anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-T90 - wyświetlacz

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
omtomtom
Początkujący

Sony DSC-T90 - wyświetlacz

Witam,


Mam problem z wyświetlaczem w swoim DSC-T90. Przez kilka miesięcy(?) nie korzystałem z aparatu i boję się, że może to jest właśnie przyczyna, choć powód wydaje mi się śmieszny. Otóż problem polega na tym, że aparat stał się pewnego rodzaju... noktowizorem. Zdjęcia robi tylko w odcieniach fioletu. Z filmami jest podobnie. Co dziwne, wyświetlacz nie jest uszkodzony, bo przełączając się na podgląd widzę zdjęcia zrobione przeze mnie dawno temu normalnie. Załączam zdjęcia, żeby zobrazować problem. Proszę o pomoc!


20130211_113604.jpg

20130211_113449.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Wygląda na to, że awarii uległa matryca. Trudno jest mi to ocenić, bo nie pracuję w serwisie. Wątpię by kwestia nieużywania miała wpływ na matrycę. Niemniej jednak bez wizyty w serwisie się nie obędzie, dlatego zachęcam do kontaktu. Z tego co wiem, to ten aparat podlega naprawie door 2 door, czyli Ty zgłaszasz, kurier odbiera, serwis sprawdza i wycenia (jeśli nie ma gwarancji), naprawiają lub odsyłają po wycenie.


Wszelkich danych możesz uzyskać na stronie:

http://www.sony.pl/support/pl/repair



____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Wygląda na to, że awarii uległa matryca. Trudno jest mi to ocenić, bo nie pracuję w serwisie. Wątpię by kwestia nieużywania miała wpływ na matrycę. Niemniej jednak bez wizyty w serwisie się nie obędzie, dlatego zachęcam do kontaktu. Z tego co wiem, to ten aparat podlega naprawie door 2 door, czyli Ty zgłaszasz, kurier odbiera, serwis sprawdza i wycenia (jeśli nie ma gwarancji), naprawiają lub odsyłają po wycenie.


Wszelkich danych możesz uzyskać na stronie:

http://www.sony.pl/support/pl/repair



____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
omtomtom
Początkujący

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ale czy to możliwe, by uszkodzona była matryca, skoro na podglądzie zdjęcia zrobione wcześniej wyglądają normalnie?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Oglądasz stare zdjęcia, więc takie, które zostały wykonane sprawną matrycą. Teraz wychodzi na to, że skoro nowe zdjęcia oglądasz z zafarbem i podgląd na żywo na ekranie tez jest z zafarbem, to niestety ale wychodzi na to, że jednak matryca (albo coś odpowiedzialnego za przetwarzanie obrazu).

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer