anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe Cyber-shot-y w roku 2012

spolelekdj1uhxfq
Początkujący

Nowe Cyber-shot-y w roku 2012

Co myślicie o nowych Cyber-shot-ach?
Tu DSC-HX20V:
http://www.ephotozine.com/article/sony- ... otos-18605
tu zdjęcie z manekinami w iso 200 w powiększeniu dobrze wygląda.

Takiego nie chciałbym aparatu, bo po co mi 3D lub gps, który wyczerpuje niepotrzebnie baterie. Chyba, że by była możliwość wgrania mapki to taki gps byłby przydatny w terenie.

Tu z mniejszym zoom-em DSC-HX10V:
http://www.ephotozine.com/article/sony- ... otos-18602

Teraz będzie np aparat bez gps i 3d, ale z CCD 16Mp DSC-H90:
http://www.ephotozine.com/article/sony- ... otos-18598

Taki by mi odpowiadał, bo po co mam przepłacać za gps i 3d, tych funkcji nie będę używał.
Dziwi mnie, że dali w tym aparacie matryce CCD, można było CMOS. Czytałem o CCD, że ma też swoje zalety,a filmy i tak w rozdzielczości 720p filmuje, ponieważ mniejsze pliki, a jakość wystarczająca.
Co myślicie o tej matrycy CCD w tym aparacie? Dlaczego CCD, a nie CMOS?

Z tych przykładowych zdjęć w słabszym oświetleniu z aparatu z CCD matrycą zdjęcia są bardziej rozmazane w powiększeniu, ale ciekawe jak były robione,czy na statywie,czy bez.
Te 18Mp w pozostałych aparatach, czy to nie za dużo?

30 ODPOW. 30
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Dyskusja zmierza w złym kierunku. Panowie, mniej emocji.

Sony zaczyna oszukiwać, dawna świetlność tej firmy się skończyła, wydają słabe produkty i drogie.Widzę, że jesteś wielkim obrońcą Sony - płacą Ci za to.


Seba_Fan - bardzo proszę powstrzymać się od argumentacji opartej wyłącznie na własnych domysłach... :c17

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

trzy kamery sony
trzeci TV Sony wszystkie w serwisie, nowe dostawałem z wadami fabrycznymi tragedia
mam blu-ray
wieże
itd

ale to nie ma znaczenia, bo do czego Ci to potrzebne, miałem dużo sprzętu Sony i testowałem, są lepsze firmy, a ja nie będę żadnej firmy bronił bo nie jestem rzecznikiem, mówię jak jest i jak jesteśmy nabijani w butelkę, wystarczy zobaczyć (posłuchać) starego sprzętu muzycznego jakie to były rodzynki w Sony a teraz to kpina!


Sprzedawcy często mało co wiedzą co sprzedają:)

Wracajmy do tematu a nie o firmie Sony!

spolDon1fhkbr
Początkujący

bo do czego Ci to potrzebne



Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o przykłady gdzie konkurencja bije na głowę Sony. Konkretne modele.

I gdzie te przykłady "wadliwych serii".

Mam wrażenie, że jak coś Sony zrobi źłe (chociaż oczywiście o tym POINFORMUJE klientów i np. potem jeszcze 10 lat po gwarancji wymieniają na zasadzie polityki dobrej woli bo była wada) to wszyscy im to wypomiają. Cała reszta ukrywa wady i wypiera się wszystkiego i tego im nikt nie wypomina na każdym kroku... Przykładów jest więcej nie tylko z wadami, chociażby przegrzewająca się matryca w podczas nagrywania filmów. Co z tego, że w C i N nawet się szybciej przegrzewa. Ile to było rozmów typu:
S - Może Alfe?
K - E nie bo się przegrzewa podczas dłuższego filmowania (co jeden z tych co chociaż wiedział kiedy i co się dzieje)
S - przecież C i N też nawet szybciej
K - eeee nie możliwe C i N
S - a wie pan ze C i N nie ustawiają ostrości podczas filmowania albo robią to w sposób nieakceptowalny
K - jak to? NIE MOŻLIWE i wychodzi.

Ach ci klienci.

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

Może nie dopisałem, ale to był nowy TV, niestety sprawa nie była prosta i toczyła się wiele miesięcy, było to wkurzające bo byłem bez TV, nikt nic nie mówił o wadach, a TV nówka.
Za stratę TV i czekanie 2 miesiące od Sony dostałem długopis i koszulkę, no kurcze myslałem że się posikam.

Mniejsza o to, oglądając testy w Internecie itd, nowy model wypada tak samo jak poprzednio.

Pozwolę sobie zacytować mojego kolegę na temat fotek z Sony
"no cóż jeśli nie byłoby Ci wstyd pokazać żonę w taki sposób to ok...
sam oceń to zdjęcie jakby malowane farbami"

Jednak za około 1600zł oczekuję dużo więcej bo takie były ceny na początku HX9v.

Chętnie zapoznam się z dodatkowym materiałem, wiem że jeszcze jest za wcześnie, ale może coś się pokaże.


Lajam
oparte na własnym doświadczeniu i po rozmowach z osobami, które znają się na sprzęcie (elektronice)

spolDon1fhkbr
Początkujący

Może nie dopisałem, ale to był nowy TV, niestety sprawa nie była prosta i toczyła się wiele miesięcy, było to wkurzające bo byłem bez TV, nikt nic nie mówił o wadach, a TV nówka.



Po pierwsze myślę, że sprzedawca dał ciała. Czemu nie wymienił produktu skoro był "nowy TV"? Pretensje raczej miałbym do serwisu który niestety często naprawia tak jak każdy inny sprzęt czyli 2 miesiące. Niestety Sony robi co może żeby poprawić jakość serwisu TV. Nieraz widziałem samochód z serwisu gdzie cały był wyładowany telewizora innymi niż Sony, a jak już było Sony to modele "marketowe" EX400, EX300, BX jakiś.... Jak się zapytałem czy się np. EX500 psują to mówi że jeszcze takie nie zabierał :smileythumbsup:

Nadal czekam na przykłady wadliwych serii! Inaczej uznam że jak większość klientów rzuciłeś sloganami nie mając za bardzo pojęcia o FAKTACH!

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

ale uparty jesteś, temat jest o czymś innym!

w skrócie,
TV chciałem mieć bo model mi się podobał, Sony i Serwis nie ma problemu, zabrali przywieźli po tygodniu, ja sprawdzam znowu to samo, przyjechali zabrali przywieźli znowu sprawdzam przy nich mówię zabieracie do bo ja go nie chce jest to samo, mimo że wymienili na nowe części, zabrali przywieźli nowy TV i znowu dupa ja mówię nie mogliście sprawdzić. Po długich negocjacjach z Sony i robienie łaski wymienili na inny model, choć chciałem wyższy za stratny czas, ale mieli to gdzieć itd
szkoda mi o wszyskim pisać bo nic nie muszę udowadniać, znajomi mieli i mają problemy z wadliwym sprzętem od Sony, Sony nie chce zmienić, bo to wady konstrukcyjne.

Koniec dyskusji na ten temat.

spolDon1fhkbr
Początkujący

No tak ogólniki i tym podobne. Typowe.

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Dajcie spokój Panowie.
Sprzęt każdej firmy jest dobry jak się nie psuje. W razie usterki z każdym serwisem może być różnie i mogą pojawiać się konflikty na lini klient-serwis, tak jest skonstruowane w Polsce prawo konsumenta. W USA np. to i do roku czasu możesz oddać sprzęt wypowiadając magiczną formułę "ten towar nie spełnia moich oczekiwań" i zwrot kasy lub wymiana. Ale tam klient jest traktowany iście po królewsku, może kiedyś i u nas tak będzie. Na razie jesteśmy skazani na różne historie z serwisami: zarówno takie gdzie klient jest równym partnerem jak i takie gdzie musi walczyć o swoje prawa.
Z perspektywy kilkunastu lat uważam, że i tak obsługa serwisowa w Polsce uległa dużej poprawie.

Pozdrawiam i życzę samych pozytywnych kontaktów z serwisami a najlepiej żeby ich wogóle nie musiało być :c37

spolelekdj1uhxfq
Początkujący

Przykład wady fabrycznej, wadliwej serii w wątku:

sony hx7v refleksy problem

viewtopic.php?f=45&t=11852

Super technika HDR pod słońce, wszystkie aparaty tej serii mają to samo

Serwis odesłał aparat pisząc, że to normalne, cytuję:

Widoczne plamy na zdjęciach są efektem odbicia światła słonecznego od dna soczewki - nie jest to usterka !!!

spolDon1fhkbr
Początkujący

elekdj napisał(a):

Przykład wady fabrycznej, wadliwej serii w wątku:



elekdj napisał(a):

wszystkie aparaty tej serii mają to samo




Mylisz się. Jeśli wszystkie aparaty tak mają to nie wada fabryczna, ani wadliwa seria tylko cecha tego/tych produktów. Tak samo jak w WX5 lampa + szeroki kąt = cień w rogu zdjęcia. Czy Blue Dot w wyższych modelach kamer konsumenckich. Coś za coś... Proste.