anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Świergotamy?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Świergotamy?

Witam, nazywam się Krzysztof i od kilku godzin nie świergotałem.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
1 408 ODPOW. 1 408
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

I zawitałeś, Sebol, i nawewt nieco dłużej :slight_smile: Ale było, jak zwykle, świetnie. I napoje wysokiej klasy - nawet pepsi oryginalna :slight_smile:

Troll forumowy się na szczęście żaden nie odważył pojawić, więc kwestia, czy potrafią ludzkim głosem się odzywać, pozostaje otwarta :wink:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
hovany
Poszukiwacz

Zawitało wielu i było wręcz rodzinnie. Dziękuję za wszystkie życzenia i jeszcze raz życzę spełnienia wszelkich marzeń. A z marzeniami jest tak, że należy je realizować zgodnie z planem. Marzone marzenia pozostają niespełnionymi. Tak więc do dzieła!

 

 

BZ
profile.country.PL.title
Sebol.
Użytkownik

Tadziu ... czymże jest jeden dzień urlopu poświęcony na spotkanie w porównaniu z tą przemiłą atmosferą i rozmowami o życiu i sprzęcie foto.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

(dla tych, którzy zaglądają tylko tutaj)

Zapraszam na wypad w śląskie górki >>

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
krzyzak72
Użytkownik

Witaj Krzysztof..

Mam pytanie i raczej nie na temat. Prosze o porade. Spotkałeś się może z pokrowcami do wygłuszenia lustra? Pstrykam sporo muzyki klasycznej i pomimo zmiany aparatu na A77 czasem jakis meloman kreci nosem ze mu pstrykam niedaleko ucha..

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Aparat SLT-A77 nie posiada ruchomego lustra wiec tu nie ma czego tlumić.
Cały "hałas" generuje migawka.
Sugeruje ustawić pierwsza kurtynę migawki na elektroniczna - na pewno dźwięk trwa krócej niż w przypadku mechanicznej pierwszej kurtyny.
krzyzak72
Użytkownik

Witaj Lajam

 

Dzieki za podpowied.. rozumiem ze w ustawieniach w menu 5 zakladka opcja pierwsz kurtyna mig ma byc ust wl

 

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Przecież A77 jest cicha! A jak komuś przeszkadza dźwięk, to niech się cieszy, że nie używasz A900  :wink:

Warto skorzystać z porady Lajama. Ja w A99 to stosuję i jest o wiele lepiej.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
krzyzak72
Użytkownik

Raz jeszcze dzieki.. Myslalem ze jestem bardziej tepy:) Na szczescie te funkcje mialem caly czas zalaczona.. Wczesniej pstrykalem A700 i raczej powodowalem efekty nadciagajacej burzy.. Coz "melomani" to specyficzni ludzie.. wielokrotnie rozmawialem z artystami po koncertach i w zasadzie gdy pstrykam A77 zaden nie zwracal uwagi. Zapytałem o wygłuszanie gdyż kiedys czyatłem artykuł o fotografii podczs koncertów muzyki klasycznej i nie pamietam nazwiska fotografa stosował skrzynke w której umiescił swego NIkona i pstrykal fotki

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Z tego co pamietam, to żeby używać elektronicznej pierwszej kurtyny to w MENU "Pierwsza kurtyna migawki" powinna być Wyłączona.

Zresztą najlepiej to "na ucho" zweryfikować. Przy włączonej opcji powinny być 2 klapnięcia, a z elektroniczną tylko jedno.