anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony hx7v refleksy problem

spolelekdj1uhxfq
Początkujący

sony hx7v refleksy problem

Witam
Jestem pierwszy raz na forum SONY.
Mam problem z refleksami w tym aparacie. Robiąc pod słońce zdjęcia są okropne czerwone punkty, symetrycznie rozstawione. Przykładowe zdjęcie w załączniku.
Niestety przy filmowaniu, w trybie panorama itp. to samo.
Wiem, może ktoś powie, że to tani aparat, trzeba coś kupić za 2 tyś lub więcej, ale dla mnie 100zł za aparat to dużo i mam prawo wymagać chociaż takiej podstawowej rzeczy jak tego typu refleksy, żeby ich nie było. Rozumiem jakaś plamka mała. Na wycieczkach nie będę przecież myślał o tym, czy pod słońce robię zdjęcie :)
Zwłaszcza, że mój stary aparat, nie będę podawał firmy, kupiony 6 lat temu, ma po prostu jasny punkt tam gdzie słońce jest. Po 6 latach chciałem kupić coś co posłuży mi następne parę lat.
Ciekawe, czy HX9V ma ten defekt. Inna optyka może inaczej reaguje na światło słoneczne.
Do serwisu wysłałem, ale ta usterka nie jest usterką okazało się.
Na koniec dodam, że inne rzeczy w tym aparacie są ok np filmy, ostrość zdjęć, jakość zdjęć, wiadomo to kompakt, a nie lustrzanka. Czytałem w necie o różnych kompaktach i wybrałem SONY, czyli coś w tym musi być, że lepszy od innych.

12 ODPOW. 12
spolelekdj1uhxfq
Początkujący

Blikowanie występuje w tym aparacie w ten sposób, że dookoła słońca jest tych 8 równomiernie rozstawionych wokół słońca placów.
Bez użycia zoom-a jest moje pierwsze zdjęcie, a słońce jest na środku zdjęcia wtedy ładnie widać 8 punktów
z użyciem zoom-a jest drugie zdjęcie i widać wtedy większe place, ale ich jest mniej, po prostu 8 placków nie mieści się na zdjęciu.
Bliki są ok,gdy wyglądają tak:
http://www.flickr.com/photos/68917545@N ... 79027@N22/
a nie 8 placków czerwonych.
Na razie sklep internetowy z alledrogo uniki robi, ma jeszcze raz skontaktować się z serwisem sony, ciekawe co to da?
Kupując przez internet więcej praw jest korzystnych dla klienta, niż kupując w sklepie zwykłym
Na przykład, gdy sprzedawca nigdzie nie poinformuje o tych 10 dniach zwrotu, automatycznie przedłuża się do 3 miesięcy. Sprzedawca nie informował nigdzie o tym, ani na stronie, a ni w mailach. Spróbuje to wykorzystać.

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

elekdj napisał(a):

Na przykład, gdy sprzedawca nigdzie nie poinformuje o tych 10 dniach zwrotu, automatycznie przedłuża się do 3 miesięcy. Sprzedawca nie informował nigdzie o tym, ani na stronie, a ni w mailach. Spróbuje to wykorzystać.




O tym nie wiedziałem, ale jeżeli faktycznie tak jest to koniecznie to wykorzystaj - takie bliki czerwone są nie do przyjęcia. Tylko żeby ten sklep nie przeciągał za długo bo te 3 miesiące też miną i będzie lipa. Gdyby te uniki sklepu trwały za długo postrasz ich, że uzyskasz opinię rzecznika praw konsumenta i wystąpisz do sądu w końcu dałeś za aparat 1000 zł. Rzecznik Praw Konsumenta urzęduje zwykle przy starostwie powiatowym.

Pozdrawiam

spolelekdj1uhxfq
Początkujący

W tym linku można poczytać o reklamacji.
http://reklamacjatowaru.pl/3-miesiace-n ... -internet/