anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony rx100

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
Taamaa
Poszukiwacz

Sony rx100

Witam, to mój pierwszy post i mam nadzieję że wejdzie on do forum. Posiadam aparat Sony RX100 i mam z nim problem. Zdjęcia wychodzą ciemne, nawet w słońcu. Zazwyczaj mam ustawiony na preselekcję przesłony. Ale żeby ustawienie na f/7 dawało tak ciemny obraz? Niebo pogodne a wygląda na sine, dość bure. Nadmienię tylko, że ustawienia miałam na kontrast +2, nasycenie +2 (chyba), ostrość +2, w standardzie. Wszystkie zdjęcia z podróży w słonecznym kraju do poprawki. Niektóre do wyrzucenia wręcz. Zieleń momentami czarna, czerwien wiśniowa. Wiem, że ten model ma jakiś problem ze światłem ale bez przesady. Czy użytkownicy tego sprzętu mogliby mi coś doradzić. Oglądam sporo zdjęć z tego Soniaka w internecie i są w większości ok. Na ekranie monitora aparatu wszystko wygląda jasno i dobrze ale po przesłaniu do komputera tak jak wyżej opisałam. Nie wiem gdzie leży przyczyna tego stanu rzeczy. Pozdrawiam i mam nadzieję, że mi coś podpowiecie :)

Tagi (2)
30 ODPOW. 30
profile.country.pl_PL.title
Taamaa
Poszukiwacz

Balans mam ustawiony na auto, ponoć RX radzi sobie z tym. Kontrast też podbijałam, to zielone miałam czarne :wink: Oglądam w necie sporo fotek z RX ale takiego koszmaru jak u mnie nikt nie ma. Miałam gorsze aparaciki Sony za 400 zł i były o niebo lepsze kolory. Coś jest nie tak. Zamienię go na NEXa :)

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

cierpliwości, pobaw sie z ustawieniami, a efekty mogą być wspaniałe, kiedyś sprzedałem koleżance lustrzankę, ale sprzedała ją bardzo szybko bo stwierdziła, że źle robi zdjęcia, a ona nie ma ochoty się uczyć czy ustawiac przez parę minut, ale czasem nauka i cierpliwość popłaca

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Taamaa wrote:


Balans mam ustawiony na auto, ponoć RX radzi sobie z tym. Kontrast też podbijałam, to zielone miałam czarne Oglądam w necie sporo fotek z RX ale takiego koszmaru jak u mnie nikt nie ma. Miałam gorsze aparaciki Sony za 400 zł i były o niebo lepsze kolory. Coś jest nie tak. Zamienię go na NEXa :)

Jeśli masz problem z ogarnięciem RX100, to z NEX-em będzie podobnie.

Zasady naświetlania, ustawiania balansu bieli są uniwersalne.


Czy stosowałaś się do naszych poprzednich wskazówek? (korekcja ekspozycji + zmiana sposobu pomiaru światła).

profile.country.pl_PL.title
Taamaa
Poszukiwacz

Ok, spróbuję jak śnieg przestanie padać ale już wiary temu nie daję bo to samo mam na ustawieniu automatycznym, a ponoć ten aparat jest "taki świetny w auto" :)

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

w dzisiejszych czasach każdy jest świetny w auto, ale różnie to wychodzi w praniu, wystarczy że padnie jakieś inne swiatło i juz wszytko się zmienia

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Taamaa wrote:


Ok, spróbuję jak śnieg przestanie padać ale już wiary temu nie daję bo to samo mam na ustawieniu automatycznym, a ponoć ten aparat jest "taki świetny w auto" :slight_smile:

Spójrz proszę na to zdjęcie.

Nieruszany JPG prosto z aparatu RX100. Kolory są dokładnie takie jakie widziałem. Balans bieli na AWB, ustawienie aparatu w trybie A.


profile.country.pl_PL.title
Taamaa
Poszukiwacz

Słabe to zdjęcie, jak na tak drogi aparat :3) I nieostre. To mnie właśnie martwi, bo samą ostrość ustawiam na +2, nasycenie na +2 i nic. Poczekam na pogodę i zobaczę na balansie nie auto. Ale już mi chodzi po głowie NEX 3N :)

Message was edited by: Taamaa

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Taamaa wrote:


Słabe to zdjęcie, jak na tak drogi aparat :3) I nieostre.


W tym przykładnie nie chodziło o ambitną fotografię, ale pokazanie, że aparat bardzo dobrze radzi sobie przy ustawieniu AWB.


Co do ostrości - jeśli ustawienie na + jest dla Ciebie za mało, polecam korzystać z formatu RAW i wyostrzyć sobie odpowiednio do swoich potrzeb przy wywołaniu. Przy czym jedną radę Ci dam - oglądanie zdjęć w 100 procentowym powiększeniu nic nie daje. Sugeruję wywołać sobie zdjęcie z RX100 np. w rozmiarze 45x30 lub nawet zaszaleć 90x60 i wtedy oceniać.


Swoją drogą - jakiej przeglądarki obrazów używasz do oglądania zdjęć?


profile.country.pl_PL.title
Taamaa
Poszukiwacz

A jakie mamy przeglądarki? Nie znam się na tym. Na RAWach też się nie znam. Nie oglądam zdjęć w 100PERCENTAGESIGN powiększeniu, ale oglądam zdjęcia swoje i innych osób w necie no i moje są fatalne.

A poza tematem, pięknego masz jamnika, też kiedyś takiego miałam :)

Zastanawiam się nad tym NEXem 3N bo potrzebuję mały sprzęt do podróży, więc pewnie niedługo przeniosę się na wątek NEXowy.

Mam nadzieję, że tam mi doradzicie też co do obiektywu. Czekam na testy optycznych.

Pozdrawiam :)

Message was edited by: Taamaa

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Taamaa wrote:


A poza tematem, pięknego masz jamnika, też kiedyś takiego miałam :)

Zastanawiam się nad tym NEXem 3N bo potrzebuję mały sprzęt do podróży, więc pewnie niedługo przeniosę się na wątek NEXowy.

Mam nadzieję, że tam mi doradzicie też co do obiektywu. Czekam na testy optycznych.

Pozdrawiam :slight_smile:

Message was edited by: Taamaa

Doradzimy, doradzimy :slight_smile:


A jamniczek pozdrawia (zdjęcie z lat szczenięcych, wykonane RX100).


spać.jpg