anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

bardzo bardzo bardzo amotorsko...

pati.ow
Początkujący

bardzo bardzo bardzo amotorsko...

Witam :)
Jestem zupełną amatorką jeśli chodzi o fotografię, nie mam nawet dobrego sprzętu, jednak lubię fotkować, tym co mam ( a na dzień dzisiejszy mam tylko.... tel. kom. z aparatem ) Wiem, że to żaden sprzęt, i dlatego chciałabym pokazać parę fotek nim zrobionych i proszę o radę, chciałabym sobie kupić jakąś może niedrogą lustrzankę, ale zupełnie się nie znam na tego typu aparatach, więc proszę o poradę, czy mogłabym nim robić jakieś fajne focie, czy mi to w ogóle wychodzi czy dać sobie z tym spokój, proszę o radę jakąkolwiek :) Pozdrawiam serdecznie :)

45 ODPOW. 45
pati.ow
Początkujący

I jeszcze ze 3 focie:
Będę bardzo wdzięczna za rady i wskazówki :)
Pozdrawiam serdecznie :))

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

ja wiem czy tak amatorsko
1. niemam nic do zastrzeżenia jednak delikatnie bym przyciemnił (osłabil błysk słońca)
2. mam dziwne wrażenie że budynek leci w lewo
3. most ładnie oświetlony (ja poeksperymentowął bym z troszeczke krutszym czasem) mniej by sie zlewały światła
4. tutaj moim zdaniem znacznie lepiej
5. jak dlamnie plaża jest za ciemna (ale swój urok ma)
6. szkoda że w kadrze znalazł sie ten budynek z prawej strony pozatym zdjęcie moim zdaniem najlepsze

(jestem fotoamatorem i to mocnym amatorem jest to moje skromne zdanie)

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

chciałabym sobie kupić jakąś może niedrogą lustrzankę, ale zupełnie się nie znam na tego typu aparatach


Jak coś to pytaj ;) Udzielimy Ci odpowiedzi ;)
Polecam ci http://www.sony.pl/hub/dslr
oraz http://www.lustrzanka.sony.pl/indexc.php?quality=low

Jak na zdjęcia z telefonu to nieźle :) Najbardziej podoba mi się zdjęcie mostu jedno jak i drugie :) Bardzo fajne kolory ;)
A jaki to telefon jeśli można wiedzieć :smileyquestion:

Pozdrawia Starosta :grin:
bosh66
Początkujący

Masz świetny punkt widzenia a to już jest duzo:) Bardzo fajne kadry. Jedynie 1 zrobiłbym pionowo. A co do taniego lusterka to zdecydowanie polecam dwusetunie:) No chyba ze nie wyobrażasz sobie focenia bez LV to zostaje jeszcze trzysetunia:) Życze szybkiego i udanego zakupu:)

profile.country.pl_PL.title
kropka33
Początkujący

też zaznaczę swoją obecność :)

Zdjęcia mi sie bardzo podobają. Tak jak napisał kolega powyżej, mas dobre oko do kadrowania.
Jeśli takie zdjęcie robisz komórką, to ja chcę zobaczyć efekty twojej pracy z Alfą :)

francuz-----
Początkujący

Jak to zdjęcia komórką to rispekt ;)

pati.ow
Początkujący

Dziękuję za odpowiedzi i porady :)) Nie spodziewałam się, że się spodobają tak... :smileyredface:
A fotki robię telefonem Samsung SGH-E200 z 1,3 mpx.
Co do tej lustrzanki, to się zastanowię jeszcze... ;)
A jeszcze mam pytanko: a jeśli nie ten aparat ta 200, to może jakiś zwykły cyfrowy byście polecili w miarę dobry... Taki żebym mogla z bliska ładnie cykać... :)
Pozdrawiam serdecznie :))

Creatoor
Początkujący

A kto powiedział, że komórką nie można robić dobrych zdjęć. Za każdym aparatem stoi fotografujący. To on decyduje o jakości zdjęcia. Reszta to techniczny dotatek. Oczywiście najlepszy - Sony :nauseated_face:
A tak na poważnie. Masz dobre oko. Zacznę od góry.
3- Ciekawe ujęcie. Kolorystyka. Szkoda że w kadr wlazły Ci krzaki z prawej na pierwszym planie. Psuje wygląd zarys budynku na lini horyzontu z prawej. Ale tak dalej! Jesteś na dobrej drodze.
2 - Nie potrzebne w ujęciu ogrodzenie. Warto by też było przesunąć się w lewo (o ile to możliwe) żeby budowla tworzyła symetryczne ujęcie - dwie wieże po bokach, a środkowa w środku.
3 - Bardzo ładne. Można było też spróbować innych ujęć. Np. przesunąć się w lewo aby schować częściowo słońce za budynek uzyskując ładną sylwetę. I spróbować schować ten cypelek z prawej (np. podjechać zoomem) i zlikwidować wąski pasek brzegu na pierwszym planie.
6 - Bardzo ciekawe ujęcie. Niestety psują kadr krzaki z lewej. I perspektywa - przydało by się zrobić zdjęcie z aparatem bliżej ziemi, ze względu na łódkę. No i nie potrzebny pasek plaży na przodzie.
5 - Mało wyraziste. Zbyt duża dominacja błękitu, jak na zachód. Horyzont wali się na lewy bok. Pierwszy plan za ciemny.
4 - Bez komentarza. Takie ujęcie tylko w pionie.

A fotki robię telefonem Samsung SGH-E200 z 1,3 mpx.


No to jestem pod wrażeniem! Ostatnio takie zaskoczenie sprawił mi album Roberta Clark'a 'Image America' w 2005 r. Tyle że on robił Sony Ericssonem 1,5Mpx.

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

A fotki robię telefonem Samsung SGH-E200 z 1,3 mpx.


To jestem zaskoczony pozytywnie ;)

Pozdrawia Starosta :grin: