anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dyfuzor do lampy hx100

Mikolaj-----
Początkujący

dyfuzor do lampy hx100

Może ktoś wie jaki i gdzie kupić dyfuzor do wbudowanej lampy do sony hx 100.

Zg dzieki za pomoc

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Mikolaj napisał(a):

Może ktoś wie jaki i gdzie kupić dyfuzor do wbudowanej lampy do sony hx 100.

Zg dzieki za pomoc



Też byłbym zainteresowany takim dyfuzorem, ale obawiam się że nie ma czegoś takiego w sprzedaży. Chyba poszukam mlecznego przezroczystego pudełka po kliszy analogowej i sam sobie zrobię dyfuzor :c20
Pozdrawiam

Mikolaj-----
Początkujący

Zamówiłem coś takiego:
Dyfuzor uniwersalny MQ-B3 do lamp Pop-up

Dam znać co to warte i czy cokolwiek zmienia.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Mikolaj napisał(a):

Zamówiłem coś takiego:
Dyfuzor uniwersalny MQ-B3 do lamp Pop-up

Dam znać co to warte i czy cokolwiek zmienia.

Pozdrawiam




Hej Mikołaj - testowałeś już ten dyfuzor?
Ja trochę testowałem z pudełkiem po kliszy, które bezpośrednio nakładałem na lampę. Samo pudełko zmiekcza cienie w niewielkim sopniu, dla tego założyłem jeszcze dodatkową białą nakrętkę - wtedy efekt zmiękczający cienie był większy. Zauważyłem też, że taka nakrętka przy fotografowaniu w trybie makro na najkrótszej ogniskowej nieźle niweluje cień obiektywu, różnica jest ogromna.

Mikolaj-----
Początkujący

Cześć
Tak
Nie jest źle , nawt daj się to wsunąć na wypustke pod lampą.

Ładnie zmiękcza śfiatło lampy może nie tak jak pełny dyfuzor na lampe ale da sie działać

pozdrawiam

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Ja zrobiłem dyfuzor z buteleczki po Actimelu - na boku wyciąłem otwór na lampę, na którą bezpośrednio nakładam dyfuzor i trzyma się bez żadnych dodatkowych gumek i zaczepów.

Poniżej zdjęcia prezentujące efekt działania dyfuzora - siła błysku lampy dokładnie taka sama w obu zdjęciach.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

MBgryf napisał(a):

Ja zrobiłem dyfuzor z buteleczki po Actimelu - na boku wyciąłem otwór na lampę, na którą bezpośrednio nakładam dyfuzor i trzyma się bez żadnych dodatkowych gumek i zaczepów.

Poniżej zdjęcia prezentujące efekt działania dyfuzora - siła błysku lampy dokładnie taka sama w obu zdjęciach.



Według mnie siła błysku nie była taka sama. Aby to stwierdzić musiałbyś użyć lampy w trybie manualnym z siłą błysku ustawioną na stałe. Dyfuzor tego typu na pewno rozproszy światło, spowoduje, że jest większa powierzchnia świecenia, światło rozchodzi się w różnych kierunkach, odbija się od różnych powierzchni i staje się miększe. Natomiast dyfuzor zabiera pewną ilość światła z powodu przejścia światła przez jakąś nieprzezroczystą powierzchnię - to po pierwsze. Po drugie światło się rozprasza. Dlatego aby prawidłowo naświetlić scenę lampa musi błysnąć mocniej. Przy większych odległościach lampie z dyfuzorem zabraknie mocy aby poprawnie oświetlić scenę.
Ja nie neguję używania dyfuzora, nawet zachęcam do korzystania z niego, do kombinowania, jak w ciekawy sposób oświetlić scenę. Należy jednak pamiętać o stratach światła szczególnie przy korzystaniu z tak małych lamp błyskowych.
Przy okazji na załączonym obrazku najprawdopodobniej zastosowany był automatyczny balans bieli. Aparat wiedział, że będzie naświetlał z lampą błyskową i dlatego był przygotowany na inny kolor. Rada na przyszłość - trzeba zastosować kawałek niebieskiej folii wewnątrz dyfuzora albo fotografując z dyfuzorem ustawiać ręczny balans bieli na jakieś 3600K - 4200K.

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

piotruso napisał(a):

MBgryf napisał(a):

Ja zrobiłem dyfuzor z buteleczki po Actimelu - na boku wyciąłem otwór na lampę, na którą bezpośrednio nakładam dyfuzor i trzyma się bez żadnych dodatkowych gumek i zaczepów.

Poniżej zdjęcia prezentujące efekt działania dyfuzora - siła błysku lampy dokładnie taka sama w obu zdjęciach.



Według mnie siła błysku nie była taka sama. Aby to stwierdzić musiałbyś użyć lampy w trybie manualnym z siłą błysku ustawioną na stałe.



Zdjęcia były robione w manualnym trybie lampy z ustawioną siłą błysku na 0 (standardową) zakres regulacji siły błysku z HX100V jest od -2 do +2 więc mam jeszcze trochę zapasu w sile błysku lampy.

Masz rację balans bieli był na auto dlatego kolorystyka i temperatura barwowa jest inna. Pokombinuję jeszcze z ręcznym ustawieniem balansu bieli i ewentualnie z tą niebieską folią - dzięki za radę.

Mikolaj-----
Początkujący

gdzie udało ci się kupić adapter 58 mm do tego sonego?

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Mikolaj napisał(a):

gdzie udało ci się kupić adapter 58 mm do tego sonego?

Pozdrawiam




Adapter kupiłem na allegro, podaję Ci linka do aukcji (4 dni do końca)

http://allegro.pl/sony-hx100v-adapter-n ... 60547.html


Pozdrawiam