anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem ze sterownikami!!! :(:(:(

annita
Początkujący

Problem ze sterownikami!!! :(:(:(

Witam. Orginalna płytka ze sterownikami do aparatu DSC-S950 gdzieś się zawieruszyła,po czym kilka razy musiałam zafundować mojemu kompowi formata. Postanowiłam je zdobyć za pomocą strony Sony. Postepując zgodnie z instrukcją, po uprzednim zarejestrowaniu produktu, zapisałam na pulpicie Narzędzie SPU Download Manager. Problem pojawia się, kiedy po dwukrotnym kliknięciu na plik , wyskakuje okienko oraz napis START w ramce... na który klikam i ukazuje się następne okienko z tekstem:
"The supported product is not connected.
Check the connection with the product.
Check each item on the preceding page, and clik again."
W tym samym okienku pod dołem wyskakuje START w ramce. Po nacisnięciu na owy START okienko znika, ale pozostaje to pierwsze okienko również z napisem START... i historia się powtarza. Musze z przykroscia przyznać, że nie posiadam znajomości języka angielskiego... :( .Bardzo proszę o podpowiedź .

12 ODPOW. 12
oldguest
Początkujący

Znaczy patrząc na komunikat to czy aparat jest podczas instalacji podłączony do komputera?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

annita napisał(a):

he supported product is not connected.
Check the connection with the product.
Check each item on the preceding page, and clik again



tumacze:

Aparat jest nie podłączony
Sprawdź poprawność podłączenia aparatu do komputera
Sprawdź, czy wszystko poprawnie zaznaczyłaś na poprzedniej stronie i kliknij ponownie.


... w sumie też nie znam angielskiego... :c18

------------------------------
fotoamator
annita
Początkujący

Zaznaczyłam wszytko dokładnie. Aparat był podłączony oraz włączony. Na jego ekranie pojawia się napis:
"Tryb USB
Łączy...
Włącz "
Po włączeniu tego ukazuje nowy ekran oraz:
"Połączenie USB
Mass Storage PictBrigde"
Dwie powyzsze opcje wyskakują po podświetleniu sugerowanych małych obrazków. Za pomocą przycisków sterowania. W przypadku każdej z opcji pojawia się naświetlony w pierwszym poście problem...

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Aparat powinien być ustawiony w trybie mass storage.
Poza tym, jak wynika z opisu w instrukcji (str 69), jeżeli aparat jest podłączony poprzez koncentrator USB, lu jeśli do komputera podłączone sa inne urządzenia USB, niektóre z nich, w tym aparat, mogą nie działać.

------------------------------
fotoamator
annita
Początkujący

Ustawiałam aparat w poleconym trybie i nic :c7. Do komputera nie mam podłączonych żadnych innych urządzeń oprócz głośników :c6 Wspomnę jeszcze, że nim zgubiła sie płytka ze sterownikami i przed sformatowaniem komputera, aparat normalnie był odczytywany i bez problemów mozna było kopiować zdjecia.

oldguest
Początkujący

A czy aplikacja jest pobrana z tej strony:
http://support.sony-europe.com/dime/dow ... m=DSC-S950

annita
Początkujący

Dokładnie z tej samej strony aplikacja została pobrana. Komputer nie odczytuje aparatu, tylko nie wiadomo dlaczego...

trybas
Początkujący

Witam :c37
Na jaki system operacyjny wskoczyłaś?

annita
Początkujący

Nie jestem znawczynią systemów operacyjnych i na informatyce znam się bardzo mało, żeby nie powiedziec wogóle... :D Powyższe pytanie dotyczy oprogramowania komputera? Jest to więc;
Microsoft Windows XP
Professional
Wersja 2oo2
Dodatek Service Pack 2.
W sumie, to po podłączeniu aparatu do laptopa mojej siostry, nie ma takich problemów... wszytko ładnie odczytuje i kopiuje :c18