anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

[H5] Nie dziala lampa blyskowa

cmsydney
Początkujący

[H5] Nie dziala lampa blyskowa

Witam
Od pewnego czasu nie dziala w aparacie lampa blyskowa. Przy ustawieniu wymuszenia lampy, lampa sie laduje, przy nacisnieciu spustu lampa sie otwiera, natomiast nie ma blysku. Czym to moze byc spowodowane? Uszkodzenie programowe, uszkodzenie wyzwalacza czy moze przepalona zarowka? W jaki sposob dobrac sie do zarowki by sprawdzic czy jest przepalona?
Pozdrawiam

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Polecam kontakt z serwisem. Samodzielne próby mogą przynieść więcej szkody, poza tym skąd weźmiesz palnik do wymiany? A może to nie palnik?

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

Miałem ze 2 przypadki nie działającej lampy i nie były to żarówki a moduł sterowania... Najprościej oddać do najbliższego Sony Centre żeby przesłali do Serwisu. Będzie wycena będzie można zastanowić czy się opłaca i zdecydować (najwyżej 33-34zł za transport).

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Przedmówcy dobrze piszą:)
Od siebie dodam tylko, że przed chwilą wrócił do nas z podobnej naprawy H10 - wymiana modułu sterowania lampą - koszt 330 zł z transportem. Oczywiście przy H5 może to być nieco inna kwota.

cmsydney
Początkujący

Znam sie na elektronice, wiele urzadzen rozbieralem i je naprawialem samodzielne.
Chce sprawdzic czy jestem w stanie sam to naprawic (wymiana zarowki) czy nie. Dlatego chcialbym sie dowiedziec jak dobrac sie do zarowki by sprawdzic czy jest przepalona. W necie instrukcji nie znalazlem (a przykladowo do spustu migawki byla).
Druga rzecz to czas. Jak oddam do serwisu to raz, ze strace kase na cos co moge sam sprawdzic a dwa nie mam aparatu przez kilkanascie dni (z Lodzi musza wyslac do Warszawy).
Kolejna rzecz to wymiana pewnie przewyzszy koszt aparatu.

I jeszcze jedno. Jakis czas temu (luty) mialem wymieniany spust w ramach gwarancji (aparat byl juz po gwarancji). Czy jest mozliwosc, ze oni to uszkodzili? Nie wiem, czy lampa dzialala po odebraniu gdyz ja nie uzywam tego aparatu.

I rowniez wazna jest informacja co jest czesciej tego przyczyna.

Zarowke da sie kupic.