anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-S730: Problem z bateriami

profile.country.PL.title
LukaWars
Poszukiwacz

DSC-S730: Problem z bateriami

Opis problemu:
Wkładam całkiem nowe baterie (znanych marek np. philips) AA R6 cynkowo węglowe (w instrukcji pisze, że są dobre), włączam aparat i przy próbie zrobienia zdjęcia aparat się wyłącza. Po ponownym włączeniu aparatu na wyświetlaczu widzę, że baterie są już rozładowane. Czasem nawet po włożeniu baterii bez jakichkolwiek większych działań mam ''pół energii'' w aparacie. Tym sposobem zmarnowałem 12 nowych baterii, ale to mały problem. Martwię się o swój aparat.

Kilka danych o moim aparacie:
Aparat kupiłem w 2008 roku, czytałem że wtedy obowiązywała jeszcze 1-roczna gwarancja więc na nic to, że mam podbitą kartę gwarancyjną i niemal wyblakły paragon z jego zakupu. Nie przypominam sobie aby aparat kiedykolwiek upadł i o coś uderzył. Ostatni rok przeleżał w pudełku przez nikogo nie ruszany.

Na początku, 2 lata temu takie 2 baterie starczyły mi na jakąś godzinę pracy aparatu, dzisiaj nie wystarczają na zrobienie jednego zdjęcia.

I tu mam właśnie pytanie czy wiecie co to za problem. Czytałem tematy i ktoś polecił aby przerzucić się na akumulatorki bo takie baterie alkaliczne są nie ekonomiczne. No i mam pytanie czy pomimo wygaśnięcia gwarancji mam prawo do jakiegoś serwisu, aby tam bezpłatnie zdiagnozowali ewentualny problem?

7 ODPOW. 7
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Dwa pytanka:
1 Czy aparat w szafie leżał z włożonym bateriami?
2 Gdzie i kiedy(data) kupiłeś aparat - w jakim sklepie?

profile.country.PL.title
LukaWars
Poszukiwacz

1. Tak leżał z bateriami. Czy zakupienie akumulatorów załatwi mój problem?
2. Kupiłem na początku grudnia 2008 roku w Kulturomaniaku (w E. Leclercu w Lublinie).

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

1. Tak leżał z bateriami. Czy zakupienie akumulatorów załatwi mój problem?


Czy baterie nie "wylały się"? Czy po ich wyjęciu nie było na nich dziwnego osadu? Być może doszło do tego i teraz na stykach pojawia się jakieś zwarcie, które powoduje szybkie rozładowanie baterii. Jeżeli jest tam czysto to spróbowałbym z jakimiś dobrymi akumulatorami.

2. Kupiłem na początku grudnia 2008 roku w Kulturomaniaku (w E. Leclercu w Lublinie).


No to niestety jest już po gwarancji, gdybyś kupił w Salonie Sony to objęte by było rękojmią.

profile.country.PL.title
LukaWars
Poszukiwacz

Nie zauważyłem aby baterie się wylały. Po prostu aparat z nimi kurzył się nieruszany w pudełku. Ale fakt, na jednym styku w aparacie na ''blaszce'' jest taki dziwny niebieski osad/farba. Czy może to ma coś z tym wspólnego? Zdrapać to?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

No raczej ten osad nie pomaga :c9 Zdrap go i spróbuj delikatnie przeszlifować jakimś papierem ściernym. Jeżeli nie poszło dalej to może trochę pomoże.

Bartolomeo
Początkujący

Witam, chciałbym się podpiąć do tematu. Mam taki sam model aparatu i też zauważyłem, że rozlała mi się jedna bateria. Czy serwis Sony naprawi to? Data zakupu to 28 stycznia 2009, tylko że w Avansie (tam był kupowany aparat) dali mi tylko paragon bez żadnej karty gwarancyjnej. Sam paragon wystarczy?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Naprawić na pewno naprawi tylko, że odpłatnie bo gwarancja już się skończyła. Choć pewnie tego typu "usterka" raczej nie jest nią objęta.