anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z płynnym odtwarzaniem filmów z DSC HX20V

profile.country.pl_PL.title
kazrod
Początkujący

Problem z płynnym odtwarzaniem filmów z DSC HX20V

Witam!

Zakupiłem aparat DSC HX20V, głównie do wykonywania klipów filmowych, i mam problem z płynnym odtwarzaniem powyższych, nagranych w najlepszej jakości. Problem nie występuje przy odtwarzaniu bezpośrednio z aparatu podłączonego do TV poprzez kabel HDMI. Natomiast po zgraniu materiału na komputer (SONY VAIO, procesor i5,monitor fuul HD,ram 4 GB, karta ATI), nie mogę uzyskać płynnego odtwarzania. Szybciej poruszające się obiekty przemieszczają się lekko skokowo. To samo dzieje się przy przemieszczaniu powolnym aparatu podczas filmowania lub "zoomowania". Próbowałem różnych "plajerów"

i bezskutecznie. Próby były wykonywane również na mocniejszych komputerach i kartach graficznych-bezskutecznie. W SONY Center gdzie zakupiłem aparat, dzieje się to samo-rozkładają ręce. W serwisie Sony- to samo. Może ktoś z Kolegów potrafi rozwiązać ten problem? Nie mam pomysłu co dalej robić. Jest to bardzo wkurzające, bo nagrane filmy są bardzo dobrej jakości ale tylko przy odtwarzaniu bezpośrednim z aparatu. Ile można zmieścić tych filmów na karcie pamięci? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Kazimierz




Message was edited by: -Nagata-

Post został zedytowany ponieważ zawierał osobiste informacje na temat użytkownika.

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,


Napisz proszę czy odtwarzasz te klipy z dysku czy z karty pamięci poprzez czytnik kart w komputerze.

Dobrze by było gdybyś był uprzejmy napisać jakich programów używasz do odtwarzania AVCHD.


Mam dość dużo filmów z HX20 i dopiero po zgraniu ich na twardy dysk jest płynnie odtwarzane np. w Windows Media Player (nawet nie instalowałem innych odtwarzaczy bo dopiero odświeżałem system).


Polecam użyć PlayMemories jako odtwarzacza do plików video.


Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
kazrod
Początkujący

Klipy importuję do komputera bezpośrednio po połączeniu aparatu poprzez USB i odtwarzam WMP. Do importu i odtwarzania używałem też Play Memories Home. Próbowałem KM player, Best plyer, Splash player, Nero. Kolega próbował u siebie na dużo mocniejszym komputerze i to samo. Mało tego, on ma aparat Hx 100V, i mój klip(plik żródłowy MTS) nagrał na swoją kartę i wykonywał różne próby łącznie z nagraniem na płytę BR w nagrywarce SONY, bez skutku. Odtwarzacza Play Memories nie używałem.

Pozdrawiam

Ps. Teraz się zorientowałem, że chodziło Ci chyba o Play Memories Home. Tak jak wspomniałem oczywiście od początku używałem ale z takim samym czyli złym skutkiem.

Message was edited by: kazrod

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Trudno mi powiedzieć, dlaczego u Ciebie tak szarpie. AVCHD wymaga mocniejszej maszyny, owszem, ale bez przesady...moje VAIO ma 3 lata i naprawdę nie odczuwam żadnego dyskomfortu w pracy z plikami AVCHD.


Spróbuj jeszcze PlayMemories.

profile.country.pl_PL.title
kazrod
Początkujący

Dzięki za zainteresowanie. Czy mówisz o programie Play Memories Home od SONY?

profile.country.pl_PL.title
kazrod
Początkujący

Jeszcze jedno pytanie. Czy nie ma u Ciebie żadnej różnicy podczas odtwarzania bezpośrednio z aparatu poprzez HDMI, a za pośrednictwem odtwarzacza z komputera?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Nie odtwarzam bezpośrednio z aparatu przez HDMI.

Zazwyczaj komputer, albo PS3.

profile.country.pl_PL.title
kazrod
Początkujący

A to proponowałbym spróbować. Prawdopodobnie bedzie spora różnica na plus przy odtwarzaniu dynamicznych scen.

Dziękuję i pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Niedawno oglądałem sobie filmiki nagrane HX200V z pokazów lotniczych i powiem tak - dynamiki im nie brakuje...raczej wychodzi brak statywu przy maksymalnym zoomie. :wink:


Co do PlayMemories - to tak, tam jest wbudowany odtwarzacz AVCHD.

Podobnie jak w poprzednich wersjach czyli Pictore Motion Browser, bardzo dobrze radził on sobie z odtwarzaniem video. Oczywiście zasada jest jedna - odtwarzając z karty pamięci nie ma gwarancji płynności.



profile.country.pl_PL.title
kazrod
Początkujący

Witam ponownie!

Oglądałem film z pobytu na Sycylji z wątku "aparat idealny na wakacje", wykonany HX20V. Oczywiście odtwarzanie wyraźnie nie jest płynne. Aby się o tym przekonać trzeba porównać ten materiał wideo, oglądany z aparatu przez kabel HDMI oraz bezpośrednio z PC. Wnioskuję, że do płynnego odtwarzania formatu AVCHD pochodzącego od sprzętu firmy Sony potrzebny jest specjalny program aby odpowiednio zdekodować sygnał. Windows wraz z całym szeregiem kodeków tego nie potrafi. Świadzcy to w pewnym stopniu o nie najlepszym traktowaniu klientów przez firmę SONY, która wzrusza ramionami i udaje, że skoro odtwarzanie bezpośrednio z aparatu jest ok. to wszystko w porządku(!?!). Czy komputer PC z i7-3770, 16GB RAM, dysk SSD, GTX-6700, to zbyt powolne narzędzie?

Troszkę za dużo tych pochwał i zachwytów z Twojej strony. Nie jest to wcale wszystko takie wspaniałe. Doświadczam tego na własnej skórze.

Pozdrawiam.