anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Akumulator-zamiennik do HX9V

profile.country.pl_PL.title
waltur
Początkujący

Akumulator-zamiennik do HX9V

Kupiłem akumulator- zamiennik dobrej firmy do nowego HX9V. Po 2 s od włączenia aparatu wyświetlił się napis "Można używać tylko z odpowiednim akumulatorem" i po chwili aparat wyłączył się. Wielogodzinne ładowanie akumulatora nie zmieniło sytuacji. Pomiar napięcia na skrajnych stykach wykazał, że jest jak w oryginale (nieco różniły się napięcia pomiędzy środkowym a skrajnymi stykami. Dostawca baterii zasugerował, że prawdopodobnie w nowych aparatach jest ochrona przed zamiennikami. Czy może być to prawda? W instrukcji aparatu nie ma informacji o takim zabezpieczeniu.
Podkreślam, że zamiennik jest produkcji dużej amerykańskiej firmy a nie warsztatu zza krzaka.
Czy ktoś coś wie na ten temat?

11 ODPOW. 11
spolnemesis1paejw
Początkujący

waltur napisał(a):

zamiennik jest produkcji dużej amerykańskiej firmy a nie warsztatu zza krzaka.

Uważam, że "duża amerykańska firma" powinna zadbać o to, by jej produkty działały zgodnie z przeznaczeniem.

Poza tym, czy w instrukcji, nie ma takiego zdania? Należy stosować tylko oryginalne akumulatory, przewód wielofunkcyjny
USB (w zestawie) oraz zasilacz sieciowy (w zestawie) firmy Sony.



Sądzę, że spokojnie możesz reklamować akumulator u dystrybutora, jako niezgodny z przeznaczeniem.
Niestety - z zamiennikami często są problemy.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nemesis napisał(a):

Niestety - z zamiennikami często są problemy.


Dobrze, że tym razem problem jest na dzień dobry i można produkt oddać/reklamować.
Ile to zamienników potrafiło paść lub drastycznie zmniejszyć pojemność po np. pół roku. Nie mam zaufania do zamienników.


nemesis napisał(a):

waltur napisał(a):

zamiennik jest produkcji dużej amerykańskiej firmy a nie warsztatu zza krzaka.

Uważam, że "duża amerykańska firma" powinna zadbać o to, by jej produkty działały zgodnie z przeznaczeniem.

Poza tym, czy w instrukcji, nie ma takiego zdania? Należy stosować tylko oryginalne akumulatory, przewód wielofunkcyjny
USB (w zestawie) oraz zasilacz sieciowy (w zestawie) firmy Sony.


Popieram w całej rozciągłości.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
waltur
Początkujący

Wiadomo, że zamiennik może nie spełniać kryteriów jakościowych oryginału, ale tu jest chyba inny problem - prawdopodobnej wyrafinowanej technicznie blokady antyzamiennikowej. Sądzę, że użytkownik/klient powinien być o takiej blokadzie poinformowany.
Przy dzisiejszym postępie technicznym możliwe jest wyprodukowanie lepszego akumulatora niż oryginalny, dlaczego użytkownik ma być pozbawiony możliwości wykorzystania czegoś lepszego i nowocześniejszego?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Producent aparatu gwarantuje, że będzie on działać poprawnie z oryginalnymi akcesoriami.

Producent zamiennika powinien się więc wysilić, aby spełnić wymogi jakie stawia producent danego sprzętu, prawda? Jeśli jego produkt faktycznie może być lepszy niż referencyjny to rynek sam rozstrzygnie czy się będzie to sprzedawać.

W momencie gdy coś nie działa, to pomimo teoretycznie lepszych parametrów, produkt pozostaje zwyczajnie niedopracowanym. :c63

profile.country.pl_PL.title
waltur
Początkujący

Ponieważ sprzedawca zaczął się wypinać na moją reklamację, to ostrzegam wszystkie potencjalne ofiary przez sprzedawcą (m.in. na Allegro) SystemBank i producentem Polaroid.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

hola hola!
Nie poddawaj się.
Masz dowód zakupu?
Ile dni minęło od momentu odebrania zakupu do chęci zwrotu ?
No i jeszcze masz taką opcje jak niezgodność towaru z umową. Masz prawo do reklamacji, zwłaszcza, że produkt nie działa.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
waltur
Początkujący

Mam dowód zakupu, mam 2-letnią gwarancję, złożyłem reklamację, zażądałem naprawy lub wymiany, odesłałem akumulator ale bez opakowania, bo opakowanie było jednorazowe, tzn. trzeba było je uszkodzić, żeby wyjąć (wyciąć) z niego akumulator (niestety, dokonałem tego w pracy i wyrzuciłem zniszczone opakowanie, zanim w domu sprawdziłem jego działanie, ale jaki to ma wpływ na reklamację gwarancyjną lub zgodności z umową?).
SystemBank, który jest podobno oficjalnym dystrybutorem Polaroid w Polsce, twierdzi w dzisiejszy mailu (cytuję):
"przykro mi ale to nie my zabezpieczyliśmy ten aparat przed akumulatorem
dlatego nie ma go w spisie pasujących.
to nie złe dane sa na aukcji tylko prawdziwe -nie ma na aukcji tego modelu Sony tylko dlatego ,że nie bedzie tego akumulatora czytał, z tą sprawa praszę sie zwrócić do sony a nie do nas bo u nas jest to prawidłowe na aukcji
prosze o opakowanie + orginalny paragon do zwrotu kasy.Poz R Lud.Akumulator jest OK tylko nie do tego Sony.

Poz R Lud.
Pozdrawiamy, życząc miłego dnia :)
pracownicy firmy Systembank


Zapytałem pomoc techniczną Sony, czy to prawda, że w aparacie jest jakieś zabezpieczenie przeciwzamiennikowe, bo obawiam się, że to zwykła nieprawda.

Nie jestem w stanie sprostać żądaniu sklepu dostarczenia do sprzedawcy opakowania (zniszczonego zresztą, jw.) bo go wyrzuciłem.
Sprawę o tyle warto nagłośnić, że wielu innych użytkowników aparatów tej serii może stać się ofiarami tego produktu i tego sklepu. Dlatego podaję link do wciąż trwającej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=1877393264" target="_blank

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a ja polecam kontakt z rzecznikiem praw konsumenta. Pomoże Ci napisać stosowne pismo (pewnie mają konkretne puste druki).

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Oni nie muszą wymieniać do których aparatów dany akumulator pasuje.

W tytule jak byk stoi, że to jest ZAMIENNIK!
Punkt szósty głównych zalet:
. Pełna kompatybilność z oryginalnym akumulatorem jak i ładowarką.

Punkt 4 specyfikacji:
Akumulator w 100% kompatybilny z oryginalnym akumulatorem NP-BG1 / NP-FG1

Mamy jeszcze takie coś:
Akumulator dedykowany jest m.in. do następujących modeli aparatów:

SONY CYBERSHOT HX5V / H55 / H50 / H10 / H10 / H9 / H7 / H3 / WX1 / W35 / W230 / W80 / W50 / W150 / W200 W90 / W290 / W170 / W55 / W120 / W70 / T20 / T100 / W300 / W220 / W130 / W30 / N1 / N2



Między innymi, czyli masz prawo sądzić, że do HX9V też będzie działać, szczególnie że nie ma żadnej informacji o braku współpracy.

W kwestii opakowania, które było jednorazowe (blister) najlepiej jak skontaktujesz się z Federacją Konsumentów. Z tego co wiem, nie ma już obowiązku trzymania opakowań oryginalnych, ale upewnij się.

To nie producent aparatu musi się wysilać żeby akumulator-zamiennik pasował, tylko właśnie producent tego zamiennika.