anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

bateria

rometo-----
Początkujący

bateria

witam
posiadam aparacik Sony Cyber-shot W170 i ostatnio padła mi ładowarka do niego i zanim doszła nowa, którą zamówiłem chciałem naładować baterię za pomocą innej ładowarki i niestety chyba sobie tym popsułem baterię :( bo jak teraz włączam aparat wyskakuje mi komunikat "używaj tylko zgodnych baterii" i moje pytanie brzmi czy można jakoś sformatować baterię bądź w jakiś inny sposób zrobić tak aby bateria pasowała czy pozostaje mi tylko kupić nową.

3 ODPOW. 3
koniu_88
Początkujący

rometo napisał(a):

witam
posiadam aparacik Sony Cyber-shot W170 i ostatnio padła mi ładowarka do niego i zanim doszła nowa, którą zamówiłem chciałem naładować baterię za pomocą innej ładowarki i niestety chyba sobie tym popsułem baterię :( bo jak teraz włączam aparat wyskakuje mi komunikat "używaj tylko zgodnych baterii" i moje pytanie brzmi czy można jakoś sformatować baterię bądź w jakiś inny sposób zrobić tak aby bateria pasowała czy pozostaje mi tylko kupić nową.


Baterii się nie formatuje ;) Jak już coś to formuje :)
Poczytaj gdzieś na internecie o regeneracji akumulatorków.. Coś tam było z zamrażalnikiem czy coś.. Jeżeli to nie pomoże to nie mam pomysłów.

wojttekk_foto
Początkujący

Możliwe że podczas ładowania w innej ładowarce coś się " poprzestawiało " w baterii i aparat czyta ją jako nieorginalną. Jak możesz to pożycz od kogoś baterie i przywróć ustawienia fabryczne aparatu.

Nie kombinuj nic z zamrażalnikiem, bo tym możesz jeszcze bardziej popsuć baterie.

Jeśli to nie pomoże to idź do serwisu i powiedz że normalnie ładowałeś baterie, a potem po włożeniu jej do aparatu, wyskakuje Ci taki komunikat.

koniu_88
Początkujący

Zapomniałem dopisać, że zamrażalnik to ostateczna ostateczność gdy wszystko zawiedzie..
wojttekk_foto dobrze radzi :thumbsup: