiej.
No w opisie tego kian nie ma nic o mocy poszczególnych głośników a całą moc kina podają 1000W. Moja wieża ma w sumie 200W wiec kino z sub-em powinno grać lepiej :c7 gdzie tu jest zonk?

Martines napisał(a):

Co do TV to ponoć ten HX700 jest klase wyżej no ale też cena jest dużo wyzsza.
Zostane chyba przy EX700.



W porównaniu z EX700 raczej niewiele więcej.


Rzeczywiscie HX700 jest w porównywalnej cenie ale czy ten obraz jest rzeczywiscie dużo lepszy? :c18 Bo ten czujnik ruchu i mniejszy pobór mnie kusi.
Dzięki i pozdrawiam

Martines------
Początkujący

Martines napisał(a):

Martines napisał(a):


Czyli ewentualnie jakby wystąpiły problemy to będzie można dokupić jakiś wzmacniacz, który poprawi wtedy gre tych głośników bezprzewodowych?



Nie, ten wzmacniacz można dokupić do prawie każdego kina przez co prawie każde kino może być bezprzewodowe (nawet te z amplitunerami STR-DH).

Martines napisał(a):

Jeszcze jedno, na pewno wie pan z doświadczenia jak gra takie kino 1000W?



Gra dobrze. Dla lepszych wrażeń polecam coś z amplitunerem STR-DH/DA i sredniane głośnik.
Może pan coś zaproponować w tym szeregu cenowym? Chciałbym aby zestaw był w kolorze czarnym no i z subwooferem.

Martines napisał(a):

czy może pan okreslić jak w porównaniu do tej wieży gra to kino DAV-DZ880W?



Ciężko stwierdzić. Na pewno kino lepiej spisuje się do filmów. Przy muzyce wieża może grać lepiej.
No w opisie tego kian nie ma nic o mocy poszczególnych głośników a całą moc kina podają 1000W. Moja wieża ma w sumie 200W wiec kino z sub-em powinno grać lepiej :c7 gdzie tu jest zonk?

Martines napisał(a):

Co do TV to ponoć ten HX700 jest klase wyżej no ale też cena jest dużo wyzsza.
Zostane chyba przy EX700.



W porównaniu z EX700 raczej niewiele więcej.


Rzeczywiscie HX700 jest w porównywalnej cenie ale czy ten obraz jest rzeczywiscie dużo lepszy? :c18 Bo ten czujnik ruchu i mniejszy pobór mnie kusi.
Dzięki i pozdrawiam

oldguest
Początkujący

Martines napisał(a):


Może pan coś zaproponować w tym szeregu cenowym? Chciałbym aby zestaw był w kolorze czarnym no i z subwooferem.



Amplituner np. STR-DH800 + BDP-S370 + głośniki 55-tki lub głośniki od konkurencji do wyboru.

Martines napisał(a):

No w opisie tego kian nie ma nic o mocy poszczególnych głośników a całą moc kina podają 1000W. Moja wieża ma w sumie 200W wiec kino z sub-em powinno grać lepiej :c7 gdzie tu jest zonk?



Miałem na myśli jakość a nie samą moc :D

Martines------
Początkujący

Witam ponownie i kolejne pytanie do pana CS Bielsko
Cały czas drąże temat kina.
Już zacząłem sie powoli przestawiać na inny kolor niż czarny głośników - zastanawiam sie który zestaw bedzie lepiej grał:
FCR6000 z subem SAW2500 czy jednak SA-P55H - a różnica w cenie jest dość znaczna.
I może banalne pytanie :smileyredface: ale czy na Blureyu np 360 czy 370 bede mogł odtwarzac zwykłe filmy dvd, mp3 i np. zdjecia w JPEG-u?
Pozdrawiam
MArcin

oldguest
Początkujący

Tak naprawdę to nie słuchałem jeszcze 6000-tysiączek :c13

W każdym razie 55-tki z np. dość podstawowym DH800 grają moim zdaniem bardzo dobrze do tego są sporo ładniejsze. Co ciekawe do 55 można dokupić albo 2 małe głośniki albo 2 duże i zrobić sobie 7.1 albo 5.1+2.0 i co ciekawe wszystkie zestawy były ostatnio dostępne :D
Za 6000-tysiączkami przemawia niewątpliwie cena w niektórych zestawach...

Znaczy co do mediów na S370 wszystko działa. Z S360 niestety pod tym względem jest sporo gorsze pewnym można być tylko DVD.

wiejak
Początkujący

Witam wszystkich,

ja z podobnym problemem co madzia-lena

mam ograniczony budżet - 1500 - 1700 to max. Jest jeszcze dostępny w sklepach DZ780 - i zastanawiam się czy się spieszyć z zakupem czy spokojnie brać DZ680. Przeznaczenie TV - 10% - gry 60 % - filmy DVD, BD - 10% no i muzyka 20% (mp3 + audio)

Zależy mojej małżonce na tych stojących głośnikach (DZ780) w DZ680 są już takie tylko tylne.

Mam do podłączenia dekoder N + PS3 - może kiedyś jakieś cudo do odtwarzania MP3 przez WiFi z domowej sieci.

- czy oba zestawy różnią się tylko głośnikami - coś mi się wydaje że jeden ma DTS a drugi nie (albo chodzi o DD - nie jestem pewien)
- czy uda sie podłączyć to wszystko co wymieniłem bez problemu ?
- jakie dokładnie funkcje amplitunera można sterować pilotem z TV Bravia
- czy można zmieniać rozmiar napisów w filmach Divx ?
- czy są polskie znaki diaktryczne

To chyba na tyle wszystko - bardzo dziękuję za pomoc.