anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony w730 problem z kartą pamięci

sony-w730
Poszukiwacz

sony w730 problem z kartą pamięci

Witam, mam problem z kartą pamięci otóż kilka dni temu kipiłam aparat, kartę kupiłam dwa tygodnie temu do nawigacji, ale do tej pory nie była jeszcze używana. Po włożeniu jej do aparatu została wykryta, nagrałam dwa filmiki, zapisały się zdjęcia. Wszystko to chciałam przerzucić do komputera, po podłączeniu aparatu, komputer wykrył aparat i zapisane na nim jedno zdjęcie z pamięci wewnętrznej ale nie wykrył karty pamięci, po dołączeniu aparatu od komputera i po włączeniu aparatu okazało się że wszystkie zdjęcia i filmiki zniknęły, aparat niby czytał kartę bo znowu zapisywał na niej zdjęcia. Dzisiaj ponowiłam próbę i po podłączeniu aparatu do komputera wykrył on aparat i kartę pamięci, odnalazły się zdjęcia poprzednie ale dzisiejszych już nie znalazło. Ściągnęłam również program "PlayMemories Home" i on również nie wykrywa karty. Po odłączeniu aparatu znowu wszystkie zdjęcia zniknęły. Karta nie była od początku sformatowana. Bardzo proszę o pomoc. Co się dzieje? Czy może karta jest za duża - ma 8GB i jest to microSD wraz z adapterem firmy SanDisk kupiona w Saturnie.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Sugeruję sformatować kartę w aparacie i raczej nie używać jej więcej z nawigacją.

 

Pojemność karty na pewno nie jest za duża.

Czy masz w komputerze czytnik kart? Jeśli tak, wówczas możesz zweryfikować czy karta działa poprawnie - wkładasz kartę bezpośrednio do czytnika w komputerze, a nie podłączasz aparatu (komputer powinien ją wykryć jako dysk wymienny/kartę pamięci).

 

Pozdrawiam :wink:

sony-w730
Poszukiwacz

Kartę sformatowałam w aparacie, zrobiłam następne zdjęcia podłączyłam aparat do komputera i wykryło aparat i oddzielnie kartę, zdjęcia są ale po odlączeniu od komputera i po włączeniu aparatu nie ma zdjęć. I takw kółko. Nie mam możliwosci włączenia samejkarty do komputera bo mam komputer stacjonarny. A jaka najlepsza karta do mojego aparatu? Najlepiej żeby była firmy Sony jeżeli taksię dzieje ze SanDiskiem?

sony-w730
Poszukiwacz

Proszę o pomoc. Kartę sformatowałam ale jeżeli podłączę aparat do komputera, który wykrywa kartę a następnie odłączę aparat od komputera a następnie włączę aparat to nie ma żadnych zdjęć, wszystko znika.

profile.country.pl_PL.title
ra.ni-----
Poszukiwacz

Pytanie 1. Czy odłączając kartę od kompa używasz opcji - usuń/odłącz bezpiecznie urządenie?

Pytanie 2. Czy masz zainstalowany jakiś program do zarządzania zdjęciami?

Pytanie 3. Masz może inna kartę by ją sprawdzić w aparacie?

 

1 gdyż. czasem giną dane jak nie odłączy się kart prawidłowo

2 gdyż może masz w tle jakiś program który importuje zdjęcia w tle a następnie usuwa je z karty. Ja mam coś podobnego w Aperture :wink:

3. gdyż może sama krata jest uszkodzona, formatowałeś ją z poziomu kompa czy aparatu i nie ważne jest czy masz karte Sony, SandDisk czy inną. Na pewno jest różnica jeżeli chodzi o transfer ale cała reszta powinna działać.

 

 

powodzenia

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Pytanie jeszcze czy ten SanDisk to oryginał, bo to akurat najczęściej podrabiane karty na rynku.

 

Tak naprawdę warto by zainwestować w nową kartę i sprawdzić czy z nową kartą też będą takie rzeczy się działy.

Wydatek na pewno się opłaci, bo zawsze warto mieć drugą kartę.

 

Pozdrowienia! :slight_smile: