anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC W350 problem z zapisem na SD

profile.country.pl_PL.title
wojtii
Początkujący

DSC W350 problem z zapisem na SD

Od jakiegoś czasu moj W350 ma problem z zapisem zdjęć na karty SD. Jakiekolwiek karty SD a mam 3 szt. o roznych pojemnosciach - od 512 MB do 8GB. Po wyłaczeniu i właczeniu zapisze kilka zdjec a pozniej juz nic nie zapisuje. Restart i podobna sytuacja.

Jesli ktos wie co mogło by być przyczyna proszę o odp. jesli nie wyląduje w reklamacji.

Myślę, że nie bedzie problemu z reklamacja tego aparatu na terenie Polski bo zakupilem go w maju, br. w Andorze.

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
wojtii
Początkujący

Kraj Andora nie nalezy do UE :c7 Bedac tam kilkakrotnie w tym roku zakupilem takze kamerke HD bo ceny mieli naprawde rewelacyjne. Dzisiaj sie dowiaduje, że sprzęt sony nie jest serwisowany na podstawie karty gwarancyjnej w PL z krajów nie należących do UE :shock: szkoda... :cry: kto tanio przeczysci mi DSC-W350 i kamerke DCR-SX30 ?

Kamerka i aparacik byly w torbie a obok nich piwo w 0,5l szklanej butelce. Było trach i... natychmiastowe wyjecie mokrych sprzetów pomoglo na tyle, że odlaczylem baterie i zaraz zaczalem suszyć suszarka do wosów. Na drugi dzien kamera odpala, ładuje baterie nic nie wyswietla. Tak jakby byla zaslonieta przeslona obiektywu. Aparacik, odpalil, po kilku sesjach zdjeciowych zaczał sie chować obiektyw. Szuka ostrosci wysówa się i chowa, pozniej trzeba go resetowac i właczyc ponownie.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Z tego co piszesz wynika, że często bywasz w Andorze - możesz tam oddać tam sprzęt do naprawy gwarancyjnej.
Inna rzecz, że tego typu uszkodzenie - zalanie na pewno nie będzie wykonane bezpłatnie :flushed: W obu przypadkach prawie na pewno nastąpiła korozja i istnieje duże prawdopodobieństwo, że trzeba wymienić znaczną część podzespołów = naprawa nie opłacalna.
Proponuję wysłać sprzęt do firmy Sontronic - autoryzowany serwis, sprawdzę co padło i podadzą wycenę - Ty podejmujesz decyzję czy naprawiać czy też kupić nowy sprzęt.

profile.country.pl_PL.title
wojtii
Początkujący

Sadam - "Z tego co piszesz wynika, że często bywasz w Andorze " bywalem kiedy pracowałem w południowej Francji pod Tuluza i czesto na weekendy autem jezdzilismy z kolega na zakupy w to piekne piejsce w pireneje.

"... prawie na pewno nastąpiła korozja i istnieje duże prawdopodobieństwo, że trzeba wymienić znaczną część podzespołów = naprawa nie opłacalna." Po zalaniu nastapilo natychmiastowe suszenie (okolo 3 min po wydazeniu) rdza czy zasniedziale styki, etc. pojawiaja sie po dluzszym okresie bezczynnosci przeciwdzialania takiemu wypadkowi zdarzen

"... Proponuję wysłać sprzęt do firmy Sontronic - autoryzowany serwis, sprawdzę co padło i podadzą wycenę - Ty podejmujesz decyzję czy naprawiać czy też kupić nowy sprzęt"

Jestem poniekad elektronikiem z zawodu i mysle ze jezeli gwarancja zakupionego towaru w Andorze nie obowiazuje w PL bo kraj ten nie nalezy do UE sam zajme sie rozkreceniem i przeczyszczeniem kazdego elementu z osobna :c2

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

No to powodzenia :c10
Bez odpowiednich narzędzi i instrukcji gdzie nacisnąć żeby zdjąć obudowę bez jej zniszczenia może wymagać sporej odrobiny szczęścia :) Najwyżej zostanie Ci parę zbędnych części.