anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

EX500 Bravia Internet Video

profile.country.pl_PL.title
farao-----
Początkujący

EX500 Bravia Internet Video

Witam serdecznie
Mam problem z konfiguracją mojego nowego nabytku. EX500 podpięty jest z ruterem przewodowo, komunikacja z moim Vaio jest bardzo dobra ( w obydwu kierunkach), początkowo połączenie z internetem rówież pracowało nienagannie, do czasu aż internet "stanął", wtedy odświeżyłem zawartość internetu i pojawiła się informacja: Błąd konfiguracji podczas nawiązywania połączenia. Wystąpił błąd sieci.<1106>
Proszę o pomoc!!!
Pozdrawiam

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Spotkałem się z taką sytuacją. Nie kombinowałem z ustawieniami, tylko odłączyłem router, wyłączyłem na chwilę z prądu telewizor i zainstalowałem najnowszy firmware. Można go pobrać stąd:
http://support.sony-europe.com/tvhc/dow ... DL-40EX500" target="_blank

Wyłączyłem też na chwilę router (ok 10 sek). Po instalacji połączenie powiodło się - bez błędów. Pomogło?

profile.country.pl_PL.title
farao-----
Początkujący

Dziękuje przede wszystkim za szybką odpowiedź, zrobiłem to co sugerowałeś, pobrałem plik (wagowo oraz z nazwy zgadzał się w 100%), kluczem dostarczyłem do TVC, we właściwościach pokazało się to oznaczenie aktualizacji, skonfigurowałem kolejny raz z siecią i znowu pochodziło 3-5 minut :(
Potem, kolejne wyłączenie rutera, następnie jego reset, ustawienia fabryczne w TV, kolejna konfiguracja i jedyne co się zmieniło to brak błędu ...<1106>, gdy klikne odśwież zawartość internetu wyszukuje mi go cały czas, gdzie po włączeniu szczegółów połącznie mam informację:
Połączenie kablowe OK
Dostęp lokalny OK
Dostę do internetu OK
Cały czas mam świetną (dwustronną) komunikację z komputerem (VAIO VPCEB1S1)
Dodatkowo w sieci domowej mam udostępnione wszystko co się da...
Nie wiem czy nie spasować, brakuje mi już koncepcji...
:c8

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Adresy IP itd. w telewizorze nie zmieniają się, połączenie jest stabilne?
Jaki masz router i skąd masz Internet? Oczywiście laptop ma Internet bez przerwy, ajk w przypadku telewizora?

profile.country.pl_PL.title
farao-----
Początkujący

Adres IP w telewizorze jest oczywiście inny niż w komputerze, podobnie jak DNS.
Czy połącznie jest stabilne... Komputer śmiga po internecie naprawdę dobrze (tu ukłony do VAIO, bo na wcześniejszym HP-ku było na dwa razy), komunikacja TVC z laptopem, tak jak wspomiałem bardzo dobra i szybka.
Router to TP-Link TL-WR340G, a internet jest dostarczany drogą Radiową (mam jeszcze po drodze jedno urządzenie połączone z anteną), jego prętkość to 54Mb/s.
Komputer pracuje na WIRELESS a telewizor przez wzgląd na usytuowanie i oszczędność UWA-BR100 to wydatek rzędu 249zł, podpięty jest przewodowo.
Czy jesteście w stanie dojść dlaczego nie mogę przeglądać stron internetowych na mojej BRAVII?? :c25
Dodam , jako ciekawostkę, iż 3 krotnie udało mi się po resetach i tego typu czynnościach połączyć z netem, lecz na chwilę (3-5minut), a potem nic.... myśli, myśli, myśli... tak jakby coś się "zatykało"...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Możesz zrobić print screena panelu WAN i LAN w routerze i wrzucić na forum?
W międzyczasie możesz włączyć w routerze DHCP i ponownie podłączyć telewizor z routerem - może pomoże.

beemwu87
Nowicjusz

Witam

 

I jak rozwiazales jakos ten problem ? Bo mam tak samo i niemam pomyslu co robic ...

Niby wszystko ok a przy laczeniu blad sieci