anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC W350 problem z zapisem na SD

profile.country.pl_PL.title
wojtii
Początkujący

DSC W350 problem z zapisem na SD

Od jakiegoś czasu moj W350 ma problem z zapisem zdjęć na karty SD. Jakiekolwiek karty SD a mam 3 szt. o roznych pojemnosciach - od 512 MB do 8GB. Po wyłaczeniu i właczeniu zapisze kilka zdjec a pozniej juz nic nie zapisuje. Restart i podobna sytuacja.

Jesli ktos wie co mogło by być przyczyna proszę o odp. jesli nie wyląduje w reklamacji.

Myślę, że nie bedzie problemu z reklamacja tego aparatu na terenie Polski bo zakupilem go w maju, br. w Andorze.

13 ODPOW. 13
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Jakiej firmy są to karty? Czy nie było z nimi problemów w innych aparatach? Czy sformatowałeś je w aparacie?

Co do gwarancji - to może być problem- Andora nie jest w Unii Europejskiej.


PS. Czy wjeżdżając do Andory potrzebny był paszport, czy wystarcza dowód?

profile.country.pl_PL.title
wojtii
Początkujący

SD no name. To nie ma znaczenia jakiej firmy bo dzialaly z roznymi urzadzeniami i nie bylo z nimi zadnych problemow. Nie ma w tym modelu z pod menu formatu. Są opcje kasowania zdjec w zakresie daty, wiele obrazów, ten obraz. Formatu dokonuje z pod systemu XP w systemie plików FAT lub FAT 32. Andora moze nie jest w UE ale znajduje sie w Europie :) Czy gwarancja obejmuje tylko kraje UE ?? :c7 czy obejmuje tereny krajów leżących w europie ?? Andora to małe Panstewko leżace w pirenejach. Granice są otwarte. Czasami zdarza się kontrola. Bedac tam 5 razy co 14 dni raz zdarzyło mi się kontrolowanie na przejsciu granicznym od strony Francji.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Hmm, na str. 7 instrukcji, zalecają formatowanie karty w aparacie. Zresztą w żadnym aparacie foto nie zaleca sie formatowania w komputerze.
Mam wrażenie, że gwarancja "europejska" obejmuje tylko kraje unii, ale mogę się mylić. Może też zależeć, na jaki rynek dany egzemplarz został wyprodukowany.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wojtii
Początkujący

Ok! Wszystko gra i buczy :) Formatowanie z pod aparatu pomogło. Zapisuje juz kazde zdjecie ktore nim wykonam. Dla Wszystkich, którzy szukają jeszcze jakiś porad odnośnie tego modelu Cyber-shota podaje link do PL instrukcji obsługi.

Co do samej karty gwarancyjnej hiszpan z pochodzenia, ktory sprzedawał mi w Andorze w tamtym czasie aparacik zapewniał mnie, że jest ona także honorowana na terenie RP. :) tak mi się przypomniało teraz. Rozmowa była przeprowadzona w j.francuskim i z tego co zrozumiałem tak powiedział choć nie wiedział kiedy zapytałem gdzie lezy RP :) he

http://byy.pl/cybershotDSCW350/

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

wojtii napisał(a):

SD no name. To nie ma znaczenia jakiej firmy bo dzialaly z roznymi urzadzeniami i nie bylo z nimi zadnych problemow. Nie ma w tym modelu z pod menu formatu. Są opcje kasowania zdjec w zakresie daty, wiele obrazów, ten obraz. Formatu dokonuje z pod systemu XP w systemie plików FAT lub FAT 32. Andora moze nie jest w UE ale znajduje sie w Europie :) Czy gwarancja obejmuje tylko kraje UE ?? :c7 czy obejmuje tereny krajów leżących w europie ?? Andora to małe Panstewko leżace w pirenejach. Granice są otwarte. Czasami zdarza się kontrola. Bedac tam 5 razy co 14 dni raz zdarzyło mi się kontrolowanie na przejsciu granicznym od strony Francji.



To, że karty są no name ma spore znaczenie i właśnie się o tym przekonałeś.
Formatowanie w W350 - wciskasz klawisz menu, zjeżdżasz na sam dół do walizeczki, i tam drugie od dołu menu może mieć dwa kształty -jeżeli nie masz włożonej karty pamięci to wyświetla się symbol "scalaka" - możesz formatować pamięć wewnętrzną. Jeżeli masz włożoną kartę to symbol przypomina kartę MS. Możesz formatować kartę, tworzyć katalogi itp.
Gwarancja obejmuje kraje UE.

profile.country.pl_PL.title
wojtii
Początkujący

Jak widac powyzej wsszystko juz jest dobrze :c25

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wojtii napisał(a):

podaje link do PL instrukcji obsługi

Po co taka kombinacja? Na stronie Sony.pl też jest tekst instrukcji do pobrania.

Cieszę się, że wszystko gra :smileythumbsup:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wojtii
Początkujący

I się zaczęło :c7 problem powrócił. Pomimo fomatowania karty SD z pod aparatu nadal czasami nie zapisuje zdjęć.

Nie moge odnalezc paragonu fiskalnego, od tego aparatu. Czy sama karta gwarancyjna i pieczatka sklepu Pireney z kraju Andora wystarczy do reklamacji w ramach gwarancji ? Mam także juz problem z obiektywem. Czasami po właczeniu chowa się i wysuwa i nie może złapać ostrości.

oldguest
Początkujący

wojtii napisał(a):

I się zaczęło :c7 problem powrócił. Pomimo fomatowania karty SD z pod aparatu nadal czasami nie zapisuje zdjęć.

Nie moge odnalezc paragonu fiskalnego, od tego aparatu. Czy sama karta gwarancyjna i pieczatka sklepu Pireney z kraju Andora wystarczy do reklamacji w ramach gwarancji ? Mam także juz problem z obiektywem. Czasami po właczeniu chowa się i wysuwa i nie może złapać ostrości.



Dokument zakupu jest podstawowym dokumentem uprawniającym do gwarancji. Trzeba by też zadzwonić na BOK Sony czy uznają gwarancję w Polsce na zakupiony sprzęt w w/w miejscu.

Co do zapisu to obawiam się iż to wina karty (przynajmniej tak wynik z moich doświadczeń że problemy z zapisem w 90% są spowodowane kartą).